מה חשוב לדעת על ספה שנפתחת למיטה?

בסלון קיימים כמה "כוכבים" ראשיים וביניהם המזנון, השולחן וכמובן – הספה. רהיטים אלו מאפשרים לבני הבית להרכיב ביחד את סגנון העיצוב המושלם המייחד אותם כמשפחה. אך הספה נדרשת לא רק להיות יפה, אלא גם נוחה, ואם לפעמים מגיעים לבית אורחים הלנים בו, היא צריכה להיות נוחה מאוד. אז כיצד בוחרים את הספה הנפתחת המושלמת ואיך משלבים בין נוחות לבין יופי? פרטים נוספים – במאמר הבא.

שימו לב לעיצוב

ספה נפתחת משמשת אומנם את האורחים שלכם, אך היא קודם כל נועדה לשרת אתכם. מסיבה זו, חשוב להקדיש מחשבה לסגנון העיצוב של הספה ולהתאמתה לקו העיצובי הכולל של הבית. לכן, אל תמהרו לבחור ספה נפתחת, אלא בדקו היטב שהיא עונה על הדרישות שלכם ועל הצרכים שהגדרתם לעצמכם. חשוב למשל לוודא כי הצבע שלה משתלב היטב עם שאר הרהיטים (גם בלי הסדינים שנועדו לאורח) וכי הייתם בוחרים בה גם ללא פונקציית הפתיחה שלה. מלבד זאת, כדי שתוכלו ליהנות מיופייה של הספה לאורך שנים, כדאי לבדוק כי אופן הניקוי שלה קל לביצוע.

בדקו את המידות

כאשר בוחרים ספות מעוצבות עבור חדר סלון, קל מאוד להתמקד במראה שלהן, אך אל תשכחו לשים לב להיבטים פרקטיים יותר כגון מידות. דבר זה נכון במיוחד כאשר בוחרים ספה נפתחת. לשם כך יש למדוד לא רק את ממדי הספה במצב רגיל, אלא יש לבדוק גם את הגודל של הספה כאשר היא במצב פתוח לגמרי. כדי לבחור בספה הנכונה, מומלץ מאוד להגיע לחנות רק לאחר שביצעתם מדידה כללית של חדר הסלון, ואחרי שבחנתם את המקום העומד לרשותכם. שיקול מעשי נוסף שיש להתחשב בו כאשר בוחרים בספה המיועדת גם לשינה, הוא גודל המצעים שיתאימו לה. רצוי לבחור כמובן ספה שממדיה מאפשרים להשתמש בסדינים סטנדרטיים. תמיד תוכלו לתפור סדינים בהתאמה אישית, רק קחו בחשבון שעלותם יכולה להיות גבוהה יותר.

נוחות השימוש

גם ספות מעוצבות וגם ספות נפתחות צריכות קודם כל להיות נוחות. אחרי הכול – בסופו של יום ארוך אנחנו רוצים סלון שיהיה לנו נעים לשהות בו וספה שיהיה לנו כיף להתרווח עליה. לכן, כדאי מאוד לנסות את הספה הנפתחת גם במצב רגיל וגם במצב פתוח. אל תתביישו לשבת על הספה בתנוחות שונות ולנסות אותה – רק ככה תוכלו לדעת שהיא אכן מתאימה לצרכים שלכם. אם אפשר, בקשו לנסות את הספה גם כשהיא פתוחה, שכבו עליה וודאו שיש בה מקום מספק ושאין בה חלקים בולטים או לא נוחים העלולים לעורר אי-נוחות בעת השינה.

נוחות הפתיחה

לבסוף, מעבר למראה החיצוני של הספה ולנוחות השימוש בה, הכרחי גם לבחון את האופן שבו היא נפתחת. בחנתם כמה ספות ואתם מעוניינים בדגם שנראה גם יפה וגם נוח? מצוין! כעת בקשו מנציג השירות להראות לכם כיצד פותחים את הספה ואיך מקפלים אותה בחזרה. אל תסתפקו בהדרכה של הנציג בלבד; נסו לפתוח ולסגור את הספה בעצמכם וודאו כי הפעולה אכן קלה ומתבצעת באופן חלק. מלבד זאת, בררו אם המנגנון המשמש לפתיחה דורש טיפול מיוחד, ואם ישנן נקודות נוספות שחשוב לדעת לגבי התפעול של הספה והשימוש בה.