איך לבנות תקציב לריהוט הבית

כל אחד מאתנו רוצה ליצור את בית החלומות שלו. הבית שלנו הוא המקום שבו אנו אמורים לחוש הכי בנוח, ועל כן רבים מוכנים להשקיע מאמצים וכסף רב בהרכבת הבית המושלם. אלא שלעיתים קרובות – חלומות לחוד ומציאות לחוד, ובני המשפחה נדרשים למצוא את דרך האמצע. גם בתקציב לא גדול ניתן ליצור בית מעוצב ונעים שיהיה לכם כיף לחזור אליו הביתה בסופו של יום ארוך. תכנון מראש, קצת יצירתיות ועזרה מאנשי המקצוע המתאימים – כל אלו יסייעו להגשים את רוב החלומות גם במסגרת של תקציב סביר.

חשב סידור מחדש

לפני שממהרים לרכוש רהיטים חדשים ובטרם מחליפים את כל אביזרי העיצוב הנלווים, כדאי לקחת רגע אחד כדי לבחון את מערך הרהיטים הקיים בבית. לעיתים קרובות, ניתן להיעזר לשם כך גם במי שאינו מתגורר בבית. לפעמים לחברים או לבני המשפחה המורחבת יש נקודת מבט אחרת על אופן סידור הרהיטים בבית. ייתכן שאם תשאלו, תגלו שאורחים המבקרים בבית שלכם יכולים להציע לכם דרך אחרת לסידור הרהיטים, דרך שתשנה לחלוטין את תחושת המרחב בבית. יתכן שחלק מהרהיטים שמלווים אתכם שנים כבר אינם נחוצים ורק מכבידים על חלל הבית. לכן, צעד אחד לפני בחירת הספה החדשה או שולחן הסלון החדש, חשוב לבחון היכן המיקום הרצוי של רהיטים אלו, והאם סידור הרהיטים אכן מנצל היטב את המרחב ומשרת את צורכי בני המשפחה.

מחדשים

אחת המגמות החזקות ביותר היום היא חידוש של רהיטי וינטג', ויש מי שעוסק בתחום זה כתחביב של ממש. סגנון שנות ה-50 חוזר למשל לאופנה, ורבים משלבים בבית פריטי ריהוט שחודשו. לדוגמה, ניתן ללטש ולצבוע מחדש שולחן אוכל ולהקנות לו מראה רענן ומעודכן. יחד עם זאת, חשוב מאוד לשים  לב לעלויות של תהליכים אלו, על מנת לוודא שאתם לא משלמים מחיר כפול. אם מצבו של הרהיט הישן בכי רע, ייתכן כי החידוש שלו יעלה הרבה יותר מאשר רכישת רהיט חדש.

מחליפים

למרות הרצון לשמר או לחדש, לעיתים אין ברירה וחייבים להחליף את ריהוט הבית. במקרים אלו, במיוחד כאשר התקציב דחוק, כדאי קודם כל להתמקד בריהוט של החדרים המרכזיים ביותר בבית. אם לרשות בני הבית עומד תקציב נמוך יחסית, בחנויות קיימים סלונים פינתיים המאפשרים פתרונות ישיבה כוללים.

צביעה ותאורה

אפשרות נוספת לרענון מראה הבית במסגרת תקציב מוגבל, היא צביעה מחודשת של קירות הבית. זה גם המקום להכניס קצת טאץ' יצירתי, ולשלב צבעים שונים, צורות ומרקמים. אומנם בדרך כלל נהוג לבחור בצבע שמנת או קרם, אך ניתן לצבוע את אחד הקירות בצבע אחר או לעשות שימוש בשבלונות כדי להוסיף עניין לחדר. מלבד הצבע, כאשר מתכננים את תקציב ריהוט הבית, אין להזניח את נושא התאורה. על מנת להאיר את הבית במידה המתאימה כדאי לבחור גופי תאורה מתאימים, לשלב דימר ואפילו לעשות שימוש במראות. בכל הנוגע לצבע ולתאורה מומלץ כמובן להתייעץ עם בעלי מקצוע שיוכלו לספק טיפים מועילים וחסכוניים.