5 סיבות לקנות ריהוט מעץ

בחירת הריהוט לבית יכולה להיות הרפתקה, הזדמנות לרענן את העיצוב הקיים ולספק לכם פינות של חמד בתוך הבית הפרטי שלכם. יש היום מגוון רחב של חומרי גלם בהם משתמשים כדי לבנות ריהוט, אך עץ היה ונשאר חומר הגלם המוביל – ואנחנו ממשיכים לעבוד איתו באהבה רבה. הנה חמש סיבות לקנות רהיטים מעץ.

עמידות

עץ הוא חומר גלם וותיק ומגוון. תוכלו למצוא רהיטים שנבנו מסוגים שונים של עצים, כאשר העץ המלא הוא אחד החומרים היציבים והעמידים ביותר שאפשר למצוא. מאחר ואלה חומרי גלם שנמצאים בטבע, לעצים עצמם יש תכונות שונות שצריך להתאים לסוג הריהוט. למשל יש סוגים של עצים שנותנים גוון בהיר יותר וגם המשקל שלהם קל יחסית, ולעומתם סוגים כבדים וכהים יותר שיתאימו לבניית רהיטים מאסיביים כמו שולחן סלון, ארונות ומיטות. ישנם גם סוגים של עץ שמתמודדים היטב עם לחות ושינויי טמפרטורה, ולכן יהיו נהדרים בתוך חומר גלם לארונות המקלחת והמטבח.

מראה ואסתטיקה

לרהיטי עץ יש את המראה הייחודי והקלאסי שלהם, שהיום אפילו מנסים לחקות בעזרת פתרונות סינתטיים כמו ציפויים מודפסים או שיטות שונות של גימורים. אבל שום דבר לא באמת משתווה למראה של עץ טבעי – הסיבים, הטבעות, החספוס. ואין דבר יותר מקסים מאשר עיצוב של רהיט שמשלב בתוכו את כל היתרונות והייחוד של סוג העץ. למשל שולחן לסלון בעל קווים מעוגלים בהשראת לוחות העץ הגולמיים.

תחזוקה קלה

בזכות שיטות עיבוד מתקדמות, רהיטים מעץ לא רק שומרים על העמידות והמראה לאורך שנים, גם התחזוקה שלהם קלה ופשוטה. את רוב רהיטי העץ אפשר לנקות בקלות בעזרת סמרטוט לח כדי להסיר אבק וכתמים. כתלות בגימור של הרהיט הספציפי, אפשר להשתמש גם בחומרי פוליש על מנת להעניק לרהיט מראה מבריק ואלגנטי.

משתלבים בכל עיצוב

לא משנה באיזה סגנון עיצובי בחרתם, תוכלו למצוא בקלות רהיטים מעץ שישתלבו באופי של החדר. בין אם בחרתם בסגנון עיצוב מודרני והייטקי, ועל אחת כמה וכמה אם אתם אוהבים סגנונות קלאסיים, וינטג' וכדומה. לבחירת הריהוט יש שתי גישות, הראשונה לפיה הרהיטים צריכים להשתלב ולהיטמע בסגנון העיצובי, והשנייה לפיה הרהיטים הם מוקד המשיכה והם אלו שצריכים להיות הפריט העיקרי והבולט, ולמשוך את העין.

קיימות

אנחנו שומעים לאחרונה יותר ויותר על הנזקים של השימוש בפלסטיק ובחומרים סינתטיים אחרים שאינם מתכלים ואינם טבעיים. השימוש בעץ הוא בחירה בחומרי גלם טבעיים, כאשר ישנן דרכים בדוקות ויעילות לחדש כל הזמן את מלאי העצים לתעשייה. לא רק שהתוצר הסופי הוא שולחן סלון, ארון או מיטה מקסימים – במהלך שנות הגידול העץ תורם להאטת ההתחממות הגלובלית.

בנוסף, בגלל שרהיטי עץ הם רהיטים איכותיים ועמידים, יש מגוון של דרכים ושיטות כדי לחדש רהיטים ישנים ולהמשיך ליהנות מהם לשנים רבות.