רעיונות מיוחדים לעיצוב הבית שאין בשום מקום אחר

עבור כל אחד מאתנו, הבית הוא הרבה יותר מהקירות והגג שמעל. הבית הוא האזור הבטוח שלנו, המקום שבו אנחנו מרגישים הכי בנוח להיות עצמנו, וכמובן – גם המרחב שמעודד את הצד היצירתי שבנו. אומנם את עיקר פריטי הריהוט נרכוש בדרך כלל בחנות הרהיטים, אך רק הטאצ' האישי הוא שיהפוך את הבית לשלנו באמת. אז הרשו לדמיון שלכם להתפרע קצת וקראו את המאמר הבא – אולי תמצאו בו כמה רעיונות להשראה.

בגדים ישנים? אל תזרקו!

לכל אחד מאתנו יש את פריט הלבוש שהפרידה ממנו קשה. זאת יכולה להיות חולצה אהובה, בגד ים צבעוני מתקופת הילדות או שמלה שמעלה בנו זיכרונות נעימים. רבים מתקשים למסור בגדים אלו או לזרוק אותם וכך הם מצטברים בארון הבגדים, גוזלים מקום ומקשים עלינו למצוא את הפריט שאנחנו מחפשים בעת ההתארגנות בבוקר. אז אולי הגיע הזמן לתת להם את הכבוד הראוי, למסגר אותם ולתלות במקום מרכזי בבית. הרי גם ככה כבר לא תלבשו את הבגד הזה מעולם – לפחות תזכו עדיין ליהנות ממנו. 

יוצרים בית חדש לספרים

אפשר למצוא אותן בכל חנות רהיטים – ספריות סטנדרטיות, בעלות מבנה מלבני רגיל לחלוטין. אך אתם לא חייבים לבחור בהן! במקום זאת, בעזרת קצת יצירתיות תוכלו להרכיב את ספריית החלומות שלכם. אם באפשרותכם לרכוש לדוגמה פסנתר ישן, תוכלו לעשות לו הסבה לספרייה במראה יוצא דופן. הצעה נוספת היא למצוא סולם עץ ישן ולתלות אותו לאורך הקיר או לרוחבו. תוכלו גם לחדש את הצבע של העץ ואף לבחור בגוון מרענן וחדש. כך ניתן ליצור סלונים מעוצבים בלי להתפשר על הטעם המקורי המייחד אתכם. 

עיצוב מוזיקלי

מי לא אוהב מוזיקה? גם בעבר, לפני הדיסקים וקבצי ה-MP, לפני שהטלוויזיה ביססה את מעמדה בחיינו, המוזיקה תפסה חלק חשוב מעולמה התרבותי של המשפחה. למעשה, כמעט אצל כולם היה אפשר למצוא פטיפון ואוסף תקליטים מכובד. אם תחטטו היטב בפינות האחסון בבית, בוודאי תמצאו תקליטים שלרוב התהדרו בעטיפות מרשימות ומעוצבות להפליא. אומנם לכל בן משפחה יש את הטעם שלו והיוצרים שהוא מעדיף, אך כשזה נוגע לנקודת המפגש שבין מוזיקה לאומנות, מה שחשוב זה ה"לוק". במידה והפטיפון כבר לא איתכם, עדיין תוכלו להשתמש בתקליטים ולהפוך אותם ליצירות אומנות שיככבו על קירות הבית.

מה עושים עם חצי אמבטיה?

שיפצתם את הבית והחלטתם להחליף את האמבטיה? מצוין! אך אל תמהרו להשליך את האמבטיה הישנה. כל שדרוש כדי להפוך אותה לפריט שמיש ושיקי הם אהבה ומיומנות. את האמבטיה תוכלו לחתוך לשני חלקים שווים, להתאים לה רגלי תמיכה, לצבוע ולרפד בבד לטעמכם, וכך ליצור רהיט שיכניס עניין רב לחדר הסלון. ניתן להפוך את המיזם הזה לפרויקט משפחתי מגבש, אך אם מלאכת יד היא לא הצד החזק שלכם, תמיד יש אפשרות לפנות לאיש מקצוע מתאים שישמח לסייע לכם במשימה.