חמש טיפים לעיצוב בית מודרני

היום כל מי שרוצה לשוות לבית שלו מראה אסתטי וקליל, בדרך כלל יבחר בעיצוב מודרני, אך ההגדרה למודרני אינה אחידה והיא משתנה עם השנים מכיוון שמה שהיה מודרני לפני עשר או אפילו חמש שנים כיום כבר "לא במודה".

דווקא מכיוון שאין הגדרה אחת למודרני, כל אחד יכול לקבוע מה נחשב מודרני בעיניו ולעצב את ביתו בהתאם, אם כי עדיין יש מספר קווים כלליים שנהוג להתחשב בהם.

הנה 5 רעיונות לעיצוב מודרני שאתם יכולים לאמץ:

1. שולחנות וספסלי פיקניק (קק"ל)

כשאנחנו חושבים על ספסלי פיקניק, אנחנו לרוב חושבים על השולחנות הלא אסתטיים במיוחד עם עץ שכבר ידע ימים טובים יותר וחריטות מכוערות. לעומת זאת, שולחנות וספסלי הפיקניק המיועדים למטבח המודרני עשויים מעץ איכותי ולעיתים משלבים בהם גם רגלים ממתכת. ניתן להציב עליהם עציצים קטנים או קישוטים אחרים על מנת לסגנן ולהוסיף להם אופי.

2. מערכות ישיבה משולבות

בעבר היה מקובל שלכל רהיט בסלון יש תפקיד ספציפי כמו למשל כורסה, ספת ישיבה או ספת טלוויזיה. היום לעומת זאת מקובל לשלב בין כמה פונקציות וכך לפנות יותר חלל פתוח שייצור רושם של סלון גדול יותר, אפילו בדירות בגודל ממוצע.

מלבד הספות הנפתחות למיטה שאפשר למקם מתחתן גם ארון מצעים, המילה האחרונה בתחום היא ספה שנפתחת לכורסת טלוויזיה ארוכה עליה ניתן להתרווח וכך אנחנו יכולים לחסוך כמה מאות שקלים טובים אם לא אלפים.

עוד טאצ' מודרני הוא לשלב בין כמה צבעים ולבחור כריות בצבע שמשתלב עם שאר הספה או הכריות, אך עדיין יוצר ניגוד. יש אפילו מערכות שבהן כל מקום צבוע בצבע אחר.

3. פרקטים

גם הרצפה זוכה לשדרוג בעיצוב המודרני ומי שרוצה לקבל פתרון עמיד שלא יתבלה או יישרט, יכול לבחור ברצפת פרקט איכותית העשויה מעץ או אפילו בפרקט סינטטי (למינציה) עם מראה שמזכיר מאוד את הדבר האמיתי. היום ניתן להתקין פרקטים בכל חדרי הבית ואפילו בחדרים רטובים.

עוד אפשרות היא להשתמש בשעם שהוא חומר מצוין לבידוד תרמי או אקוסטי ולכן יכול להתאים לחדרי סטודיו או חדרי ילדים. הליכה על שעם היא נוחה מאוד ואפשר ללכת עליה אפילו יחפים.

4. חדרי שינה מודרניים

ואם כבר בצבעים עסקינן, כיום יש לא מעט אנשים שבוחרים להכניס צבעים חזקים גם לחדר השינה, אפילו אם מדובר בתוספת קטנה בלבד כמו למשל וילון כחול או ראש מיטה בצבע אפור כהה. גם שטיחים או כורסאות קטנות יכולים לעשות הבדל מורגש.

מעבר להכנסה של צבעים, יש גם כאלו שאוהבים לקשט את הקירות בעיטורים וצורות לא שגרתיות כמו למשל חישוקי מתכת או מסגרות בקווים שאינם ישרים וכך למעשה לשבור את הקווים השמרניים המקובלים.

5. מזנונים

מזנונים הם כבר מזמן לא רק המקום בו מאחסנים אוכל או בקבוקי יין, והמזנונים המודרניים הם חלק מהותי מכל סלון שמכבד את עצמו. מרבית המזנונים מורכבים משולחן וארון טלוויזיה, אם כי רוב הטלוויזיות שקועות בקיר ולא נמצאות באופן פיזי על השולחן