המדריך לבחירת שולחן אוכל מושלם

כך תבחרו שולחן אוכל המתאים ביותר לצרכים ולמרחב שלכם

שולחן האוכל הוא אחד המרכיבים המרכזיים והחשובים בכל בית. זה המקום בו כולם מתכנסים כדי לאכול ביחד במהלך השבוע או באירועים מיוחדים, ופעמים רבות גם המקום בו הילדים בוחרים לעשות שיעורי בית (כי בכל זאת, פינת עבודה זה נחמד, אבל שולחן האוכל הוא מרכז הבית והעניינים). בחירת שולחן אוכל היא החלטה שתלווה אתכם למשך שנים רבות, ולכן ריכזנו כאן כמה דברים שכדאי לחשוב עליהם על מנת לעשות את הבחירה המושלמת עבורכם.

הגודל

כאשר בוחנים דגמים שונים של שולחנות אוכל ומתלבטים באיזה גודל לבחור, יש שני מרכיבים עיקריים שצריך לקחת בחשבון: המקום והצורך.

בראש ובראשונה חשוב למדוד בצורה מדויקת את השטח שיש בפינת האוכל ולקחת בחשבון מקום כדי למקם את הכיסאות, מספיק מקום להתיישב ולקום בנוחות.

הקריטריון השני הוא הצורך, בדגש על השימוש היומיומי. אם אתם משפחה גדולה או אוהבים לארח באופן שגרתי אז יש היגיון ברכישת שולחן אוכל ארוך עם מספר רב של מקומות. אבל בשביל משפחה קטנה שמארחת מעט, חבל להשקיע הרבה כסף ברכישת שולחן גדול. תמיד תוכלו לרכוש שולחן מתקפל שישמש אתכם לאירועים מיוחדים.

הצורה

רוב דגמי שולחנות אוכל מגיעים בדרך כלל בצורה עגולה או אובאלית, וכמובן ריבוע ומלבן. כאן צריך לחשוב משתי בחינות – עיצובית ופרקטית. אם אתם מחפשים שולחן קטן, כדאי לשקול שולחן עגול בגלל שהוא נותן תחושת קרבה בין האנשים שיושבים סביבו, גם אם לא כולם נוכחים באותה הארוחה. כאשר מדובר בשולחנות גדולים למספר רב של סועדים, אנחנו ממליצים לבחור בעיצוב פשוט יחסית ובצורה מלבנית. קל יותר למקם את השולחן כאשר אינו נמצא בשימוש, וגם אפשר בקלות להסב חלק ממנו לשימושים אחרים כמו פינת עבודה שאפשר לפנות כאשר מארחים.

העיצוב

אחרי שהבנתם לאיזה גודל שולחן אתם זקוקים ומהי הצורה האידיאלית עבור אופי השימוש ועבור המקום הפנוי שיש בבית, הגיע הזמן לחלק הכי מהנה – בחירת העיצוב.

שולחן אוכל הוא הרהיט המרכזי בחדר כך שאפשר לבחור בין שתי גישות. הגישה הראשונה היא לבחור בעיצוב צנוע ושקט, שישתלב בעיצוב הקיים וישלים אותו מבלי להאפיל על אלמנטים אחרים בחדר. גישה מנוגדת היא דווקא לבחור בפריט דרמטי שיהיה המרכז, ימשוך את העין ויתעלה מעל כל שאר האלמנטים.

שולחנות אוכל מגיעים היום במגוון של סגנונות ועיצובים, וכמובן שימוש בחומרי גלם וצבעים שונים. עץ הוא כמובן חומר הגלם המסורתי, אך כיום שיטות עיבוד מתקדמות המעניקות לשולחן מראה שונה לחלוטין. בחירה בשולחן מעץ מלא ובגימור כהה ועמוק יוצרת תחושה של הוד והדר, אבל גם מעניקה כבדות מסוימת. לעומת זאת בחירה בשילוב בין עץ בהיר למתכת, זכוכית, בטון או שיש יוצרת דגמים המשדרים מודרניות, זרימה ואלגנטיות.