טיפים לניקוי הבית והרהיטים

עיצוב הבית הוא תהליך אישי ומרגש המאפשר לנו לחשוב מחדש על חיינו ועל משמעותה האמיתית של המילה בית. אנו דואגים לבחור בקפידה רהיטים השונים, מתלבטים באשר לחפצי הנוי המתאימים ונהנים ללקט בזהירות את אותם פריטים ההופכים את הבית ל"שלנו". בסיום המלאכה, אנחנו מביטים בבית הנעים שהקמנו לעצמנו, וכעת מגיע החלק הקשה באמת – כיצד משמרים ומטפחים את הסביבה הנהדרת שיצרנו בעמל רב? כדי לסייע לכם, נציג במאמר הבא כמה טיפים מועילים לניקוי הבית והרהיטים.

פועלים מהר

אף אחד מאתנו לא חי בסביבה סטרילית, במיוחד כאשר המשפחה מתרחבת – ילדים מוסיפים שמחה, אך גם לכלוך. מספיק שפעם אחת הקטנים שכחו להוריד את הנעליים, וכבר הסלון כולו בעקבות. במקרה הטוב, הסימנים יופיעו על המרצפות בלבד, אולם במקרים רבים תגלו כי הזאטוטים טיפסו עם הנעליים על הספה. במצב זה, חשוב קודם כל לנשום עמוק. בשלב הבא – פעלו מהר. כשנוצר כתם על הספה או כל רהיט אחר, כדאי לנסות להסיר אותו במהירות האפשרית. אם תחכו ולא תמהרו לנקות את הכתם, הוא ייספג בבד והטיפול בכתם יהיה מורכב יותר.

התאמת חומרי הניקוי לרהיטים

 כדי לשמור על ניקיון הבית בכלל וניקיון הרהיטים בפרט, חשוב כמובן לבחור רהיטים המתאימים לצרכי בני המשפחה. למשל, אם בבית יש ילדים קטנים, מומלץ לרכוש פינת אוכל שתאפשר ניקיון מהיר ויעיל. אך גם בבית שבו גרים מבוגרים בלבד מצטבר לכלוך המצריך ניקוי מפעם לפעם. אבל רגע! לפני שאתם ממהרים להשתמש בחומרי ניקוי שונים, שימו לב לנקודות הבאות:

פועלים בהתאם להמלצות היצרן: כאשר רוכשים פריט ריהוט בררו עם נציג השירות מהן הוראות הניקוי המדויקות של הרהיט. בדקו אם ישנם חומרי ניקוי העלולים להזיק לרהיט ומאילו פעולות ניקיון מומלץ להימנע.

רהיטי קיבוץ השלושה בשבילך עד הפרט הקטן ביותר נשמח לתת לך פרטים נוספים, מועדי אספקה, אפשרויות התאמה אישית ועוד זמינים בשבילך עכשיו

התקשרו עכשיו 072-2788090

משתמשים במטליות עדינות: במידה ואתם מנקים פינות אוכל או רהיטים אחרים באמצעות מטלית, מומלץ לבחור במטלית מיקרופייבר עדינה. כך תוכלו לצמצם את הסיכון להיווצרות שריטות, והרהיטים שלכם ימשיכו להיראות נפלא לאורך זמן.
בודקים את חומר הניקוי באזור מוסתר: רכשתם מוצר ניקיון חדש ואתם רוצים לנסות אותו בפעם הראשונה? בדקו את השפעתו על הרהיט באזור שאינו גלוי לעין. נסו לנקות את חלקה האחורי (החלק הצמוד לקיר) של הספה או את חלקה התחתון וודאו כי החומר אינו מזיק לריפוד הספה.

בלי הצפות

בכל הנוגע לניקיון הבית, קיימות בדרך כלל שתי גישות מרכזיות. על פי שיטה אחת, כדי לנקות את הבית באופן יסודי יש להציף את הרצפה במים ולגרוף אותם החוצה. לפי הגישה האחרת, יש לטאטא ולאחר מכן לנקות באמצעות סמרטוט רצפה וחומר ניקוי ייעודי. זה המקום להגיד – גם אם אתם מעדיפים את שיטת ההצפה, היא עלולה לגרום נזק משמעותי לרהיטים. מגע הרהיטים עם מים עשוי לפגוע בחומרי הגלם של הרהיט ובמראהו. לעומת זאת, ניקוי הרצפה באמצעות מטלית יסייע להגן על הרהיטים שלכם ויאפשר לכם ליהנות מהם עוד שנים רבות.