רעיונות לטפטים שישדרגו את מראה הבית

הטפטים חוזרים! בשנות השבעים של המאה הקודמת כמעט כל משפחה דאגה לצפות את קירות הבית בטפטים בעיצובים פסיכדליים בצבעים שונים. מאז קצת נרגענו, ודווקא הסגנון המינימליסטי והטבעי צברו פופולריות. אך כיום, הטפטים שוב מוצאים את דרכם לקירות הבית שלנו, אם כי בצורה עדינה יותר. שימוש חכם ולא מוגזם בטפטים עשוי לשדרג את מראה הבית. במאמר הבא נציג כמה רעיונות לעיצובים באמצעות טפטים.

אווירה אקזוטית

אחד מנושאי העיצוב ה"חמים" ביותר היום הוא אווירה אקזוטית או טרופית. במקרים אלו המטרה היא ליצור תחושת חופשה גם בבית. לשם כך נעזרים בגוונים הלקוחים מעולם הטבע – חום בהיר, חום כהה, לבן וירוק ומשלבים פה ושם צבעים "חיים" כגון אדום וכתום. אך כדי להרכיב את המראה השלם מצרפים לבית גם צמחייה מתאימה וכמובן – בוחרים בטפט המתאים. למשל, ניתן לבחור טפט שעליו מצוירים עלי דקל, ומי שרוצה להוסיף לחדר הסלון יותר צבע יכול לבחור גם בטפט שיכלול ציורי ציפורים או חיות.

המראה היוקרתי

מי שמעוניין ליצור בבית מראה אלגנטי ויוקרתי, יכול בהחלט להיעזר בטפטים. טפטים בעיצוב עדין אך מתוחכם יסייעו להעניק את המראה הרצוי, ולעיתים יוסיפו קצת ברק. טפטים מסוג זה לרוב יכללו דפוס החוזר על עצמו בגוונים המשתלבים היטב עם הצבעים שנבחרו עבור סלון הבית. ניתן לדוגמה לצפות את הקיר בטפט עם מוטיב צורני בעל נגיעות של זהב או ברונזה, קיימים אף טפטים בעלי מראה דמוי-עור. שימו לב! יש להשתמש בטפטים אלו בחוכמה על מנת שלא ליצור מראה עמוס ו"נוצץ" מדי.

טפטים גאומטריים

טרנד פופולרי נוסף הוא העיצוב הגאומטרי השובר את הקווים הסטנדרטיים שאפיינו סלון ישראלי בעבר. בחנויות הרהיטים ניתן למצוא שולחן סלון מתומן או שולחן אוכל שאינו בהכרח השולחן המלבני שאליו התרגלנו. מי שמתחבר לקו עיצובי זה יכול להשלים את המראה באמצעות טפטים מתאימים. כאן קיים מגוון מאוד רחב, החל בטפטים פשוטים יחסית הכוללים קווי זהב עדינים וכלה בטפטים המציגים צורות מורכבות. ישנם טפטים שיסייעו ליצור מראה אחיד וחוזר, ואילו טפטים אחרים יוכלו לסייע לכם להרכיב דווקא מראה א-סימטרי ומרענן.   

תלת ממדי

אין ספק כי טפטים מוסיפים לסלון טאץ' מיוחד, אך אפשר בהחלט לקחת את הטרנד הזה צעד אחד קדימה. לשם כך ניתן לבחור בטפטים תלת ממדים איכותיים שיהפכו לאלמנט עיצובי יוצא דופן. למשל, אפשר לבחור בטפט סולידי יחסית כגון טפט המדמה קיר עץ, טפט לוח בריקים או טפט של חלוקי נחל. עם זאת, קיימים גם טפטים בעיצובים שממש "יוצאים" מן הקיר – טפטים תלת ממדיים של נופים, טפטים של צורות תלת ממדיות ואפילו טפטים לתקרה שיכניסו את השמיים לחדר הסלון. כל אחד מהטפטים הללו יכולים לשדרג את מראה הסלון, אך חשוב מאוד להתייעץ עם מומחה ולוודא כי הם מודבקים באופן מקצועי.