פינות אוכל ומשטחי עבודה משיש

פינות אוכל תופסות חלק מהותי בכל הנוגע לעיצוב חלל הבית שלנו. בפינת האוכל תיאסף מדי יום המשפחה או בני הזוג לארוחה משותפת ולכן נרצה שתשרה אווירה אינטימית ומגבשת ותוצב במקום שיאפשר זרימה וחופש תנועה בחלל. כמו כן, פינת אוכל צריכה גם להשתלב בצורה הרמונית עם כל שאר האלמנטים סביבה, כמו מוצרי החשמל, הארונות ועוד. פינות אוכל מודרניות רבות בימינו הן מודולריות ומשמשות גם כמשטח עבודה יעיל ונוח וכך מאפשרות נגישות וניצול מקסימלי של החלל. במאמר זה נרחיב על פינות אוכל ומשטחי עבודה שמהווים מיקשה אחת מרשימה ופרקטית.

עיצוב פינות אוכל  

 פינת אוכל תהייה האלמנט הדומיננטי הראשון שניחשף בכניסתנו לחלל המגורים, היא תרמוז על סגנון העיצוב ועל אופי התנהלותם של הדיירים. בשל היותה שימושית בכל חלל, יש מנעד של עיצובים לפינות אוכל שעשויות משלל חומרי גלם. לכן בטרם נעשה בחירה של פינת אוכל חשוב להבין כיצד ולצד מה היא תמוקם, זאת נעשה לפי שיקולי צרכים, סגנונות אכילה ותדירות הבישולים שמאפיינים את המטבח הספציפי. בעבר, פינת אוכל עמדה בפני עצמה אולם היום, פינות אוכל רבות משמשות גם כמשטח עבודה אידיאלי שניתן לנצל אותו למגוון רחב של פעולות.

משטחי עבודה     

 משטח העבודה כמו שיש למטבח המודרני, הוא פריט פונקציונאלי ביותר שמהווה מקור לשלל פעולות שנעשות במטבח. מלבד, כל ארוחה שניתן לערוך עליו, ניתן גם לעסוק במלאכת הבישול, האפייה ועוד. בנוסף, הילדים בבית יוכלו לצייר עליו, להכין עליו שיעורים ולהיעזר בכם בזמן שאתם עסוקים בחלל המטבח. למעשה בעידן של ימינו משטח העבודה בחלל המטבח הופך להיות מקור התכנסות של כל המשפחה ואזור אידיאלי שניתן לעשות בו כמעט הכל.

פונקציונליות ויופי

בכל הקשור לשיש למטבחים, על מנת שפינת האוכל ומשטח העבודה יתמזגו יחד, חשוב שחומר הגלם יהיה קל לתחזוקה ועם זאת מרשים ונעים למגע, משטח עשוי שיש מספק את כל זה. למשטחי עבודה משיש יש יתרונות רבים והם מתאימים את עצמם לקצב החיים של ימינו. השימושים הרבים של משטח שמיועד לעבודה במטבח, מצריך בחירה בחומר גלם עמיד וחזק שישמור על המראה שלו לאורך זמן. לכן, בחלל שיש בו תכונה רבה לאורך כל היום, ההמלצה הגורפת תהיה בחירה במשטח שיש חזק, בעל כושר עמידות שניתן לחתוך עליו, לצייר, לצבוע וללכלך אותו בשמן ותבלינים ולעשות בו כל פעולה שלא תזיק לו ותותיר אותו קורן ומצוחצח במינימום זמן.