איך בוחרים את הצבע הנכון לספות בסלון?

כאשר בוחרים הצבע לספה של הסלון, ישנן שתי גישות מרכזיות: הגישה הפרקטית והגישה היצירתית. בדרך כלל, הורים למודי ניסיון לילדים קטנים דוגלים בגישה הפרקטית ומעדיפים לבחור ספות בצבעים כהים יחסית. מנגד, לפי הגישה היצירתית צבע הספה מסייע ליצור את האווירה הנכונה בסלון, ולכן לפעמים כדאי "להסתכן" ולבחור בצבעים פחות "בטוחים". כדי לאפשר לכם להחליט באיזו גישה לבחור, נציג במאמר הבא כמה צבעים שאולי לא שקלתם ברצינות כצבע לספה.

 

אדום לוהט

 

בעבר האדום נחשב צבע לאמיצים בלבד, אך היום אפשר למצוא אותו יותר ויותר, בייחוד בבתים בהם שאר הצבעים ניטרליים יחסית. זהו צבע עוצמתי המושך תשומת לב, ובשילובי הצבעים הנכונים ניתן להרכיב באמצעותו מראה יוצא דופן. עם זאת, כשמחפשים ספות מעוצבות לסלון, אפשר גם לבחור בגוונים "שקטים" יותר של אדום. לדוגמה, תוכלו לבחור באדום בורדו או אפילו להכניס קצת צבע לחדר בעזרת שילוב של כורסה מעוצבת בגוון אדמדם או אדום-ורוד. בשורה התחתונה – אין סיבה לפחד מהצבע האדום, צריך רק להשתמש בו בחוכמה.

 

צהוב שמש

 

ספה מעוצבת

 

לכל אחד מאתנו הצבע הצהוב אומר משהו אחר. יש מי שעבורו הצהוב מזכיר סביונים הצצים אחרי הגשם הראשון, ומי שעבורו צהוב זה שמש חמה של קיץ. כך או כך, הצהוב נתפס לרוב כצבע אופטימי ושמח, ולעיתים אפשר להיעזר בו כדי "להרים" את המראה של חדר הסלון. אם אתם מחבבים את הצהוב אך לא מעוניינים להתחייב לצהוב-שמש העז, תוכלו לבחור בגוונים עדינים יותר כגון לימון, דבש, או אפילו למצוא ספות מעוצבות הכוללות נגיעות של זהב. דבר אחד בטוח – סלונים שיש בהם ספה צהובה ישאירו רושם שלא יישכח במהרה.

 

כחול רויאל

 

הצבע הכחול אהוב מאוד גם על הפרקטיים שבנינו וגם על היצירתיים יותר. זהו צבע המשתלב היטב עם צבעים אחרים ומסייע לאזן את המראה הכללי של סלונים. הצבע הכחול בדרך כלל מעניק אווירה שלווה ורגועה, אך אם רוצים להוסיף מעט עניין, נסו את הכחול רויאל. גוון זה יותר "חי" והעומק שלו מאפשר לנו ליצור מראה עשיר ואנרגטי כאחד. את הגוון הזה ניתן לשלב (במינונים הנכונים) עם צבעים נועזים אחרים כגון אדום, סגול ואפילו צהוב, וכך ליצור מראה ייחודי.

 

ירוק מנטה

 

זהו אחד הצבעים שהכי קל "לשחק" איתם. הוא משתלב היטב כמעט בכל סגנון עיצוב שתבחרו, וייראה נהדר בשילובי צבעים אחרים. הגוון המרענן מאפשר להכניס אנרגיה חדשה לחדר, ואם בחרתם בספה בצבע זה ניתן לצוות לה כריות בצבעי פסטל כגון ורוד עתיק למראה רך או "להקפיץ" את הגוון בעזרת צבעים עזים יותר של סגול. ירוק מנטה גם ישתלב מצוין עם נגיעות של זהב ליצירת קו עיצובי יוקרתי.

 

בשורה התחתונה, הספה היא פריט מרכזי בחדר הסלון ולעיתים היא קובעת את הטון עבור החדר כולו. לכן, השתמשו להרכבת המראה שבו אתם מעוניינים, והקדישו תשומת לב מיוחדת לגוון שלה – זה יהיה אחד הגוונים המובילים בחדר הסלון שלכם.