בחירת מצעים לחדר השינה

מצעים למיטה הם אולי אחד הדברים הכי מפנקים שאפשר לקנות. נכון – אנשים רבים רואים בפעולת השינה פעולה פונקציונלית אשר נחוצה לכולם, ובלעדיה אי אפשר לתפקד; אבל עבור רבים אחרים, שינה היא פינוק של ממש – ומה יותר טוב משינה במיטה עם מצעים מפנקים ונעימים? מיטה זוגית, מיטה וחצי, מיטת יחיד – ממש לא משנה; מצעים שווים ואיכותיים עושים לפעמים את כל ההבדל בין שנת לילה סתמית לשנת לילה טובה באמת. יש כיום מגוון כל כך רחב של מצעים – בדים, סוגים וגדלים שונים – עד שאפשר ממש להיאבד בתוך כל ההיצע הזה.

איך בעצם אפשר לבחור את המצעים הכי טובים ומתאימים? 

החלטתם לקנות מצעים חדשים? מצוין, כנראה ששנת הלילה (או הצהריים…) שלכם תהפוך להיות נעימה במיוחד בקרוב. בכל זאת, לפני הקניה – ישנם כמה דברים שכדאי להשקיע בהם מחשבה לפני הקניה. כל אחד הרי רוצה לקנות מצעים שיהיו גם נעימים, גם איכותיים וגם יחזיקו מעמד לאורך זמן

לכן, שווה לבדוק ולחשוב על הדברים הבאים כאשר מגיעים למעמד הקניה: 

סוג הבד – לא מספיק לחשוב איזה בד אתם הכי אוהבים או הכי נעים לכם למגע; לכו לחנות, בדקו סוגים שונים של בדים, הרגישו אותם ונסו להבין מה הכי נעים עבורכם. המגוון היום גדול מאוד: מצעים מכותנה, סאטן, פליז ואפילו במבוק (!) – כל אלה נוחים ונעימים, אבל כדאי לבדוק מה הכי נוח ונעים עבורכם. עוד נקודה ששווה לחשוב עליה בהקשר של סוג הבד – התאמה לעונה בשנה; ברור כי מצעי פליז, למשל, הם חמים מאוד ועשויים להתאים בעיקר למי שגר במקומות גבוהים וקרים יותר.

התאמת המצעים לסוג המיטה – אם אתם ישנים על מיטה מרופדת, לדוגמא, ייתכן מאוד שתעדיפו לקנות דווקא מצעים העשויים מבד דק ונושם יותר – וכך להרגיש גם את הריפוד של המיטה אך גם את המצעים עצמם.

התאמת גודל המצעים לגודל המיטה – זה אולי נשמע מובן מאליו, אבל לעתים אנשים מעדיפים לקנות מצעים יפים על חשבון התאמתם לגודל המיטה. חבל לעשות זאת, מאחר ומצעים שלא מתאימים לגודל המיטה שלכם – יתבלו וייהרסו במהירות גבוהה יותר. עבור מיטות זוגיות, למשל, יהיה כדאי לחשוב על אפשרות של מצעים מבד גמיש יותר אשר יחזיק מעמד לאורך זמן רב יותר.

מחיר על חשבון איכות? – למען האמת, אין "חוקים" ברורים בעניין. בהחלט ניתן למצוא כיום מצעים מסוגים שונים במחירים סבירים ואף זולים, אשר יהיו גם איכותיים ויחזיקו מעמד לאורך זמן. מנגד, לא תמיד המצעים היקרים יותר – יהיו בהכרח איכותיים יותר… צריך תמיד לבדוק ואפילו לבקר במספר חנויות, לקבל המלצות ולעשות מעין סקר שוק. בסופו של דבר, אף אחד לא מעוניין לקנות מצעים אשר יתבלו זמן קצר לאחר תחילת השימוש בהם…