כך תהפכו את הבית למזמין ומרשים בעיניי האורחים

הבית שלנו, ובייחוד חדר האורחים וחדר האוכל, הוא כרטיס הביקור של בני הבית. על כן, בחדרים הציבוריים, שבהם מארחים חברים ובני משפחה, מומלץ ליצור סביבה נעימה שתשרה אווירה טובה על המבקרים, ושתגרום להם להרגיש "כמו בבית". בית מזמין ומרשים הוא נכס אמיתי, והוא מעיד משהו על אופים של בעלי הבית ועל האכפתיות שלהם כלפי סביבת החיים שלהם. גם בחדרי הבית האחרים, כגון חדר השירותים לאורחים וחדר המטבח, חשוב ליצור תחושה נינוחה ושלווה. במאמר הבא נציג כמה טיפים שיסייעו ליצור מראה מרשים לבית, ויותירו באורחים רושם בלתי נשכח.

כל פרט – קטן כגדול

בית מרשים ומזמין אינו בהכרח בית מפואר שנדמה כאילו נגזר מתוך מגזין עיצוב. בית מרשים הוא זה שמצליח ליצור את האווירה המתאימה, וזאת ניתן להשיג באמצעות הטאץ' הנכון. לכן, כאשר מעצבים את חדרי הבית, חשוב לשים לב לכל פרט, קטן כגדול. בדרך כלל, אם ישנן פינות "מוזנחות" בבית, או אזורים שלא הוקדשה להן מרב תשומת הלב, האורח יבחין בכך כמעט מייד, גם אם בני הבית כבר מזמן אינם שמים לב לכך. ארון שירות ישן ובלוי, נישה לא מטופחת וצבע מתקלף – כל אלו עלולים לפגוע במראה הכללי של הבית, ויש להתייחס אליהם בכבוד הראוי להם.

תאורה חכמה

כלל מנחה נוסף שיסייע ביצירת מראה מרשים לבית, הוא הבחירה בתאורה הנכונה. גם אם בחרתם כורסא מעוצבת מדהימה או מזנונים איכותיים, היופי שלהם יבלוט רק אם תציגו אותו באור הנכון. את התאורה יש לתכנן בחוכמה בהתאם לצרכים המשתנים של בני המשפחה לכל אורך שעות היום. במידת האפשר, כדאי לעצב את הבית כך שלאורך היום החלונות יספקו תאורה טבעית, ואילו לקראת אחר הצהריים והלילה ניתן יהיה להשתמש בגופי תאורה מסוגים שונים. חשוב לזכור כי ניתן בהחלט לשלב בין תאורה נסתרת (בתוך מגרעת בתקרה או בקיר) לבין תאורה גלויה, שתהווה מוקד משיכה בפני עצמו. מומלץ גם להתקין עמעם (דימר) שיאפשר לשלוט בעוצמת האור שבחדר.

תחזוקה סדירה

השקעתם בעיצוב הבית, בחרתם בקפידה כל רהיט וכל אביזר, אך כעת חשוב לשמור על המראה המרשים שיצרתם. השמירה על המראה האסתטי של הבית מחייבת תחזוק שוטף וכמובן גם הקפדה על ניקיון סדיר. עניין זה נדרש במיוחד בבתים שבהם יש ילדים קטנים; הילדים עשויים לחזור הביתה כשהנעליים שלהם מלאות לכלוך ובוץ, או לרוקן את כל החול שהצטבר בנעליים על הספה החדשה. לכן, כדאי לבסס כמה הנחיות פעולה שיסייעו לשמור על ניקיון הבית ועל יופיו. מלבד זאת, במידה שפריט ריהוט כלשהו התלכלך רצוי לנקות אותו במהירות האפשרית על מנת למנוע את היווצרותו של כתם קבוע. לשם כך, חשוב גם לשים לב לסוג חומר הניקוי שבו  נעשה שימוש; לא כל חומר ניקוי יתאים לכל רהיט, ולפני שעושים בחומר הניקוי שימוש גורף, מומלץ לבדוק אותו על פינה נסתרת של הרהיט.