הטיפים המועילים ביותר לרכישת שולחן קפה

אמנם קוראים לו "שולחן קפה" אבל היום כבר ברור שהוא הרבה מעבר לזה. בבתים רבים שולחן הקפה משמש למעשה כשולחן הסלון,  ולכן מושך את עיקר תשומת הלב של האורחים ומשחק תפקיד חשוב בעיצוב החדר המרכזי ביותר בבית. ל ההיבט העיצובי, שולחן הקפה משמש להגשת משקאות וכיבוד לאורחים ולעיתים גם יאפשר לנו למתוח בנינוחות את הרגליים אחרי יום ארוך ומייגע. אז כיצד בוחרים שולחן קפה הנדרש למלא פונקציות שונות? המאמר הבא יתן לכם כמה טיפים מועילים.

התאמה לעיצוב הקיים

זהו אחד הקריטריונים החשובים ביותר בבחירה של שולחן קפה. לכל בית האופי שלו ובדרך כלל ייבחר קו עיצובי מסוים; יש משפחות שיעדיפו מראה מודרני ומלוטש ואילו אחרות מראה כפרי וחמים. יהיה הסגנון אשר יהיה, כדי לשמר ולחזק את הקו העיצובי שבחרתם, יש להתאים לו גם את שולחן הקפה. לשם כך, עליכם להקדיש תשומת לב לחומרי הגלם שמהם עשוי שולחן הקפה. אם נרצה להקנות לבית מראה אלגנטי וחדיש, השקיפות של שולחן הזכוכית תסייע לנו להשיג את הטאץ' הרצוי. לעומת זאת, למראה נינוח וכפרי נבחר דווקא שולחן עץ בגוונים חמים. הנקודה החשובה – אל תשכחו ששולחן הקפה הוא רק פריט אחד ועליו להתאים למכלול הקיים.

התאמה לדיירי הבית

רהיטי הסלון, כגון מזנונים או שולחן סלון, משרתים לא רק את האורחים; הם נועדו בעיקר עבור בני הבית. לכן, הגדירו היטב את הצרכים והדרישות שלכם משולחן הקפה. במשפחות בהן יש ילדים קטנים למשל, ייתכן כי עדיף להימנע מרכישה של שולחן זכוכית בעל פינות חדות. במקרים אלו, רצוי אולי לבחור שולחן עץ בעל פינות עגולות. בנוסף, כיום ניתן למצוא שולחנות קפה עגולים המאפשרים ליצור מראה מעניין השובר את הקווים הישרים הקיימים בסלון. שיקול נוסף שיש לבחון הוא הצורך באחסון; ישנם שולחנות קפה המשלבים מדף לעיתונים או אפילו מגירה מרווחת לאחסון כלי הגשה. אם אתם זקוקים למקום אחסון נוסף בסלון – שולחן הקפה עשוי לסייע לכם בכך.

לא לשכוח למדוד!

טיפ זה הוא מתבקש, אך תתפלאו עד כמה קל להיכשל כשמדובר במדידה. אין הכוונה רק למדידת המקום הפנוי העומד לרשות שולחן הקפה, אלא יש להתייחס לחלל חדר הסלון כולו. אם בחרתם שולחן קפה שנכנס לסלון אך בקושי וממלא כמעט את כל המרחב, עלול להיווצר מראה עמוס ומאוד לא נעים לעין. מנגד, רצוי שלא לבחור בשולחן קטן מדי שאינו מתאים לגודל יתר הרהיטים ושלא יענה על הצרכים שלכם. לכן, יש לשים לב ליחס שבין גודל שולחן הקפה לבין גודלם של שאר הרהיטים. המטרה היא לשמור על פרופורציה נכונה מבלי להתפשר על הצרכים של דיירי הבית והאמירה העיצובית שהם רוצים להשיג. לא בטוחים באשר לגודל הרצוי של השולחן? התייעצו עם נציגי השירות בחנות.