בחירת ריהוט מתאים לגלריית אומנות

הביקור בגלריית אומנות הוא חוויה ייחודית ואישית מאוד. הלקוח המגיע לגלריה מחפש אחר היצירה המושלמת שמצד אחד תשתלב היטב בקו העיצובי של הבית שלו ומצד שני תאפשר לו להביא לידי ביטוי היבט של העולם הפנימי שלו. לכן, בחירת היצירה עשויה להיות תהליך ממושך יחסית, והלקוח צריך להרגיש במקום "כמו בבית". מנגד, הגלריה היא גם מקום שצריך לשדר אלגנטיות ויוקרה, ולכן יש להתאים במדויק את הריהוט הנכון עבורה. איך עושים את זה? על כך במאמר הבא.

פינות מעוצבות

כל גלריה צריכה קודם כל להכיר היטב את קהל היעד שלה, ובהתאם לכך לתכנן את מתאר החנות ולעצב אותה. אם מדובר בגלריה המתמחה בסגנון מינימליסטי למשל, חשוב לשמור על קו נקי ועל עיצוב מודרני ומתוחכם. במקרה הזה, נשלב מעט רהיטים בלבד ונוכל לבחור למשל כורסת ישיבה אלגנטית או מזנון מעודן שעליו נציב יצירות אומנות כגון פסלים, יצירות קרמיקה או תמונות קטנות. לעומת זאת, אם הגלריה מתמחה ביצירות נועזות יותר או ביצירות בהשראת תקופת הבארוק והרנסנס רצוי מאוד להעדיף ריהוט אקסקלוסיבי ומפואר יותר. במקרה זה ניתן למשל להדגיש את יופיין של היצירות בעזרת הצבעים העשירים של הריהוט, ולהבליט יצירות אומנות מסוימות באמצעות שילוב של טקסטילים בגוונים המשלימים את היצירה. בשורה התחתונה, חשוב מאוד לשים לב לפרטים הקטנים ולהשקיע ביצירת פינות מעוצבות שיפתיעו את הלקוח ויעוררו את התיאבון שלו.

אזור ישיבה מרשים

חשוב לזכור, כי בגלריית אומנות המטרה המרכזית של הרהיטים היא להחמיא ליצירות האמנות ולאפשר ללקוח לקבל מושג כללי באשר לאופן שבו תיראה היצירה בביתו. לכן, ניתן בהחלט לשלב באזור התצוגה ספות מעוצבות בגוונים ניטרליים יחסית שיוכלו להשלים את המראה של יצירות מסוגים שונים. אם רוצים להדגים כיצד היצירה תשתלב בפינת ישיבה, אפשר גם להוסיף ספה ולהציב אותה מתחת לציור או בסמוך לו. כדאי לעודד את הלקוחות להתיישב על הרהיטים, להתיידד עם היצירה ולחוש את האנרגיות המתקבלות ממנה. באופן זה, אזור ישיבה מרשים יסייע ללקוח להירגע, להתלבט בנינוחות, ולקבל החלטה שהוא שלם עימה ושמח עליה.

שולחן קבלה

בסופו של הביקור בגלריה, אחרי שהלקוח התרשם ממגוון היצירות ובחר את אלו המתחברות לעולמו האישי, הגיעה העת לסגור את כל הפרטים הקטנים. לשם כך, יש לוודא כי בגלריה קיים שולחן קבלה שיהיה גם מזמין וגם מרשים. רצוי ששולחן זה יכלול מגירות או אמצעי אחסון אחר, והוא גם צריך להיות גדול מספיק כדי שיהיה אפשר להניח עליו ציוד מחשוב ללא הפרעה. אם השולחן יהיה קטן מדי, מסך המחשב עלול לחצוץ בין הלקוח לבין נציג הגלריה וכך התקשורת ביניהם עלולה להיקטע ולפגוע בתהליך המכירה. לשולחן יש לצרף גם כורסאות ישיבה נוחות, כאשר חשוב מאוד להקפיד שדווקא כסאות הלקוחות יהיו "מפנקים" הרבה יותר ויעניקו חוויה עוטפת ונעימה. תכנון חכם של אזור שולחן הקבלה ובחירה ברהיטים איכותיים ומדויקים יותירו רושם טוב יותר בלקוח ויסייעו לגלריה לבנות עימו מערכת יחסים ארוכת טווח.