טיפים לבחירת סטנד לטלוויזיה הביתית

במרבית הבתים ניתן לה מקום של כבוד בחדר הסלון; הכוונה כמובן לטלוויזיה הביתית המאפשרת לנו לבלות עם בני המשפחה או פשוט להירגע אחרי יום עבודה ארוך. בעבר, הטלוויזיה הייתה מכשיר גדול ולא נאה במיוחד ואנחנו פשוט נאלצנו לקבל אותה כפי שהיא. אך עם הקדמה הטכנולוגית השתפר גם המראה של מכשיר זה, וכיום הוא כבר סיגל לעצמו "לוק" מלוטש ואלגנטי. אך כדי להבליט את הקווים הנקיים של המראה החדש חשוב כמובן להקדיש מחשבה לסטנד שנבחר עבורו. בשל מרכזיותה של הטלוויזיה בסלון, למעמד תפקיד חשוב לא פחות ביצירת האווירה הנכונה בחדר. כיצד בוחרים סטנד לטלוויזיה הביתית? שלושה טיפים מרכזיים במאמר הבא.

לא קונים לפני שמודדים

כדי ליצור סלונים מעוצבים, חשוב לשים לב למתאר הסלון ולמידות המדויקות שלו. כאשר אנו רוכשים כורסת טלוויזיה או ספה אנחנו תמיד דואגים לבצע מדידות ומוודאים כי הרהיטים מתאימים לממדים של החדר. כלל זה תקף גם לרכישת מזנון לטלוויזיה. אולם שבמקרה זה חשוב לשים לב לא רק למדידת המרחב המיועד למעמד, אלא גם למדידת המקום המיועד להנחת הטלוויזיה. גם אם רכשנו את הסטנד המושלם ביותר, הוא לא ימלא את תפקידו כשורה אם הטלוויזיה לא תוכל להיות מונחת עליו כראוי. לכן, לפני רכישת המעמד לטלוויזיה יש לבדוק גם את ממדי הטלוויזיה, וכך להתאים סטנד לחדר הסלון.

לא לשכוח – מקום לכבלים

כאשר מתכננים סלונים מעוצבים, חשוב מאוד לא לשכוח גם את השיקולים הפרקטיים. כיום, חדר הסלון בכל בית עמוס במכשירי חשמל מסוג זה או אחר, ועם המכשור – מגיעים הכבלים. לצערנו, אף על פי שהטלוויזיה עצמה זכתה למראה "חתיכי" יותר, הכבלים שלה עדיין נותרו כשהיו, והמראה שלהם עלול לפגוע בעיצוב חדר הסלון. לכן, בבחירת סטנד לטלוויזיה, חשוב להתייחס גם לנושא זה, ולוודא כי קיים פתרון אלגנטי. כיום ישנן אפשרויות רבות להסתרה של כבלים, ואין בהכרח צורך לדחוף אותם מאחורי המזנון לכן, כשמגיעים לחנות להתרשמות ראשונית, ניתן להתייעץ עם יועץ הריהוט בעניין זה.

אחסון

שיקול פרקטי נוסף שיש להתחשב בו כאשר בוחרים מזנון לטלוויזיה הוא נושא האחסון. כדי להרכיב סלון מעוצב, חשוב לא רק לבחור במזנון הנכון, ואין די בבחירה של כורסא מעוצבת. כדי שבני הבית והאורחים ייהנו ממראה הסלון, רצוי למנוע מראה עמוס מדי, ועל כן יש לוודא כי בסלון קיים מקום אחסון מספק לחפצים שונים. מעמד לטלוויזיה או מזנון הוא המקום המושלם לאחסן בו צלחות יפות המשמשות לאירוח, מפות שולחן ושאר כלים נאים שאותם מוציאים בדרך כלל רק כאשר מארחים בני משפחה אחרים או חברים.

לסיכום – כאשר אתם בוחרים סטנד לטלוויזיה תתחשבו במכלול השיקולים והצרכים שלכם. מלבד המראה והסגנון של המעמד, ראוי להקדיש מחשבה גם לשימוש היום-יומי בו. רצוי לחפש מזנון שיכלול את השילוב האידיאלי בין יופי לבין פרקטיות, ולשם כך ניתן להיעזר ביועצי הריהוט בחנות.