חדרי שינה על טהרת הלבן

לעיתים קרובות, מבין כל החדרים בבית, חדר השינה זוכה לתשומת הלב המועטה ביותר. חדר השינה אינו חדר ציבורי שלכל אורח יש גישה אליו, ועל כן במקרים רבים בני הבית טורחים פחות על עיצובו. אך למעשה, חדר השינה הוא אחד האזורים החשובים ביותר בבית, ובניגוד לשמו – אין זה חדר שרק ישנים בו. לעומת החדרים הציבוריים בבית, בחדר זה יש לרוב דלת, ועל כן באמצעות תכנון נכון ועיצוב חכם ניתן להפוך את חדר השינה לאזור פרטי ונעים שכיף לשהות בו כאשר זקוקים למעט שקט. לשם כך, אחת מאפשרויות העיצוב היא לבחור בצבע הלבן כקו המנחה ולהרכיב חדר שינה על טהרת צבע זה. רוצים לדעת עוד? במאמר הבא.

לבן וחם

לצבע הלבן ישנן אסוציאציות רבות – מצד אחד הוא מייצג טוהר וניקיון, ומצד שני מזכיר לנו לעיתים את חלוקי הרופאים ועלול ליצור אווירה קלינית וקרה. לכן, כאשר בוחרים בלבן כצבע העיקרי לחדר השינה, ישנו חשש מרכזי אחד; כיצד ניתן לשמור על אווירה חמימה ונעימה כאשר משתמשים בצבע זה.

הצבע הלבן אכן עשוי להיתפס כצבע בלתי אישי וקר, אך תשומת לב לפרטים הבאים תסייע להפוך אותו לצבע מרגיע ונעים:

גוונים של לבן – לכל צבע טווח רחב של גוונים, והדבר נכון גם בנוגע לצבע הלבן. אם רוצים ליצור מראה נקי אך חמים, ניתן לבחור בצבעים כגון שמנת או לבן מוקה וכך להשיג את האיזון הרצוי שבין טוהר לבין חמימות.

מרקמים – חשוב לזכור, אנו חווים את המציאות דרך כל החושים שלנו, חשוב לא לוותר על חוש המימוש. אם למשל רוכשים מיטות מרופדות, אפשר לשלב בדים במרקמים שונים שיוסיפו עניין ורכות לחדר. גם כאשר בוחרים מצעים עבור מיטה זוגית, ניתן לבחור מצעים רקומים או כיסויי מיטה מבדי טקסטיל שונים.

שימוש בעץ – העץ, כחומר חי ונושם, מצליח כמעט תמיד לחמם את האווירה בחדר ולהפוך אותה לביתית הרבה יותר. על כן, כאשר רוכשים מיטה זוגית, מיטות מרופדות, שידות או כל רהיט אחר, ניתן לבחור ברהיטים מעץ שיוסיפו אופי לחדר.

צבע במקומות הנכונים

כאמור, את קירות חדר השינה אפשר לצבוע בגוונים רבים של לבן, ויש אפשרות לשלב גוונים בעלי ברק עדין. אך גם כאשר בוחרים בצבע הלבן כגוון המוביל, ניתן להוסיף פה ושם זריקות צבע שיוסיפו עניין לחדר. אחד השילובים המוצלחים ביותר הם לבן וירוק. אם החדר מואר היטב במהלך שעות היום, אפשר למשל לשלב צמחים המתאימים לגידול בתוך הבית. צבע ירוק ומרענן ישתלב היטב גם אם בוחרים מיטה מרופדות או מיטה זוגית מעץ, וצבעי הפרחים יוסיפו חן משלהם. אם רוצים לחדש את המראה של החדר ולהוסיף לו נגיעות של צבעים נוספים, ניתן לבחור במצעים או בכלי מיטה אחרים במגוון צבעים. בשורה התחתונה, הצבע הלבן הוא נטרלי ולכן מאפשר לנו לשוות לחדר מראה חדש בקלות יחסית. כאשר אנחנו מעוניינים במראה רגוע ושלו נבחר במצעים לבנים ואלגנטיים, וכדי להכניס צבע – אפשר לשלב בדי טקסטיל או אפילו תמונות ופרחים שיוסיפו מגע מרענן וחדש.