טיפים לעיצוב פינת המשפחה בבית

פינת המשפחה היא הפינה החמימה והמשפחתית ביותר בכל בית. זהו מקום המפגש של בני הבית אחר הצהריים, בערב כאשר כל אחד חוזר מעיסוקיו, ממקום העבודה, מהלימודים או מגן הילדים. המיקום האינטימי והחביב בו מספרים זה לזה את החוויות היומיות ולכן הוא מקום בעל חשיבות רבה מאד למרקם המשפחתי בכל יום ובעיקר בסופי השבוע.

אופייה המיוחד של פינת המשפחה 

לאור אופייה המיוחד של פינה זו, המגמה היא לעצב אותה תוך שימוש בריהוט פונקציונלי ונוח כמו ספות נפתחות ופופים לנוחות מרבית של בני המשפחה.

בדרך כלל בוחרים ספות נוחות במיוחד כך שיתאימו לזמנים שבהם כולם יושבים עליהן במשך פרקי זמן ארוכים כשצופים בטלוויזיה או כאשר רואים סרט מרתק כולם יחד. האפשרויות הן ספה בקו אחיד או ספה ארוכה יותר בצורת האות ר המאפשרת מקומות ישיבה רבים יותר וגם שזלונג לישיבה נוחה ביותר עבור אחד מבני הבית. אם המקום מאפשר זאת, אפשר לרכוש ספות שאפשר לפתוח את חלקן התחתון וכך ליצור מיקום נוח במיוחד עבור הרגליים, להענקת התחושה שנמצאים באולם קולנוע VIP איכותי. בהתאם לגודלו של השטח, אפשר לשלב גם כורסאות טלוויזיה או כורסאות אחרות לנוחותם של בני המשפחה. רבים מבני המשפחה מעדיפים לרבוץ מול הטלוויזיה ולכן הם ייהנו מאד להשתרע על פופים צבעוניים שישולבו בפינה זו.

ברוב המקרים ההימצאות במשך שעות בפינת המשפחה גוררת גם הגשת פופ קורן או חטיפים שונים לחימום האווירה הביתית. לכן מומלץ להציב שולחן במרכז פינת המשפחה כך שאפשר יהיה להניח עליו את כלי ההגשה ואת כוסות השתייה.

המטרה של משפחות רבות היא להיפגש בעיקר בפינת המשפחה כך שחדר המגורים יהיה פנוי למפגשים אחרים כמו ישיבה עם קולגות מהעבודה המגיעים הביתה מעת לעת.

חיפוי רצפה

לגבי חיפוי הרצפה, אין ספק שהפתרון הנכון ביותר הוא התקנת לוחות פרקט איכותיים בכל המרחב לאור היתרונות הרבים של הפרקטים.

עיצובה של פינת המשפחה הכוללת פרקטים יוצרת פינת חמד יפהפה וחמימה בתוך הבית, המזמינה אליה את המשפחה למקום התכנסות זה כדי ליהנות מזמן איכות יחד.

בנוסף לכך, כדאי להניח שטיח שאגי בעל סיבים עבים מתחת לשולחן ועל מלוא המרחב כך שהילדים או המבוגרים ייהנו גם מהאופציה לשבת על השטיח העבה. להשלמת האווירה מומלץ להזמין ווילונות כהים כך שאפשר יהיה להחשיך את המקום בזמנים הנוחים לכולם.