לעצב את הבית בסגנון משרדי

הבית שלנו נועד בראש ובראשונה לעורר תחושה נעימה ומזמינה. בסופו של יום ארוך ומייגע אנחנו מצפים להירגע בנוחות על ספות חדר הסלון, להתכרבל מתחת לשמיכות הרכות של המיטה בחדר השינה, או ליהנות משוקו חם לפני השינה במטבח. אלא שעבור אנשים רבים, הבית אינו רק סביבת מגורים חמימה, אלא גם מקום העבודה. לכן, משפחות שבהן אחד או יותר מבני המשפחה עובדים מהבית, כדאי שיבצעו חשיבה מעמיקה באשר לאופן שילוב פינת העבודה במרחב הביתי. ללא תכנון מדויק ההולם את הצרכים, העבודה בבית לא תהיה אפקטיבית, או שפינת העבודה תפלוש לאזורים שצריכים להיות מוקדשים לבילוי משפחתי או אישי בלבד. כיצד לעשות זאת – במאמר הבא.

שומרים על סדר

ראשית, על מנת שפינת העבודה תאפשר עבודה יעילה וקלה, חשוב לדאוג לאחסון ראוי של הניירת. אם שולחן העבודה עמוס ניירות ומסמכים שונים בלי יכולת להבדיל איזה מהם נחוץ כרגע ומה אפשר לזרוק, הרי לא ניתן לקיים שגרת עבודה מסודרת ותקינה. לכן, מומלץ לבחור בשיטת תיוק יעילה שתאפשר לקטלג את המסמכים המדוברים בקלות ובמהירות, ובעת הצורך לשלוף אותם בנוחות. לשם כך אפשר למשל לבחור בשיטת תיוק המבוססת על צבעים, ומומלץ גם לסמן את התיקיות ברישום רלוונטי. יש לציין כי צורכי תיוק ואחסון יכולים להיות גם אסתטיים ביותר, וניתן לבחור בחומרי עץ ונייר איכותיים שיתרמו למראה נעים לעין.

התאמה לסגנון הבית

גם כשמדובר בפינת עבודה, אין בהכרח צורך לבחור בריהוט המשרדי הסטנדרטי, והדבר נכון במיוחד אם הפינה נמצאת במקום מרכזי בבית. פינת עבודה הממוקמת סמוך לסלון כדאי גם שתהיה מעוצבת על פי הסגנון הכללי שנבחר עבור הבית, אחרת היא תראה כנטע זר בבית, ותפגע במראה ההרמוני הכללי. כך, אם לדוגמה בחרנו לעצב את הבית במראה מודרני או תעשייתי, ניתן בהחלט לבחור בשולחן בקווים נקיים ומחומרים כגון זכוכית ומתכת. עם זאת, במידה שנבחר סגנון כפרי, עדיף אולי לבחור שולחן עבודה העשוי עץ מלא שגווניו משתלבים היטב באלו שנבחרו עבור שאר הבית. ניתן גם לשלב כורסאות בד או ספות מעוצבות, ולהוסיף זריקת צבע דרך בחירה בריפוד ייחודי ומעניין.

קיר השראה

סביבת עבודה אפקטיבית אומנם צריכה להיות רגועה כדי ליצור ריכוז מרבי, אך רבים בוחרים לשלב בה גם קיר השראה. כל אחד יכול לתכנן את קיר ההשראה שלו קצת שונה; ניתן למשל לתלות רשת ממתכת ועליה להציג תמונות אהובות או ציטוטים בעלי משמעות. אפשרות אחרת היא לבחור בתמונה מרכזית אחת המעוררת תחושה מסוימת או הלך רוח כלשהו. לעיתים קרובות, במיוחד כאשר במהלך העבודה מרגישים "תקועים", הפניית המבט לקיר ההשראה יכולה להעניק מנוחה לעיניים ולנפש, ולאחר הפסקה קצרה תוכלו לחזור לעבודה הרגילה במלוא המרץ.

בשורה התחתונה, תכנון פינת העבודה צריך להיעשות בהתאם לצרכים של בני המשפחה. חשוב לוודא כי פינה זו אינה "פולשת" לאזורים המשותפים בבית, וכי הסגנון שנבחר עבורה הולם את האווירה הכללית הקיימת בבית.