מראה מפואר לבית? הנה 4 טיפים שחייבים לדעת

כאשר אנחנו מתכננים חופשה משפחתית מפנקת או בילוי זוגי רומנטי, בדרך כלל נעדיף לבחור במלון מפואר בעל עיצוב מרשים. חלק מן ההנאה שבחופש מקורה בסגנון הייחודי והיוקרתי של המקום ובאווירה שהעיצוב הזה משרה. אך כדי ליהנות מעיצוב מלכותי לא צריכים לצאת לחופשה ולא חייבים לגור בארמון. כל מה שדרוש הוא לבחור את הקו העיצובי הנכון עבור הבית שלנו. את עיקר תשומת הלב יש להקדיש כמובן לחדרים המרכזיים והמאמר הבא יציג כמה טיפים שיסייעו לכם להרכיב את המראה הנכון.

מי מפחד מצבע?

אם תחשבו על זה, אחד הדברים המאפיינים עיצוב מפואר המושך תשומת לב, הוא השימוש החכם בצבע. בארץ, קירות הבית נצבעים בדרך כלל בלבן או בגווני שמנת, אך מי שמעוניין ליצור מראה יוקרתי – זו לא הדרך. ניתן ליצור חדרי סלון מרשימים באמצעות שימוש בצבעים משלימים. חשוב לציין – אין הכוונה בהכרח לצביעה של קירות שלמים בגוונים עזים; ניתן להשתמש גם בטפטים או להיעזר בשבלונות כדי לשלב אלמנטים שונים על קירות הבית. בשורה התחתונה – אין צורך לפחד מצבע, אך כדאי לפנות לגורם מקצועי לשם השגת המראה המבוקש.

מבריק ונוצץ

דרך נוספת שתסייע ליצור סלונים מעוצבים, היא שילוב מדויק של מראות במרחבים הציבוריים של הבית. למראה יתרונות רבים; בשל יכולתה לשקף עצמים, היא יוצרת אשליית מרחב בבית, כך החדר נראה רחב ידיים והאווירה הופכת לנעימה הרבה יותר. בנוסף, בדומה לפריטים כגון כורסאות עור איכותיות, בעזרת המראה ניתן להשיג "לוק" יוקרתי. כיום ניתן לבחור בכל מסגרת, ניתן להתאים למראה מסגרות הכוללות פרטים ייחודיים וצבעים מושכים. כך המראה הופכת ליצירת אומנות שבאמצעותה ניתן ליצור מראה אלגנטי ויוצא דופן.

ריהוט איכותי ויוקרתי

לאחר שבחרתם בקו העיצוב הרצוי והרכבתם את מתאר החדר, השלב הבא הוא איתור פריטי הריהוט המתאימים. שימו לב! אם מעוניינים ליצור סלונים מעוצבים במראה מפואר, הכלל המנחה הוא לא להתפשר על איכות הריהוט. לשם כך, כאשר בוחרים כורסאות מעור או ספות לחדר הסלון, חשוב לבחון היטב את טיב חומרי הגלם. כמו כן, יש לבדוק גם את איכות ורמת הגימור הכללית – הפרטים הקטנים הם אלו שיסייעו להשיג את המראה הרצוי.

מילה על תחזוקה

הרכבת סלון מרשים ואלגנטי הוא עניין לא פשוט; אך קשה עוד יותר לשמר את המראה שבו השקעתם ממיטב כספכם. לכן, כדי להקל על עצמכם בהמשך הדרך, בחרו בחוכמה את פריטי הריהוט והתאורה של הבית. אם מצאתם למשל את השנדליר המושלם, אך אינכם בטוחים איך בדיוק תנקו אותה – תשקלו את הקנייה שנית. גופי תאורה שאינם נקיים לא יסייעו ליצור את תחושת היוקרה שאתם מעוניינים בה. גם בחירת הרהיטים צריכה להתבצע באותו האופן, ומומלץ מאוד להעדיף פריטים איכותיים וקלים לניקוי, שישמרו על המראה הקלאסי שלהם לאורך שנים.