איך בוחרים ארון נעליים מתאים?

איך אתם מסדרים את הנעליים בבית שלכם? האם גם אצלכם הן מונחות בערמה ליד הכניסה או שאולי הן מוצאות את דרכן מתחת לספה, סמוך למקום שבו חלצתם אותן? אם כן, ייתכן כי הגיע הזמן לבחור ארון נעליים המתאים לצרכים שלכם. סידור הנעליים בארון יקל עליכם לשמור על ניקיון הבית, ולא פחות חשוב מכך – לא תצטרכו להתכופף בכל פעם כדי למצוא את הנעל שמתחבאת מתחת לספה או לשולחן. כדי לסייע לכם, הכנו מדריך קצר לבחירת ארון הנעליים האידאלי.

ממדי הארון

הכלל הראשון שעליכם לזכור בעת בחירת ארון נעליים הוא שאין בנמצא גודל אידאלי של ארון נעליים. הממדים שלו צריכים להיקבע בהתאם לשני פרמטרים מרכזיים: הממדים של האזור שבו אתם מתכננים להציב את הארון וכמובן – מספר הנעליים שיש לכם בבית. עם זאת, שימו לב, קנייה של ארון נעליים היא הזדמנות מצוינת לעשות קצת סדר בבית. בדקו בכמה זוגות נעליים אתם באמת משתמשים, וכמה זוגות אתם שומרים כי "חבל לזרוק". אם ישנן נעליים שכבר אינן הולמות את הצרכים שלכם, תרמו אותן וכך יהיה לכם גם יותר מקום בארון הנעליים.

שמירה על ארגון וסדר

כשמדובר באזורים אחרים בבית, כגון חדרי שינה או סלון, אנחנו משתדלים לבחור רהיטים המאפשרים לנו לשמור על סדר וארגון. אותו כלל תקף גם לגב ארון הנעליים. המטרה המרכזית שלו היא לאחסן את הנעליים באופן אסתטי, תוך הקפדה על גישה נוחה ומהירה. כדי להשיג את המטרה הזאת קיימות שתי גישות עיקריות – מגירות או מדפים. הבחירה ביניהם היא שאלה של העדפה אישית, רק ודאו שיש לכם מספיק מקום, ושאינכם צריכים להניח את הנעליים זו על גבי זו.

ניקוי קל ומהיר

גם אם אנחנו מנקים את הנעליים היטב לפני הכניסה הביתה, עדיין ייתכן כי נשארו חלקי אבק או לכלוך על סוליות הנעליים. לכן, מטבע הדברים, גם בארון שבו נניח את הנעליים עלול להצטבר לכלוך. כדי להתמודד בהצלחה עם סוגיה זו,  חשוב מאוד לבחור בארון שיהיה לכם קל לנקות אותו באופן תדיר. תוכלו לדוגמה לבחור מדפים שניתן להוציא בקלות, או במגירות שאותן אפשר לשלוף החוצה לצורך ניקוי יסודי מעת לעת. רק שימו לב שאתם בוחרים בחומרי ניקוי המתאימים לחומר הגלם שממנו עשוי הרהיט.

עיצוב ארון הנעליים

עד כה דנו בשיקולים הפרקטיים של בחירת ארון הנעליים. ובאמת, אין ספק שארון הנעליים צריך להיות נוח לשימוש וקל לניקוי; אך לצד זה, אסור לשכוח כי גם ארון הנעליים הוא חלק מהבית שלכם, ועליו להשתלב היטב בסגנון העיצובי של הבית. היבט זה חשוב מאוד, במיוחד מאחר שברוב המקרים אנו מציבים את ארון הנעליים בכניסה לבית. על כן, נסו לבחור ארון נעליים התואם רהיטים הנמצאים בסביבתו, וזכרו – אתם אומנם מאחסנים כאן "רק" נעליים, אך זה לא הופך את הארון לבלתי נראה. השקיעו מחשבה בבחירת ארון הנעליים, ובחרו רהיט שאתם אוהבים את המראה שלו.