איך בוחרים שולחן נוח למחשב?

מגיפת הקורונה יצרה מציאות חדשה בעולם העבודה. עד לא מזמן, היינו פותחים את הבוקר בנסיעה בכבישים העמוסים, מבלים דקות ארוכות במציאת מקום חניה ולבסוף – מניחים את התיק ומתיישבים מול מסך המחשב בעמדת העבודה. אך כיום, רבים עוברים לעבוד מהבית, וזאת גם ההזדמנות להרכיב את פינת העבודה שתמיד רציתם. אז איך בוחרים שולחן נוח למחשב וכיצד תיצרו את פינת העבודה המושלמת? כל הפרטים במדריך הקצר הבא.

בחירת מידות

אחד הדברים הראשונים שחשוב לבדוק לפני שרוכשים שולחן למחשב, הוא המידות המבוקשות שלו. נתונים אלו מושפעים בדרך כלל מהדברים הבאים:

  • ציוד המחשוב: אומנם כמעט בכל בית יש היום פינת מחשב, אך לא תמיד היא תתאים לצרכים שלכם. אם אתם עובדים למשל עם שני מסכים תצטרכו שולחן מרווח יותר, ואם יש לכם גם מדפסת, אז גם לה יידרש מקום. לכן, ודאו כי שולחן המחשב שלכם גדול מספיק כדי להכיל את כל הציוד שלו אתם נזקקים לצורך עבודתכם.
  • התאמה למידות בבית: שולחן העבודה צריך להיות ממוקם באזור נוח ושקט בבית. בחרו את חלל העבודה בתשומת לב, וודאו כי אתם רוכשים שולחן במידות המתאימות למיקום המבוקש.
  • גובה השולחן: על מנת להרכיב את פינת עבודה המושלמת, יש לשים לב גם לגובהו של שולחן העבודה. שולחן גבוה מדי או נמוך מדי יהיה לא נוח ועלול לעייף אתכם ואף לפגוע בבריאות הגב. לכן, שימו לב שגובה השולחן מאפשר לכם לשבת בנוחות, כשכפות הרגליים על הרצפה.

 

עיצוב: אינגריד גואטה | צילום: עדי קראוס

סביבת עבודה נוחה ונעימה

עבודה מהבית אינה בהכרח אידאלית. אומנם יש יתרונות – למשל, אין צורך בקוד לבוש מוקפד (אם אין שיחות זום), אך יש גם חסרונות. בבית יש לעיתים הסחות דעת רבות, וייתכן כי יהיה לכם קשה יותר להתרכז בזמן העבודה, בייחוד כאשר שאר חברי המשפחה מסתובבים סביבכם. מסיבה זו, אנשים רבים מעדיפים ליצור הבדלה ברורה בין סביבת העבודה שלהם לבין שאר הבית. לכן, אל תעבדו ליד שולחן לסלון או שולחן אוכל, אלא בחרו שולחן עבודה נוח. עם זאת, פינת העבודה שלכם עדיין צריכה להיות נאה ולעודד אווירה נינוחה. לכן, נסו לבחור בשולחן שאתם אוהבים באמת, שולחן שהעיצוב שלו משתלב היטב בסגנון של הבית. אל תשכחו, בהחלט ייתכן כי שוק העבודה יחזור לפעילות רגילה, ובמקרה זה, אולי תרצו למקם את שולחן העבודה בפינה אחרת בבית.

יחידת אחסון

חלק גדול מהעבודה שלנו מתבצע היום מול המחשב בלבד. אנחנו משתדלים לחסוך בנייר, וממעטים להשתמש במדפסת ובחומרים כתובים. עם זאת, לא פעם אנחנו נדרשים לקרוא מסמכים ארוכים או חוזים, והם צריכים להיות זמינים עבורנו בסביבת העבודה. לשם כך, מסמכים אלו וחומרי עבודה אחרים נדרשים להיות מאוחסנים באופן נגיש ומסודר. לכן, אם אתם זקוקים לכך, כדאי לוודא ששולחן העבודה שלכם כולל יחידות אחסון מתאימות. תוכלו למשל להיעזר באפשרויות הבאות:

  • יחידת מגירות: בשוק ניתן היום למצוא יחידת מגירות ניידת שניתן לצרף בקלות לשולחן העבודה. במקרים רבים, ביחידות אלו מותקנים גלגלים, כך שניתן להזיז אותן בעת הצורך ללא קושי.
  • מדפים: מדפים עשויים להתאים כאשר אתם עובדים בסביבת עבודה צפופה יחסית. כך ניתן לנצל את המרחב באופן מקסימלי, ולהיעזר במדפים התלויים על הקיר לצורך אחסון חומרים כתובים.
  • ארון אחסון: אם אתם עובדים עם חומרים כתובים רבים, ייתכן שתעדיפו ארון אחסון. תוכלו גם לבחור שידה נאה או מזנון מעוצב המתאימים לסגנון הבית.