גרים בדירה קטנה? כך תשמרו עליה מאורגנת

אחת ההחלטות החשובות ביותר בחיינו היא בחירת מקום המגורים, בניגוד למה שנהוג לחשוב, בית גדול לא תמיד יענה על הצרכים שלנו. לעיתים דווקא דירה קטנה היא כל שדרוש לנו, במיוחד אם בבית גרים מעט אנשים. דירה קטנה מאפשרת ליצור אווירה אינטימית וחמימה, ולא פחות חשוב מכך –מצריכה תחזוקה מועטה בלבד. למרות יתרונותיה הרבים, לדירה קטנה חיסרון מרכזי אחד – המחסור במקומות אחסון. אך אל תתנו לזה להבהיל אתכם; באמצעות תכנון מדויק ומעט יצירתיות ניתן להפוך גם את החיסרון ליתרון. אז איך אפשר לשמור על הסדר והארגון בדירה קטנה? קראו במאמר הבא.

לא משתמשים – לא שומרים!

סידור הבית וארגונו עלולים להיות מטלה מתישה, במיוחד אם הבית גדוש בחפצים רבים שאנחנו כלל לא משתמשים בהם. כדי לפתור את הבעיה, תוכלו להיעזר בשיטת קונמארי, פרי המצאתה של מארי קונדו. לפי שיטה זו, מטרת החפצים השונים היא לגרום לנו שמחה והנאה, ואם הם יוצרים עומס או קושי בהתארגנות, כנראה שאין לכם צורך בהם. לכן, אם אתם עומדים מול ארון הבגדים ומנסים לאתר ללא הצלחה את החולצה האהובה עליכם, אולי הגיעה העת לעשות קצת סדר. הוציאו מהארונות בגדים ישנים, נעליים, צעצועים, ספרים ומזכרות שאינכם זקוקים להם, ותגלו כי בבית התפנו לפתע מקומות אחסון רבים. באופן זה תוכלו להפוך גם את המחסור במקום ליתרון – הפריטים המשמשים אתכם יהיו מסודרים ונגישים יותר, ותוכלו לחיות בסביבה נעימה יותר שאינה עמוסה יתר על המידה.

מקומות קבועים

אחרי שביצעתם סינון ראשוני וסילקתם מן הבית את כל הפריטים המכבידים עליכם, תוכלו להתפנות למלאכת הסידור. לשם כך יש לשים לב לתכנון ולארגון כל חדרי הבית, ובייחוד לסידור של פינות אוכל וחדרי סלון. פעמים רבות שולחנות לסלון ושולחנות אוכל הופכים להיות משטח שעליו נמצאים חפצים שונים בערבוביה. חשבונות, מכתבים, מפתחות, משקפיים ואפילו שיעורי הבית של הילדים – כל אלו מונחים על השולחן ויוצרים עומס לא נעים. עם זאת, קצת חשיבה ואימוץ הרגלי ארגון בריאים יסייעו. את המכתבים ניתן למשל להניח במגש דפים וכך גם להבדיל בין מכתבים שכבר טופלו לבין מכתבים המצריכים טיפול, ואת המפתחות מומלץ לתלות על מתלה מתאים. גם בארון הבגדים ניתן ליצור סדר; אספו קופסאות נעליים ישנות, וסדרו בפנים פריטים קטנים שונים להתמצאות קלה ונוחה.

ריהוט רב-תכליתי

דירה קומפקטית מחייבת אותנו להתייחס בכבוד לכל מטר רבוע הקיים בה ולתעל היטב את המרחב העומד לרשותנו. לכן, אם אתם מרגישים שהדירה שלכם אינה מסודרת דיה, ייתכן כי הרהיטים שבידכם אינם מותאמים לגודל הדירה. כדי לבדוק עניין זה, בצעו מדידות מקיפות של כל הבית וכל הרהיטים ובדקו גם שמקומות האחסון שבדירה מספקים את צרכיכם. במידת הצורך, תוכלו להחליף את הריהוט, ולבחור פריטים המתאימים לדרישות המעודכנות שלכם. רהיטים רבים אף כוללים מקומות אחסון ויאפשרו לכם לשמור בקלות רבה יותר על הסדר בבית. שולחן סלון למשל, יכול לכלול מגירות לאחסון כלים המשמשים לאירוח, וניתן גם למצוא שולחנות מתקפלים לפינות אוכל לניצול מרבי של המרחב הביתי.

לכן, אין טעם להתפשר על רהיטים שאינם מתאימים לכם; מדדו את החדרים השונים בבית, ופנו לקבלת ייעוץ מקצועי בחנות המתמחה ברהיטים איכותיים.