איך בוחרים סט כסאות לשולחן האוכל?

כאשר אנחנו מרכיבים את פינת האוכל של הבית, אנו מקדישים בדרך כלל את מירב תשומת הלב לשולחן עצמו. מכיוון שמדובר ברהיט מרכזי שצפוי ללוות אותנו שנים ארוכות, נבחן היטב את חומרי הגלם שלו, את הצבע וכמובן גם את המידות של השולחן. אך כדי להשלים את התמונה, ועל מנת ליצור את פינת האוכל האידיאלית שלנו, יש להשקיע את אותה המחשבה גם בבחירת הכיסאות המקיפים את השולחן. גם כאן יש לשים לב לגורמים שונים, ובמאמר הבא יוצגו העיקריים שבהם.   

כמה אתם?

אחד השיקולים המשמעותיים בבחירה של סט כסאות לשולחן האוכל הוא מספר הסועדים הצפוי. במסגרת שיקול זה חשוב להבחין בין שימוש יום-יומי בפינת האוכל לבין שימוש
חד-פעמי, למשל במקרים של אירוח מספר רב של משתתפים. מכיוון שמרבית המשפחות כוללות בין שתי נפשות לבין חמש נפשות, רבים בוחרים מספר מוגבל של כסאות. זוהי בהחלט אפשרות אחת, אך קחו בחשבון שאם תבחרו לארח מספר משתתפים רב יותר תאלצו לצרף כסאות נוספים, שעלולים להיות נאים פחות ומתאימים פחות לפינת האוכל. מלבד זאת, המראה הכללי של פינת האוכל עלול להיפגע עם יהיו סביבו מספר מוגבל של כיסאות שיוצבו באופן לא אחיד. על כן, עבור רוב המשפחות מומלץ לבחור בשולחן בגודל ממוצע, ולצרף לו מספר כיסאות המתאים לגודלו. ניתן כמובן לבחור בשולחן בעל אפשרות הרחבה, וכך להתאים אותו למספר סועדים רב יותר, אם נדרש.

בחירת חומרי הגלם

לאחר שהחלטתם מהן מידות השולחן הרצויות מבחינתכם ואחרי שקבעתם בכמה כיסאות אתם מעוניינים. הגיעה העת לבחור בחומר הגלם. בדרך כלל, אם נבחר שולחן אוכל מעץ, יבחרו גם כסאות אוכל מחומר דומה. כשמדובר בעץ, שילוש של כיסאות מפלסטיק או מתכת לא יתאימו לעיצוב הכללי. עם זאת, אך בחרתם בשולחן העשוי שילוב של זכוכית ומתכת, אפשרויות הבחירה שלכם רחבות הרבה יותר. שולחן מסוג זה יש לו בדרך כלל מראה מודרני יותר, ועל כן ניתן להתאים לו כיסאות ממגוון רחב של חומרים. תהיה הבחירה אשר תהיה, יש להעדיף חומרי גלם איכותיים בלבד וחשוב מאוד לשים לב גם לאיכות הגימור של הרהיטים.

אחידות או שונות?

לעיתים ניתן לראות בחדר תצוגה של חנויות רהיטים סטים מוכנים מראש של שולחן אוכל עם כיסאות אוכל. במקרים רבים סט מסוג זה עשוי לקלוע בדיוק לטעמכם האישי ולהתאים לעיצוב הכללי של הבית שלכם. למרות זאת, לא חייבים בהכרח לדבוק בסט המוכן מראש שניצב בחנות. לפעמים דווקא שילובים בין דגמים מעט שונים עשויים לסייע לכם להרכיב מראה מעניין ואלגנטי. אך שימו לב! כדי להצליח במשחק הכיסאות הזה, יש להקפיד שלא להגזים. אפשר למשל לבחור בשולחן אוכל בצבע עץ בהיר ולצרף לו כיסאות לבנים, אך אין זה מומלץ ליצור ניגודים חדים מדי. בסופו של דבר, המטרה היא ליצור פינת אוכל נעימה ומשפחתית שתאפשר לכם לסעוד בנוחות ובנועם. על כן, כאשר אתם מגיעים לאולם התצוגה פנו לקבלת ייעוץ מקצועי שיתאים לכם את הפתרון הנכון עבורכם.