הטרנד החדש – תאורת לד בצמוד לטלוויזיה

בימים שבהם אנחנו מבלים בעיקר בבית, הסלון הוא מוקד המשיכה העיקרי. כאן בני המשפחה מתכנסים לצפות בחדשות או להסיח את הדעת בצפייה בטלוויזיה. לכן, בזמן זה אנחנו מקפידים עוד יותר על מראה הסלון ובעיקר – על עיצוב פינת הטלוויזיה. כדי ליצור מראה מרשים ולאפשר חוויית צפייה משופרת, רבים נעזרים היום בתאורת לד שאותה ממקמים בצמוד לטלוויזיה. אז מהם יתרונותיה של תאורת הלד וכיצד ניתן לשלב אותה בעיצוב חדר הסלון? כל הפרטים במאמר הבא.

תאורה חסכונית באיכות גבוהה

נורות הלד, או בשמן המלא – Light emitting diode, נכנסו לשימוש רווח בשנים האחרונות והחלו להחליף את נורות הליבון הרגילות. אומנם ההתחלה הייתה לא פשוטה – גוון האור השונה והריצודים לקראת סוף חייה של הנורה הקשו עליה להשתלב בשוק. אך כיום, נורות הלד הפכו לברירת המחדל בכל בית כמעט, בעיקר בזכות היתרונות הבאים:

לנורת הלד תוחלת חיים ארוכה מנורת הליבון. נורת לד יכולה לפעול 20,000 שעות, ולעיתים אף 50,000 שעות ויותר. זאת בהשוואה לנורת הליבון הרגילה שיכולה לעבוד בדרך כלל רק כמה אלפי שעות.

נורות הלד מספקות תאורה עוצמתית יותר ולכן יכולות להיות פתרון מצוין כאשר מעוניינים להאיר חללים גדולים יחסית כגון סלון או פינת אוכל.

נורות הלד חסכוניות לאין שיעור מנורות ליבון. משבר האנרגיה בעולם הוביל אותנו לנסות למצוא פתרונות חסכוניים בחשמל. מנורת הלד עונה בדיוק על הצורך הזה, וכך גם מאפשרת לבני המשפחה חיסכון משמעותי בעלות הנורות.

בתי לקוחות קיבוץ השלושה הבתים שלכם קיר טלויזיה

מראה מלוטש ואלגנטי

הטלוויזיה משמשת אותנו היום כאמצעי בידור עיקרי. לכן, כמעט בכל בית היום ניתן למצוא אותה ניצבת על מזנונים ושידות או תלויה על קיר לא רק בסלון אלא גם  בחדרי שינה . עם זאת, כחלק מהשאיפה ליצור מראה יוקרתי ואלגנטי, מרבית הטלוויזיות מותקנות ישירות על קיר החדר, בפרט אם מדובר בטלוויזיה בעלת מסך דק ונאה. בצורה זו הטלוויזיה הופכת לאלמנט עיצובי על גבי הקיר, אינה תופסת מרחב בחלל החדר ומאפשרת ליצור מראה נקי יותר. להתקנת הטלוויזיה על הקיר יתרון נוסף – במקרה של  ילדים קטנים בבית, הסיכוי שהם יפילו את הטלוויזיה תוך כדי משחק קטן משמעותית. על מנת להשיג מראה האלגנטי בפינת הטלוויזיה ולאפשר ראות טובה, נעזרים היום באמצעים נוספים, וביניהם – תאורת לד הממוקמת בצמוד לטלוויזיה. האמצעים המתקדמים היום אף מאפשרים לשלוט בעוצמת התאורה באמצעות הטלפון הנייד וכך ניתן להשיג תאורה רכה ונעימה בלחיצה אחת.

שילוב תאורת הלד בקו העיצובי של הבית

תאורת הלד יכולה לסייע לנו להאיר היטב את פינת הטלוויזיה וכך להקל על הצפייה בה. עם זאת, כדי ליצור מראה מרשים באמת, חשוב לתכנן היטב את הצבת גופי התאורה ולשלב אותם בהתאם לסגנון העיצוב הכללי של הבית. אם הבית שלכם מעוצב בסגנון מודרני, ניתן לדוגמה לבחור בתאורה המוסתרת בתוך מגרעת בקיר ליצירת מסגרת מוארת סביב מסך הטלוויזיה. התאורה הנבחרת יכולה להיות כמובן בגוונים שונים, כדי להשיג את האפקט הרצוי מומלץ להתייעץ עם בעלי מקצוע שיוכלו לספק פתרון מושלם לפי נתוני הבית וסגנון העיצוב שלו.