מה לעשות עם הרהיטים הישנים בבית?

רבים מאתנו מחכים לרגע שבו נוכל לעצב את הבית שלנו מחדש. אחרי הכל, הבית הוא המקום בו אנחנו אמורים להרגיש הכי בנוח והוא צריך לשקף את האופי שלנו ומה שמייחד אותנו כמשפחה. זהו תהליך מרגש שבמסגרתו אנחנו חושבים ביחד על הרעיון העיצובי המרכזי, בוחרים רהיטים חדשים, ו… נדרשים להתמודד עם הרהיטים הישנים שליוו אותנו במשך שנים ארוכות. אז מה עושים עם הרהיטים הישנים והאם בכל זאת ניתן למצוא להם שימוש גם במסגרת העיצוב החדש? במאמר הבא תמצאו כמה הצעות. 

למכור

אחד הדברים הנפלאים ברשת האינטרנט היא היכולת שלה לחבר בין אנשים. בין היתר, ניתן להיעזר באינטרנט גם כאשר אתם נדרשים לפנות חלק מתכולת הבית. שפע של אנשים ישמחו לרכוש מכם רהיטים במחירים אטרקטיביים, בייחוד אם הם גרים בסמוך אליכם. תוכלו להיכנס לאתרים המציעים מוצרים מיד שנייה למכירה, להעלות תמונות של הפריטים השונים ולציין את המחיר שאתם מבקשים עבורם. קחו בחשבון כי ייתכן שתצטרכו להתמקח מעט, אבל אין ספק שבדרך זו תוכלו להכניס מעט כסף. במקרים רבים, גם רהיטים שידעו ימים טובים יותר יוכלו להימכר היטב. אם מדובר בפריט וינטג' כגון מיטה זוגית במראה קלאסי, לא תתקשו למכור אותו ותוכלו להתנחם בכך שהרהיט יעבור שיפוץ אוהב ואולי אף ימצא בית חם חדש.

לתרום

אפשרות נוספת הפתוחה בפניכם, היא כמובן לתרום את פריטי הריהוט הקיימים בבית. ארונות, מיטות זוגיות ושולחנות סלון – כל אלו הם פריטי ריהוט מבוקשים שמשפחות נזקקות רבות ישמחו לקבל. מוסדות ציבוריים שונים ועמותות יוכלו להסתייע בפריטי הריהוט, כך תהיו בטוחים שהרהיטים מגיעים לידיים טובות. תרומה תמיד מעוררת תחושה טובה אך יש לה גם יתרון פרקטי לא פחות חשוב – בדרך כלל כשמדובר ברהיטים, מי שאתם תורמים לו ישמח להגיע אליכם הביתה ולפנות בעצמו את הריהוט (לפני שמישהו אחר יתנדב לעשות את זה). אם החלטתם לתרום רהיטים תוכלו להסתייע באתרי אינטרנט רבים המאפשרים לכם להציע את הפריטים ללא תשלום. לרוב, תגלו די מהר כי מיטה זוגית ישנה הנמסרת בחינם היא אוצר אמיתי בעיני רבים.

למחזר

לצד מכירה ותרומה, קיימת גם אפשרות שלישית – מחזור. למעשה, אפשרות זו היא חלק ממגמה עולמית שמטרתה לצמצם את כמות הפסולת שאנו מייצרים מדי יום. אם לדוגמה יש בביתכם ארון ישן שכבר נמצא בשלבי פירוק, ואינכם מצליחים למכור או למסור אותו, תוכלו לעשות שימוש חוזר בחלקים שלו. המגירות יכולות לדוגמה לעבור הסבה למדפים וניתן לשלב אותן בעיצוב החדש כאלמנט מסקרן וייחודי. כאן חשוב להדגיש כי אין גבול לדמיון; את המגירות אפשר לצבוע, לפרק, ולחתוך, ניתן להדביק מאחוריהן מראה, תמונה משפחתית או טפט מעניין. גם בקורות העץ של הארון אפשר לעשות שימוש חוזר, לחתוך, למסגר בעזרתן בדי ריפוד ישנים וליצור יצירת אומנות של ממש. מחזור הרהיטים הישנים בבית יכול להפוך לחוויה משפחתית מקרבת ומרגשת, וכך משהו מן הרהיט האהוב יישאר אתכם גם בשנים הבאות.