איך בוחרים צבעים מתאימים לחדר השינה

חדר השינה שלנו הוא אחד המקומות האישיים והפרטיים ביותר בבית. דווקא בשל כך האתגר בבחירת צבע החדר עשוי להיות משמעותי ביותר. מצד אחד, אנחנו מעוניינים בצבע אהוב שיאפשר ליצור אווירה אינטימית ונינוחה בחדר השינה, ומצד שני, לא נרצה לבחור בצבע דומיננטי מדי שייתכן כי יימאס עלינו במהרה. מלבד זאת, לעיתים קרובות חדר השינה משמש שני אנשים שלכל אחד מהם העדפות אישיות משל עצמו, ולא תמיד יהיה פשוט למצוא את עמק השווה. אז כיצד בכל זאת ניתן לבחור צבע לחדר השינה? קראו במאמר הבא. 

צבעים ומשמעותם

לפני שבוחרים בצבע לחדר השינה, חשוב לזכור כי לכל צבע המשמעות שלו והאסוציאציות המלוות אותו. אומנם לכל אחד מאתנו צבעים אהובים ואסוציאציות משלו, אך לרוב, צבעים מסוימים מעוררים תחושות ספציפיות ואווירה מסוימת וחשוב להיות מודעים לכך. צבע ירוק בהיר למשל מאפשר ליצור בחדר תחושה רגועה ואילו הצבע הכחול נותן הרגשה מגוננת ונעימה. צבעים אלו נחשבים למאוד פופולריים בחדר השינה, אך לצידם מככב גם הצבע הסגול המזוהה עם שמחה, יצירתיות ופוריות. הנועזים יותר יכולים לבחור בצבעי אדום ובורדו המזוהים עם רגש התשוקה ולשלב בהם גם נגיעות של זהב למראה יוקרתי. עם זאת שימו לב – הצבע האדום מחייב ביותר ובעל נוכחות מורגשת, ולכן יש להשתמש בו בחוכמה.

אם רוצים ליצור תחושת מרחב

בבתים רבים בארץ, חדרי שינה הם קטנים יחסית, וזה עוד בטרם הוכנסו הרהיטים לחדר. ברגע שאת החדר ממלאים מיטות זוגיות, ארון בגדים ופריטי ריהוט משלימים, תחושת המרחב בחדר מצטמצמת עוד יותר. במקרים אלו, שימוש חכם בצבע יסייע להגדיל את חלל החדר וליצור תחושה מרווחת הרבה יותר. לשם כך מומלץ כמובן להעדיף גוונים בהירים כגון תכלת, ירוק בהיר וצבעיים פסטליים אחרים שאף יוסיפו שמחה לחדר. לעומת צבעים עליזים אלו, צבעים כגון אפור כהה בונים אווירה קודרת ועלולים ליצור הרגשה שהחדר נהיה קטן עוד יותר.

אם רוצים לגוון

לפעמים קשה לנו להתחייב לצבע אחד, במיוחד כאשר יש קשת רחבה של גוונים נפלאים. ואכן, חדרי שינה הם הזדמנות נפלאה להביע את היצירתיות שלנו ואת העולם הפנימי העשיר שלנו, ולכן לא צריך להתבייש אלא דווקא מומלץ לנסות גוונים שונים ושילובי צבע ייחודיים. תוכלו למשל לבחור פלטת צבעים הנעה בין הצהוב לבין האדום וליצור מעברי צבע מעניינים שימשכו את העין. עם זאת, חשוב מאוד לזכור שאחרי הכל מדובר בחדר שינה – מקום שצריך להעניק לכם אפשרות להירגע אחרי היום המתיש. לכן, בחרו את הגוונים בחוכמה, וודאו כי הם משתלבים היטב עם הריהוט הקיים בחדר.

ומה אם לא בטוחים ?

צבעים עזים ושילובי גוונים יוצאי דופן יכולים ליצור חדר במראה מקורי ומרגש, אך לעיתים דווקא מרענן הרבה יותר לבחור בצבעים הניטרליים והמוכרים. עניין זה נכון במיוחד כאשר אתם לא לגמרי בטוחים איזה גוון יתאים עבור החדר שלכם. אם זה המצב, תוכלו בשלב ההתחלתי לבחור בצבע כגון שמנת או מוקה – צבעים קלאסיים שתמיד יהיו "נכונים" ולהוסיף קצת "אקשן" באמצעות מיטה זוגית ייחודית, או טקסטיליים צבעוניים. אם תרצו – בהמשך תמיד ניתן לשחק עם הצבעים ולשנות אותם.