איך מסירים כתמים מספות מבלי לפגוע בספה?

מחפשים אחר מדריך ניקוי ספות מקצועי ומדויק? באילו חומרי ניקוי כדאי להשתמש ובאילו לא, כיצד ניתן להסיר עובש, ומה עושים כשהספה כבר מוכתמת בכתמים שונים ומגוונים. הסרת כתמים מהספה בעצמכם? בהחלט אפשרי.

איך לנקות ספה לבד?

בעוד שניקוי ספות עור בדרך כלל יהיה קל יותר, ניקוי ספות בד יצריך ממכם קצת יותר עבודה. תוכלו למשל להשתמש באבקת כביסה המוקצפת עם מעט מים. לא עזר? בואו נדבר על שיטות נוספות עבור ניקוי ספות לבד.

אם הספה מאוד מוכתמת ואתם שוקלים להחליפה באחת חדשה יותר, אנחנו ממליצים לא להשליך את הספה מיד, ולבדוק מה ניתן לעשות לבד בבית. אז איך מנקים ספה לבד? קודם כל, לא משנה באילו סוגי חומרי ניקוי אתם משתמשים, תמיד כדאי לזכור כי גם חומרי ניקוי ביתיים ושיטות ביתיות עשויות לפגום באיכות הריהוט. אז מה עושים?

הסרת כתמים מהספה לבד? יש כזה דבר, אך בחיים כמו בחיים, מומלץ להסתייע באנשי מקצוע לניקוי ספות בעלות מוניטין והאמצעים הנכונים. לא הצלחתם להסיר עובש מהספה? הספה מוכתמת בכתמים שומניים ואתם שוקלים להחליפה? רגע לפני שזורקים ריהוט, בודקים כיצד ניתן להסיר כתמים בשיטות ביתיות שונות. ניקוי ספות מצריך הבנה מסוימת בחומרי הניקוי השונים, אך בהחלט תוכלו לנסות מספר שיטות ניקיון ספות בעצמכם. אנשים רבים מנסים להשתמש למשל בשילוב של מים וחומץ לבן. אם בידיכם מטלית מיקרופייבר, מומלץ להשתמש בה. במידה ואין מטלית כזו, ניתן להשתמש במגבונים נטולי אלכוהול.

ניקוי ספה לבד? בודקים ראשית בצד

בהחלט ניתן להשתמש למשל בחומרים כמו סודה-לימון בכדי לנסות ולהסיר כתמים שומניים, אך ההמלצה היא קודם כל לנסות את חומר הניקוי ש"רקחתם" באיזו פינה נסתרת בצד הרהיט. כך, תוכלו לוודא כי אינכם גורמים לירידה של צבע או לקילופים ונזקים של הרהיט.

הסרת כתמי עובש היא טריקית, בלשון המעטה. מדוע הסרת כתמים של עובש מרהיטים היא מורכבת? מכיוון ויש צורך לוודא קודם באיזה סוג רהיט מדובר. אם מדובר על ניקוי ריפודים מעובש, יש צורך לבצע את הניקוי בזהירות. שימו לב, אם למשל תיקחו לידיכם מטלית מאוד רטובה וגם תשתמשו בלחיצות חזקות איתה, אתם תגרמו בדרך כלל להחדרת העובש עמוק יותר אל הריפוד.

הסרת כתמים מהספה לבד

ניקיון ספות מעובש מצריך עבודה מאוד מקצועית, ובחלק ניכר מהפעמים חברת ניקוי מומלצת תשתמש במכונות ניקוי עוצמתיות. חברת ניקיון מומלצת, בין אם חברת ניקוי ספות או חברת ניקוי כללי לבית, תמיד תקפיד להשתמש במכונות הניקוי העוצמתיות ביותר, שלרוב יעבדו בשיטה של התזה ויניקה.

מצד אחד, מכונות הניקוי הללו יתיזו חומרי ניקוי ומים ומצד שני, הם יבצעו יניקה של אותם חומרי ניקוי. שימו לב, כדאי לקחת בחשבון, ייבוש הספות שלכם יארך כשעתיים ועד שלוש. במהלך זמן הייבוש של הספה, יש להקפיד לוודא כי החלונות הצמודים לספה סגורים. כאשר הספה עדיין רטובה, אבק נוטה להידבק בקלות עליה.