שולחנות זכוכית – איך בוחרים את האיכותיים ביותר?

מאז ומתמיד, זכוכית זוהתה עם אלגנטיות ויופי אך גם עם חוסן, כיום יש לה שימושים רבים במגוון תעשיות. ניתן למצוא אותה בתחום הבידוד וההגנה, אולם היא מהווה חומר גלם חשוב גם לעיצוב כלי נוי נאים ועדינים. לכן, בזכות השילוב הנדיר שבין עדינות ובין חסינות, אין זה מפתיע כי רבים בוחרים להשתמש בזכוכית גם בעיצוב הבית. שולחנות זכוכית מסייעים לרענן את מראה הבית באמצעות השקיפות וברק החומר הייחודי הזה. מלבד זאת, את הזכוכית ניתן להתאים למגוון רחב של סגנונות עיצוב, היא נראית נהדר כשבוחרים עבורה מסגרת ממתכת וגם כאשר משלבים עם רגליים מעץ. אך כיצד בוחרים שולחנות מזכוכית? על כך במאמר הבא.

חומרי גלם איכותיים

הקריטריון ראשון שעל פיו יש לבחור שולחן אוכל או מזנונים הכוללים שימוש בזכוכית, הוא איכותם של חומרי הגלם. לשם כך רצוי לבדוק אם מדובר בזכוכית מחוסמת ולוודא כי היא בעובי מספק להשגת חוזק מרבי. כאשר מגיעים לבקר בחנות מומלץ לבחון את פלטת הזכוכית, לראות שהיא שלמה, שאין בה סדקים ושבמשטח עצמו אין בועות או פגמים אחרים. בדרך כלל, עבור שולחן אוכל או מזנונים נבחרת זכוכית חזקה ואיכותית, אך למען הסר ספק כדאי ללקט את כל המידע הדרוש מנציג המכירות.

עגול או מלבני?

זכוכית היא בחירה מנצחת עבור הסלון וגם עבור חדר האוכל, אך יש לוודא כי בוחרים בעיצוב הנכון. כאשר מחפשים שולחן סלון או שולחן אוכל, ההתלבטות העיקרית היא בין שולחן מלבני לשולחן עגול. היתרון המרכזי של שולחן מלבני הוא יכולתו להשתלב בקלות בכל מרחב כמעט, ואילו שולחן עגול מצריך חלל בעל מאפיינים מסוימים. עם זאת, כשמדובר בשולחן לסלון, משפחות רבות המעוניינות בשולחן זכוכית יעדיפו לבחור בשולחן עגול ללא פינות חדות, כדי למנוע פגיעה בילדים. כלל זה תקף גם לגבי מזנונים ורהיטים אחרים. אם ניתן, כדאי לבחור בפינות מעוגלות יותר גם לשולחן חדר האוכל.

לסיום – כללי תחזוקה

בניגוד לחומרים אחרים כגון עץ, זכוכית נחשבת לחומר קל יחסית לתחזוקה ולניקוי. גם בסיומה של ארוחה מרובת משתתפים, שבה נשפכו משקאות על שולחן אוכל או על מזנונים, לא תתקשו לנקות את משטח השולחן, ולא תצטרכו להתמודד עם כתמים וסמני כוסות. עם זאת, כדי לשמור על הברק ויופיו של החומר, חשוב לנקות את לוח הזכוכית בחומרים המיועדים לכך. לכן, בעת קניית הרהיט, מומלץ להתייעץ עם נציג השירות ולבקש הנחיות ברורות באשר לניקיון פלטת הזכוכית. אך כלל אחד שנכון תמיד הוא שלא להשתמש בכרית ניקוי בעלת סיבים גסים. כרית ניקוי מסוג זה עלולה לגרום לשריטות על גבי השולחן או המזנון ופגיעה במראה הכולל של הרהיט. את משטח הזכוכית רצוי לנקות באמצעות מטלית ייעודית או בעזרת צמר פלדה בדרגה אפס. אם רוצים להסיר כתמים של אבנית או שומן ניתן לעשות זאת בעזרת מלח לימון או חומץ ולאחר מכן לנקות בעדינות בעזרת מטלית מתאימה.