איך לבחור טפטים לבית

מידת הפופולריות של טפטים לבית ידעה עליות ומורדות במהלך השנים. בשנות ה-70 וה-80 הם היו אלמנט עיצובי הכרחי בכל בית, אבל בהמשך האהדה אליהם פחתה, ואת מקומם תפס הסגנון המינימליסטי השקט יותר. כיום הצבעים העזים חזרו לעולם העיצוב, וגם הטפטים שוב מתקבלים בברכה. אך כדי שהטפט ישתלב היטב בקו העיצובי של הבית ולא ייראה כנטע זר, חשוב להשתמש בו בחוכמה. אז לפני שאתם ממהרים להדביק טפטים על הקיר, כדאי לכם לשים לב לדברים הבאים.

צבע ומרקם

טפטים הם דרך מצוינת להוסיף מעט צבע וענין לבית. כיום ניתן למצוא מגוון רחב של טפטים בשלל צבעים, וישנם אפילו טפטים בעלי גימור מטאלי היכולים לסייע ביצירת מראה דרמטי מתאים ל פינות אוכל. לצידם קיימים גם טפטים  במרקם ייחודי ואף תבליטים המוסיפים ממד חדש לחדר. עם זאת, גם אם אתם מתלהבים מאוד מצבעים חזקים או מהתחושה שמעניק טפט, יש להשתמש בהם בזהירות על מנת לוודא שמצליחים ליצור מראה הרמוני ונעים לעין. צבעים עזים מדי, בייחוד בחדרי השינה ובחדרי הילדים עלולים להיות בטווח הארוך מעייפים מאוד. עבור חדרים אלו עדיף לעיתים לבחור בגוונים רגועים יותר כגון חום וירוק. את הצבעים הבולטים יותר ניתן לשמור לכניסה של הבית או לאזור הסלון, וכך ליצור מראה מרשים ומרגש.

התאמת הטפט לחדר 

כאשר בוחרים טפטים לבית, עבור סלון או פינת אוכל, קל מאוד להיסחף אחר הדגמים הייחודיים שלהם. במובן מסוים זה כמו להביט ביצירת אומנות יוצאת דופן במוזיאון; היא יכולה להיראות נהדר על קיר המוזיאון, אך בבית תאבד מקסמה. זכרו שבבית יש רהיטים וחפצי נוי, אלא אם אתם מתכננים לעצב את החדר מחדש סביב הטפט, הקפידו על התאמת הטפט לסגנון שלכם ולפריטים הקיימים בבית. בנוסף, חשוב להתאים את הטפט למידות החדר ולכמות האור האופיינית לו. לדוגמה, במידה ואתם גרים בדירה שבה החדרים אינם גדולים, מומלץ להימנע מצבעים כהים ומדגמים דרמטיים מדי. צבעים עזים יגרמו לחדר להיראות יותר קטן ולא יתרמו למראה האסתטי שלו. במקום זאת, עדיף לבחור בטפט בגוון בהיר שיאפשר ליצור מראה מרווח ונעים יותר. נקודה חשובה נוספת – אל תשכחו למדוד את החדר ולוודא כי יש בידיכם כמות מספיקה של חומר.

טפטים – למה חשוב לשים לב?

הגעתם לחנות ומיד התאהבתם בטפט שראיתם? נפלא! אך לפני שאתם רוכשים, שימו לב לדבר הבא; כדי שתוכלו ליהנות מהטפט לכמה שנים לפחות, רצוי לבחור בטפט עמיד שאפשר לנקות אותו. גורם זה חשוב במיוחד אם הטפט ממוקם באזור המועד לפורענות כגון המטבח, או אם בבית ישנם ילדים בעלי חזון אסתטי משלהם. מצער לגלות שהקטנים החליטו לשדרג את מראה הטפט האהוב באמצעות הטושים שלהם. כמן כן, חשוב כמובן לוודא שאתם יודעים כיצד להדביק את הטפטים על הקיר ושימוש בחומרי ההדבקה המתאימים. אם רכשתם טפטים  ועדיין לא ברור לכם מה לעשות איתם, מומלץ מאוד לפנות לאנשי מקצוע בתחום. אחרי הכול, הטפט צפוי להיות על הקיר לתקופת זמן משמעותית, ותצטרכו לראות אותו מדי בוקר. לכן, יש להקפיד להדביק אותו בצורה אופטימלית שתאפשר ליצור את המראה המבוקש.