בחירת ספה נוחה לבית

לפעמים נדמה לנו כי בחירה של ריהוט לבית זה עניין אסתטי בלבד. אנחנו ניגשים לחנויות, מתרשמים מן המבחר ומנסים לדמיין את השולחן או את המזנון בסלון הבית שלנו. אז באמת, יש מקרים שבהם מספיקה ההתאהבות הראשונית בפריט, אך לעיתים קרובות נכנס לשקלול פרמטר חשוב לא פחות – הנוחות. ספה לסלון היא דוגמה מצוינת לכך; אם בחרתם בספה לא נוחה, גם אם היא הדבר הכי נפלא שראיתם, סביר להניח כי לא תיהנו ממנה ותצטרכו להחליף אותה בספה חדשה. אז כיצד בוחרים ספה נוחה באמת? על כך במאמר הבא.

אל תתביישו לנסות

זה אולי נשמע טריוויאלי ומובן מאליו, אבל ספות צריך לנסות. לכן, גם אם ראיתם ספה שנראית מעולה באתר האינטרנט, כדאי בכל זאת להגיע לחנות כדי להכיר אותה מקרוב. להגעה לחנות יש גם יתרון נוסף – ייתכן כי הספה שבה אתם מעוניינים אכן נפלאה, אך אולי בחנות יש ספת סלון אחרת שיותר תתאים לצרכים שלכם ושתהיה נוחה יותר. שימו לב, כאשר אתם מגיעים לחנות קחו את הזמן, שוטטו בין פריטי הריהוט ואז, אחרי הסקירה המלאה, התמקדו בדגמים העיקריים שמצאו חן בעיניכם. שבו על הספה כמה דקות, נסו תנוחות שונות, והישענו אחורה. אם אתם מרגישים בנוח – מצוין! אם אתם לא בטוחים ש"זה זה" עברו לספה הבאה. בשורה התחתונה – אל תתפשרו! אתם והספה תבלו הרבה זמן איכות ביחד ואתם צריכים להתאים זה לזה היטב.

מבנה הספה

תחום עיצוב הבית התפתח מאוד בשנים האחרונות. המעצבים וחנויות הריהוט מודעים היטב לכך שלכל משפחה צרכים אחרים, וכל אחד עשוי לחפש משהו קצת שונה. לכן, בחנויות ישנן ספות מדגמים רבים ולכל ספה המבנה הייחודי שלה. ישנן ספות המחולקות למעין מושבים, וישנן ספות העשויות משטח ישיבה אחד. חשבו איזה מבנה מועדף עליכם, ועל איזו ספה הכי נוח לכם לשבת. אם בחרתם בספה הכוללת מושבים, שימו לב למספר המושבים ולרוחב של כל מושב, ובדקו כי הממדים הולמים את הצרכים שלכם. חשבו גם אם אתם מעוניינים בספה מרכזית אחת, או שאולי אתם תעדיפו מערכת ישיבה מודולרית שתוכלו לשנות את הסידור שלה על פי רצונכם. ולסיום – קחו בחשבון גם את אופן שילוב הספה בסלון הבית. כדי שהספה תהיה נוחה באמת, עליה להשתלב היטב במרחב של חדר הסלון, וחשוב להתחשב גם במרחק מהרהיטים האחרים ומהטלוויזיה.

בחרו את בד הריפוד בקפדנות

אחרי שכבר ראיתם כמה ספות מעוצבות ובחרתם בדגם שהכי "דיבר" אליכם, תצטרכו להחליט מהו בד הריפוד האידאלי מבחינתכם. זוהי אינה בחירה קלה, ולפני שאתם מבצעים את ההחלטה הסופית, שימו לב לשתי נקודות מרכזיות:

תחושת הבד: בד הספה חייב להיות נעים לכם. אם המגע בבד גורם לגורם לתחושה לא נוחה, אם הגב שלכם "נדבק" לספה" או אם הבד מעורר תחושה אחרת של
אי-נוחות, בחרו בבד אחר.

ניקוי הבד: כדאי להקדיש תשומת לב לאופן ניקוי הספה, בייחוד בבתים שבהם יש ילדים קטנים. לכן, לפני הרכישה התייעצו עם נציג השירות ובררו לגבי אופן הניקוי של הבד.

לסיכום, ספת הסלון צריכה להיות גם יפה וגם נוחה. כדי לבחור את הספה המושלמת לבית שלכם, מומלץ להגיע לחנות, לנסות את הספות שלכדו את מבטכם ולבחור בספה שכוללת את השילוב המבוקש של אסתטיקה ונוחות.