איך מוסיפים טאצ’ אישי לבית?

לכאורה, עיצוב הבית על פי טעמנו האישי אמור להיות עניין פשוט ואינטואיטיבי. הרי כולנו יודעים מה אנחנו אוהבים ומה בשום פנים ואופן לא נכניס הביתה. בפועל, תהליך עיצוב הבית עשוי להתברר כמשימה לא פשוטה כלל. רבים מתקשים להגדיר לעצמם בדיוק מהו המראה הרצוי, מעיינים במגזינים לעיצוב הבית ומנסים לפצח את הסוד של עיצוב ייחודי ומעניין שנתקלו בו. מי שמתקשה ביצירת המראה המושלם לבית יכול להיעזר באנשי מקצוע, אך את הטאצ' האישי רק אתם יכולים להשיג. אז איך מוסיפים טאצ' אישי לבית? כל הטיפים במאמר הבא.

מי אתם?

עיצוב הבית על פי הטעם האישי שלכם הוא הזדמנות נפלאה לשאול את עצמכם מי אתם. לעיתים תתפלאו לגלות שהתשובה מורכבת הרבה יותר ממה שחשבתם. בשגרת היום-יום שלנו אנחנו עסוקים בעבודה, בסידורים, בחיי המשפחה  ובמטלות דחופות שונות. כך נשכחים מאתנו הדברים שגורמים לנו הנאה – התחביבים שלנו, המוזיקה שאנחנו אוהבים, הספרים שקראנו ומה שמייחד את האישיות שלנו. בתהליך עיצוב הבית זוהי אחת המטרות המרכזיות – מציאת הטאצ' האישי, הייחודיות שלנו כמשפחה וכפרטים במשפחה. לכן, אם לבני המשפחה יש תחביב ייחודי או אפילו אוספים עשירים ויפים – זה הזמן להבליט אותם. לדוגמה אם יש לכם מכונת כתיבה ישנה, אוסף אהוב של בובות, אוסף משחקי ילדות או אפילו אוסף מפיות ישן– את כל אלו ניתן להציג באופן מושך שידגיש את האופי המיוחד של בני הבית.

זכרונות משפחתיים

כאשר משפחה צעירה עוברת לבית חדש, פעמים רבות נדמה כי אין די פריטים למלא בהם את חדרי הבית. אך עם הזמן המשפחה צוברת חוויות משותפות וכמובן גם תמונות, מזכרות וחפצים קטנים ואהובים. שולחן לסלון עשוי להיות המקום האידיאלי להציב קערה ובה הצדפים והאבנים שאספתם בטיולים שונים, וליד כורסא מעוצבת בסלון ניתן להציב שולחן צד ועליו פסל שאחד הילדים הכין בשיעור אומנות. אפשר גם להציג על השולחן בסלון אלבומים משפחתיים, או להניח שמיכת טלאים רכה שעברה דורות רבים במשפחה על כורסא מעוצבת. העיקרון המרכזי הוא לשלב בעיצוב חפצים היקרים לכם אשר יעניקו תחושת ביתיות ויעוררו זכרונות נעימים.

צמחים ירוקים וצבעים שמחים

כל אחד מעדיף צבעים אחרים, אך יש צבע אחד שתמיד עוזר לרענן את מראה הבית –ירוק. שילוב של צמחים במרחב הביתי יסייע לנקות את האוויר בבית וישרה אווירה לנעימה הרבה יותר. ניתן גם לבחור בפרחים האהובים על בני הבית ולשלב את הצבעים ש"עושים לכם טוב" וכך ליצור מראה צבעוני ושמח. חשוב לבחור צמחים לפי התנאים הקיימים בבית ובהתאם לצורכי התחזוקה של הצמחים. מי שאינו מעוניין להתחייב לשגרת טיפוח קבועה, יכול לבחור בצמחים כגון סוקולנטים וקקטוסים שאינם דורשים תשומת לב רבה ובכל זאת מסייעים ליצור מראה ייחודי ומעניין.