הטרנדים הכי חמים לעיצוב הסלון ב-2020

שנת 2020 הצליחה להפתיע גם את עולם עיצוב הפנים. בתחילת השנה היה נדמה כי עיקר המיקוד יהיה סביב עיצוב חדשני ונועז, אך כפי הנראה, המציאות הובילה אותנו לקו עיצובי קצת אחר. אז מהם הטרנדים העדכניים ביותר לעיצוב הסלון? הפרטים החמים
ביותר – במאמר הבא.

קודם כל – שיהיה נוח

אלגנטיות, יוקרה ומראה מלוטש – כל אלו חשובים כמובן, אבל לא פחות מכך חשובה הנוחות. כפי שמסתמן נכון להיום, נראה כי בשנת 2020 אנחנו הולכים לבלות חלק ניכר מזמננו בבית, ולכן בעת עיצוב הבית עלינו קודם כל לדאוג ליצירת אווירה נינוחה. כדי להשיג זאת, יש להקפיד ללקט רהיטים מחומרי גלם מעולים ונעימים. ניתן למשל לשים את הדגש את טקסטילים רכים, לשלב כריות שכיף "להיזרק" עליהם בסוף היום, וכמובן לבחור בבדים שיהיה קל לכם לנקות ולתחזק.

הצבעים השולטים

כחלק מהיצירה של סביבת חיים רגועה ונעימה, חשובה גם בחירת הצבעים. כדי להרכיב את התחושה המתאימה, בשנת 2020 ישלטו בעיצוב הסלון הצבעים הבאים:

  • ורוד: כל גווני הוורוד, בין אם זה ורוד עתיק ובין אם זה ורוד בהיר ורך, משרים שלווה ומצליחים יחד עם זה להוסיף גם צבע ועניין לחדר הסלון.
  • ירוק: הצבע הירוק משדר מצד אחד קרירות מרעננת ומצד שני יוצר גם אווירה פסטורלית. ניתן לדוגמה לבחור סלונים פינתיים בגוון זה ולאזן אותם על ידי שילוב כורסאות בד בגוונים משלימים של קרם או כחול.
  • כחול: את הצבע הכחול יש לשלב בעדינות ובחוכמה. הוא עשוי להוסיף מגע קלאסי והרמוני, אך מומלץ שלא להגזים; בשימוש מופרז, הוא עלול לעורר אווירה רגועה יותר מדי, שלא לומר מדכאת.
  • אפור: נראה כי הצבע האפור תמיד יהיה "נכון". זהו צבע נטרלי המשתלב היטב עם צבעים אחרים, ואין ספק שהוא הרבה יותר מעניין מהלבן הסטנדרטי.

מבריק, במידה

אז אומנם הדגש הוא על מראה טבעי ונינוח, אך אפשר בכל זאת "להרים" אותו בעזרת מעט ברק. ובאמת, אחד הטרנדים המובילים ביותר בשנת 2020 הוא השימוש בגוונים מטאליים, הבולט בעיקר כפרט משלים למניפת הצבעים. את המגע הנוצץ הזה אפשר לשלב בסלון על ידי שימוש באביזרים או ברהיטים מתאימים. ניתן לדוגמה לבחור שולחן סלון בעל רגלי מתכת בגוון זהוב, או לכלול בעיצוב גופי תאורה בגוונים כסופים. הגוון המבהיק הזה ייראה מעולה גם בצירוף של חומר גלם כגון זכוכית, וכך תוכלו למשל למקם בפינת הסלון שולחן קפה בעל מסגרת מתכת זוהרת ולוח זכוכית מבריק.

המינימליזם עדיין כאן

הטרנד הזה ממשיך לשמור על כוחו גם בשנת 2020, ויש דרכים שונות ליישם אותו. תוכלו לבחור בסגנון היפני שבו כל רהיט וכל פריט נוי נבחרים בקפידה, אך יש גם אפשרות לפנות לסגנון הנורדי החופשי יותר, סגנון השואף ליצור קו נקי אך לא מתאמץ. כך או כך, הכלל המנחה כאן הוא להרכיב מראה אלגנטי ונעים לעין שמשרה אווירה של שקט מזמין.

לסיכום, שנת 2020 מספקת לנו הזדמנות לחידוש הבית. זה הזמן להחליף פרטי ריהוט שהתיישנו, לרענן את המראה, וליצור את האווירה הנכונה בחדר הסלון.