טיפים לקניית מעמד לטלוויזיה

הטלוויזיות הגדולות של פעם היו חלק מהריהוט של הבית. הן היו רחבות ועמוקות ובדרך כלל היינו מציבים עליהן מפית רקומה וחפץ נוי להשלמת המראה. אלא שמאז שנות ה-80 הרבה דברים השתנו, וגם הטלוויזיות שלנו עברו מהפך. כיום, בכל סלון תוכלו למצוא מסך טלוויזיה דק ואלגנטי, כזה שמשתדל לא לגזול מקום רב בחלל החדר ולהיראות חדיש ומלוטש. אך עם כל הטוב הזה הגיע גם אתגר חדש – מהי הדרך הטובה ביותר להתקין את הטלוויזיה ובאיזה מעמד מומלץ לבחור. כדי לסייע לכם, הרכבנו את המדריך הקצר הבא.

מעמד רצפתי

אם אתם מחסידי הסגנון המינימליסטי, ומעדיפים לשמור על קווים נקיים ככל האפשר, תוכלו לבחור במעמד רצפתי למסך הטלוויזיה. שימו לב כי בשוק קיימים דגמים רבים בעיצובים מגוונים. ניתן למשל במעמד המעוצב כחצובה, כאשר רגלי המעמד יכולות להיות עשויות ממתכת או מעץ, בהתאם להעדפה שלכם. אפשרות נוספת היא להתקין בבית עמוד רצפה שעליו יוצב מסך הטלוויזיה. לעמוד זה יתרון משמעותי; בגב העמוד קיימת תעלה שדרכה אפשר להוביל את הכבלים. באופן זה ניתן לשמור על מראה נקי ואלגנטי שישתלב היטב בעיצוב המודרני של הבית. רק שימו לב – כאשר אתם בוחרים פתרונות מסוג זה, יש לוודא כי ניתן לכוונן את גובה המסך בהתאם לצרכים שלכם.

זרוע קיר

זוהי אחת האפשרות הוותיקות ביותר, והיא יכולה להתאים לכל חדרי הבית, גם לחדר הסלון וגם לחדרי השינה. בניגוד לעבר, כיום ניתן למצוא דגמים רבים של זרועות טלוויזיה, שלכל אחת מהן אפשרויות כוונון שונות. לסלון תוכלו לדוגמה לבחור זרוע הידרולית המאפשרת להוריד ולהעלות את המסך בקלות, וגם במקרה זה ניתן להסתיר את הכבלים ללא קושי. אפשרות נוספת היא לבחור בזרוע תקרה שניתן גם להתאים לה מדף לצורך הנחת ממיר או ציוד אחר.

מעמד מסתובב

פתרון נוסף, המאפשר גמישות מקסימלית, הוא התקנת הטלוויזיה על מעמד מסתובב. מעמד זה יכול להיות מונח על מזנונים, והוא יאפשר לכם לסובב את הטלוויזיה לכיוונים שונים בהתאם לצורך. כך לדוגמה, בבתים שבהם אין קיר מפריד בין הסלון לבין המטבח, ניתן לסובב את הטלוויזיה בקלות לעבר הכיוון המבוקש. אם אתם מתכננים לשפץ את הבית, ניתן גם לבחור במעמד יוקרתי יותר המשתלב בריהוט הקיים, וכך ליצור מראה זורם יותר.

הפתרון הקלאסי – מזנונים

לצד כל הזרועות, ההתקנים והמעמדים, גם את הטלוויזיות הדקיקות והחדישות אפשר להציב על גבי מזנונים. מרבית המסכים היום כוללים גם אפשרות למעמד סטנדרטי שאותו ניתן להציב ללא קושי על מזנון חדר הסלון. פתרון מסוג זה יכול להיות אידיאלי אם אתם גרים בדירה שכורה או אם אינכם מעוניינים לעשות שינויים מהותיים במבנה. חנויות רהיטים מציעות דגמים רבים של מזנונים, אך לפני הביקור בחנות זכרו למדוד במדויק את מסך הטלוויזיה ואת המקום המיועד למזנון.