איך ליצור ספייס גדול יותר בחדר השינה?

הוא אמנם לא שייך לאזור המרכזי בבית, אבל חדר השינה הוא אחד החדרים החשובים ביותר. על אף שמו, הוא אינו משמש אותנו רק לשינה. זה המקום בו אנחנו נרגעים, חושבים על אירועי היום שחלף ועל הצפוי לנו ביום הבא; המקום אליו באים כשאנו זקוקים למעט שקט וכאן אנחנו מתלבשים ומתארגנים בבוקר לקראת היום החדש. בחדר השינה נבנית גם המסגרת האינטימית של בני הזוג, ובשל כך חשוב עוד יותר ליצור בו אווירה נעימה ונינוחה. לכן, אם החדר מרגיש לנו קטן מדי, או חנוק מדי – זה הזמן למקצה שיפורים. אז כיצד יוצרים ספייס גדול יותר בחדר השינה? המאמר הבא יציג כמה טיפים.

תכנון מוקדם

כל שינוי בעיצוב הבית מצריך תכנון מראש. כלל מנחה זה נכון במיוחד כאשר מדובר בעיצוב חדרי השינה. לכן, לפני שממהרים למלא את החדר בריהוט חדש ולפני שבוחרים אביזרים, קחו צעד אחורה ובחנו את חלל החדר כפי שהוא כיום. נסו להבין מה יוצר תחושה עומס בחדר השינה והאם ישנם פריטים שניתן לוותר עליהם. במשפחות רבות, חדר השינה הופך להיות גם המקום שבו מגהצים או עובדים, וכך מכניסים לחדר "בלגן" מיותר המבלבל את העין. במקרים אחרים, ייתכן כי דווקא מיקום הפריטים הוא שיוצר מראה לא רצוי; מנורות לילה לדוגמה עלולות לתפוס שטח רב מהחדר, במיוחד אם הן גדולות. לכן, בחדרים קטנים ניתן להתקין מנורות קיר נאות שיעניקו תחושה של חלל מרווח.

יצירת מקומות אחסון

אם בחנתם את חדר השינה שלכם, וכל מה שהצלחתם לראות זה אוסף של חפצים המונחים בערבוביה, כנראה שהגיע הזמן לעשות קצת סדר. חדר שינה מרווח ונעים, חייב שיהיו בו מקומות אחסון מתאימים. בחדרים קטנים האתגר אמנם גדול יותר, אך עדיין אפשר להשיג את המראה המבוקש באמצעות תכנון חכם ומדויק. הרהיטים בחדר השינה יכולים לשמש לכמה צרכים שונים. מיטה זוגית יכולה להיות מקום אחסון אידיאלי למצעים, וגם את השידות שלצד המיטה ניתן לבנות כך שיספקו את מקום האחסון הנדרש. מלבד זאת, מומלץ כמובן לבצע בדיקה יסודית של תכולת ארון הבגדים, להיפטר מבגדים ישנים ולמצוא שיטות ארגון חדשות שיסייעו ליצור גישה נוחה.

שימוש חכם בצבע

כדי ליצור חדר שינה מרווח, יש לשים לב לצבעים הנבחרים עבורו. צבעים כהים עשויים לבנות אווירה אינטימית, אך הם גם יוצרים תחושה של חדר קטן יותר. אין זה אומר שחייבים לבחור בצבעים כגון לבן ושמנת; רצוי בהחלט לשלב צבע, ולעיתים אפשר אפילו להשתמש בטקסטילים ובדפוסים שונים היוצרים אשליה של עומק בחדר. הכלל החשוב ביותר הוא לשמור על אחידות – צבעים החוזרים על עצמם יסייעו להרכיב מראה שלא יעייף את העין, ואף יכניס עניין לחדר. אפשרות נוספת היא לשלב מראות או לבחור בארון בעל דלתות הזזה הכוללות מראות. ההשתקפות תסייע להכניס אור לחדר השינה ובזכותה החדר יראה גדול ומרווח יותר.