איך לשלב אגרטלים בעיצוב הבית?

אנחנו משקיעים לא מעט מחשבה ואהבה בתכנון הבית שלנו. בחירת חומרי הגלם, שילובי הגוונים ובחירת הקו העיצובי – כל אלו מצריכים המון יצירתיות, סבלנות ותשומת לב לפרטים. אך לעיתים, דווקא הדבר הקטן ביותר עשוי להכניס אור לחלל הבית ולסייע בגיבוש התחושה הנעימה והביתית. הכוונה כמובן לשימוש בצמחים ובפרחים בנישות השונות שבבית. פרחים מוסיפים שמחה וצבע ומרעננים את מראה הבית וכן – גם אותנו. אך כדי שהם ישתלבו היטב בחדרים השונים יש לשים לב גם לאגרטלים שלהם, ולבחור אותם בחוכמה. אז כיצד משלבים אגרטלי פרחים בעיצוב הבית? על כך במאמר הבא.

בוחרים את סוג האגרטל

הפרחים הם אומנם מרכז תשומת הלב, אך האגרטל חשוב לא פחות והוא מאפשר להשלים את המראה הכללי. לרוב קיימים מספר סוגים מרכזיים של אגרטלים:

האגרטל הקלאסי: את הסוג הזה כולנו מכירים; חלקו התחתון רחב יחסית והוא נעשה צר יותר כלפי מעלה. בדגמים מסוימים השפה שלו מתרחבת מעט כדי לאפשר מקום מספק לפרחים. אם אתם לא בטוחים איזה אגרטל לבחור – זוהי תמיד הבחירה הבטוחה, וכדאי "ללכת" על גוון נטלי יחסית שיאפשר להבליט את יופיים הטבעי של הפרחים.

האגרטל המעוגל: בבתים שבהם סלונים פינתיים או פינות אוכל בעלי קווים ישרים או זוויתיים יכול דווקא להתאים מאוד אגרטל עגול. בחנויות תוכלו למצוא דגמים רבים בגדלים שונים וחלקם אף כוללים מרקמים יוצאי דופן ליצירת מראה מודגש שאי אפשר להתעלם ממנו. אגרטל מעוגל יכול לסייע להכניס מעט רכות לחדר הסלון וכך ליצור תחושה נינוחה הרבה יותר.

אגרטלי קובייה: במבט ראשון, אגרטל בצורת קובייה נדמה כבחירה תמוהה. הצורה המרובעת שלו נראית מעט מנוגדת למראה הפרחים, אך למעשה דווקא ההבדל ביניהם יכול לסייע ליצור מראה מעניין ומסקרן. אם אתם בוחרים באגרטל קובייה תוכלו לדוגמה למלא אותו באבנים צבעוניות וכך לבחור פרחים בגוון משלים למראה צבעוני שיכניס שמחה לחדר הסלון.

אגרטל מאולתר: אפשרות נוספת היא לאלתר, וזאת גם הזדמנות להשתמש מחדש בכלים שיש לכם בבית וששקלתם לזרוק. ניתן לדוגמה לקחת את הצנצנות הגדולות ששמרתם ולא ידעתם מה לעשות בהן, ולשים בתוכן פרחים בגודל מתאים. אם יש ילדים קטנים בבית, תוכלו גם להפוך את העיצוב למשחק. מלאו את הצנצנת במים, הוסיפו צבע מאכל וראו כיצד הוא משפיע על צבעם של הפרחים. כך כל המשפחה תוכל ליהנות מהפרחים, וללמוד קצת מניסוי מדעי "על הדרך".

לסיכום, אחרי שמצאתם את האגרטל המושלם לפרחים, עליכם להחליט היכן למקם אותו. אם בבית מתרוצצים פעוטות סקרנים העלולים להפיל את האגרטל או לנסות לעמוד על טיבו ולשבור אותו תוך כדי המשחק, כדאי למצוא מקום גבוה יחסית שאינו נגיש לקטנטנים. אפשרות נוספות היא להניח את האגרטל בסמוך לחלון, וכך האור הטבעי שייכנס לבית יסייע להאיר גם את הפרחים וידגיש עוד יותר את צבעם.