3 סוגים שונים של פינות אוכל לבית

פינת האוכל היא אחד האזורים המורכבים ביותר שבבית. מצד אחד היא משמשת לאירוח בני משפחה וחברים, ולכן הרהיטים צריכים להיות נוחים ופרקטיים, ומצד שני – זהו אזור מרכזי בבית ואנו רוצים להבליט את יופיו. בעבר נדמה היה שבני הבית צריכים לבחור בין השיקול הפרקטי לבין השיקול האסתטי, אולם בשנים האחרונות, מתחולל מהפך אמיתי בפינות האוכל. ניתן כמובן למצוא דגמים רגילים וסטנדרטיים המדגישים בעיקר את הפונקציונליות של הרהיטים, אך לצידם קיימות פינות אוכל מעוצבות וייחודיות המאפשרות לרענן את מראה פינת האוכל מבלי להתפשר על יעילותה. רוצים לדעת יותר על הסוגים השונים של פינות אוכל לבית – קראו את המאמר הבא. 

עגול או מרובע?

ראשית, הרבה לפני שדנים בסגנון העיצוב או בחומרי הגלם, נדרשת התייחסות לאחת השאלות "החמות" ביותר בתחום של פינות אוכל – "עגול או מרובע"? כאן מורגש מאוד המתח שבין הפונקציונלי לבין האסתטי, שכן במובנים מסוימים הרבה יותר קל לבחור בשולחן מלבני המתאים את עצמו לקווי הבית. מלבד זאת, בעבר רק דגמים מלבניים כללו אפשרויות הארכה של השולחן, ולכן השולחן העגול לא תמיד התאים למשפחות האוהבות לארח. אך כיום, מרבית השולחנות העגולים ניתנים לפתיחה ויש להם יתרון מרכזי נוסף; השולחן העגול מאפשר "לשבור" את הקווים הישרים של הבית והוא מסייע ליצור מראה חם יותר בזכות צורתו המעוגלת. פרט חשוב נוסף – הישיבה סביב השולחן העגול מקרבת הרבה יותר, שכן כידוע, בשולחן העגול אין אדם אחד היושב בראש, אלא כל המקומות שווים. 

המראה המודרני

בין אם בחרתם בשולחן עגול, ובין אם העדפתם שולחן מלבני – בשני המקרים תוכלו לעצב פינות אוכל בסגנון מודרני. סוג זה של שולחנות אוכל הוא אחד הפופולריים ביותר, משום שבאמצעותו ניתן ליצור מראה אלגנטי שישתלב היטב בעיצוב הכללי של הבית. כיום העיצוב המודרני נוטה לקווים נקיים ולמראה מלוטש, אך חשוב לציין כי גם בתוך מסגרת זו אין סוף לאפשרויות. ניתן לדוגמה לבחור פינת אוכל העשויות מעץ בלבד וכך ליצור מראה קלאסי שישרת אתכם היטב גם בשנים הבאות. לעומת זאת, אם ניחנתם בחוש הרפתקני יותר, תוכלו לבחור שולחנות אוכל המשלבים בין חומרים שונים וכך ליצור סגנון יוצא דופן. ניתן למשל למצוא שולחן מעץ המשולב עם רגליים ממתכת, או להתאים כיסאות בגווני ריפוד מרעננים לשולחן בעל ציפוי במראה שיש. 

כפרי וחם

סוג נוסף של פינות אוכל המצליח לשמור על מעמדו לאורך השנים הוא הסגנון הכפרי. חשוב לציין כי השונות כאן רבה, ולמעשה לא מדובר בסגנון אחיד. אוהדים מושבעים של סגנון זה עשויים לבחור בשולחנות המעוצבים בסגנון בלתי גזום או גולמי המביא לידי ביטוי את יופיו הטבעי של העץ. מנגד, יש מי שיעדיף "נגיעות" קלות בלבד, ועשוי לבחור בשולחן עץ ברמת עיבוד גבוהה יותר. כך או כך, מטרת הסגנון הכפרי היא בדרך כלל ליצור מראה חם וביתי, וכדי להרכיב אותו נעזרים לעיתים בשילובי צבעים ובאביזרים משלימים המסייעים להשיג את האווירה המבוקשת. 

מלבד סוגי השולחנות שתוארו לעיל, קיימים כמובן סגנונות רבים אחרים ואפשרויות עיצוב מגוונות. לכן, לפני שמחליטים באיזה שולחן לבחור ואיזה סגנון יתאים לבית, בקרו בחנויות והתייעצו עם הנציגים המומחים. בסופו של דבר, כשתראו את פינת האוכל המתאימה לכם כבר תדעו.