כסאות בצבעים שונים – איך אפשר להתאים ביניהם?

כמעט כל אחד מאתנו חווה רגע כזה, לפחות פעם אחת בחייו – אתם נכנסים לבית של חברים או של בני משפחה ומרגישים מיד את האווירה הייחודית השוררת בו; הרהיטים משלימים זה את זה, פריטי הנוי כאילו נוצרו במיוחד לבית הזה, וכבר במבט הראשון ברור כי לבית אופי ייחודי משל עצמו. במקרים רבים, אנו רואים שילובים יוצאי דופן בין צבעים שונים, ולא תמיד ברור לנו כיצד בני הבית הצליחו לצרף אותם יחדיו למראה הרמוני כל-כך. דבר זה בולט במיוחד כאשר מדובר ברהיטים כגון כיסאות אוכל, שבדרך כלל נהוג לבחור עבורם צבע אחיד. אז לטובת כל מי שמעוניין להכניס קצת צבע ועניין לבית – להלן מדריך קצר להתאמה בין כיסאות בצבעים שונים.

מגוונים בצבע, שומרים על הפורמט

כל מי שירצה לרכוש היום כיסאות אוכל או להרכיב פינות אוכל בהתאמה אישית, יגלה במהרה כי בשוק קיימות אפשרויות רבות ומגוונות. במסגרת זאת, אחת הדרכים הטובות והבטוחות ביותר להכניס צבע לבית "בלי להשתגע", היא לבחור בדגם אחיד הצבוע בצבעים שונים. בסופו של דבר, גם אם אנו מעוניינים לשלב צבעים שונים, חשוב בכל זאת לשמור על מסגרת עיצובית. מסגרת זו תסייע לנו ליצור מראה נעים לעין, מראה שאינו מעייף אלא יוצר עניין מצד אחד ונינוחות מצד שני. משפחות יצירתיות במיוחד יכולות גם לרכוש כיסאות בגוון עץ טבעי ולצבוע אותם בצבעים האהובים. ניתן גם לשלב עיטורים וכך ליצור מראה ייחודי ואישי. עם זאת, חשוב לשים לב – יש לוודא כי הצבעים שנבחרו משלימים זה את זה ומשתלבים היטב ביחד.

הצבעים הקיימים בבית

כמו בתחומים רבים בחיים, גם כשמדובר בעיצוב הבית, לפני שרוכשים פינות אוכל בהתאמה אישית או כסאות אוכל, חשוב לבחון היטב את העיצוב הקיים ואת הגוונים המאפיינים אותו. אם מתכננים עיצוב מחדש של כל הבית, זאת כמובן הזדמנות נפלאה לרענן את המראה הכללי ולבחור בפלטת צבעים שונה לגמרי מזו הקיימת. אך לפני שעושים שינוי דרסטי כזה, חשוב כמובן לבחון את פלטת הצבעים הנוכחית, לנסות להבין מה בני הבית אהבו בה, ומה הם מעוניינים לשנות. לפני שמקבלים החלטה ניתן כמובן להגיע לסיור בחנות, לבחון את המבחר הקיים ולקבל השראה ורעיונות חדשים. לא תמיד פשוט לעבור את התהליך הזה באופן עצמאי, ולכן מומלץ לעיתים להתייעץ עם אנשי מקצוע בחנות ואפילו להגיע מצוידים בתמונות של הבית.

שילוב אלמנטים נוספים למראה ייחודי

שילוב בין צבעים שונים הוא כאמור עניין לא פשוט, ולכן לא תמיד חייבים לבחור בפתרונות קיצוניים. כאשר בוחרים כסאות אוכל למשל, ניתן לבחור באותו הדגם אך להתאים לו ריפוד שונה מעט שיגוון את המראה של פינת האוכל. כאשר מרכיבים פינות אוכל בהתאמה אישית ניתן גם להתאים שולחן אוכל בעל גוון ייחודי או לשלב אלמנטים עיצוביים נוספים בריהוט. אפשר לדוגמה לבחור בצירוף בין חומרים שונים, כגון עץ ומתכת, וכך ליצור מראה מעניין ומתוחכם.

בשורה התחתונה, שילוב בין גוונים שונים עשוי לסייע ביצירת מראה ייחודי ומרשים. לפני הבחירה הסופית כדאי לשקול היטב באילו צבעים אתם מעוניינים להשתמש וכיצד ניתן להשיג את המראה המבוקש בבית. לשם כך התייעצו עם אנשי המקצוע בחנות, נסו שילובים שונים בדגמי התצוגה ואל תתביישו לנסות דברים חדשים.