הסוד לעיצוב הבית המושלם!

רבים מאתנו מנסים למצוא את הסוד לחיים טובים יותר ומאושרים יותר. במסגרת החיפוש אנחנו משקיעים מאמצים רבים בהתנסויות שונות, בגישות שונות לחיים ובאימוץ דרכי חשיבה חדשות. אך למעשה, עבור רבים הסוד לחיים הטובים מתחיל בבית. הבית שלנו הוא המקום שאנחנו חוזרים אליו בסופו של כל יום מעייף, הוא המקום שמאפשר לנו להיות מי שאנחנו ולהרגיש חופשיים, והוא המקום שבו נמצאים האנשים היקרים לנו ביותר. לכן, בית מעוצב, שהשקיעו בתכנון שלו מחשבה ומגע אישי, ישפר את תחושת הרווחה האישית שלנו, וחוץ מזה – מי לא אוהב לפתוח את הבוקר בסטייל ולסיים את היום באווירה טובה? על הסוד לעיצוב הבית המושלם – במאמר הבא.

מנפצים מיתוסים

לפני הכול, חשוב להפריך כמה מיתוסים בנושא עיצוב הבית, ויש להבין שכדי שהבית יהיה נעים ומזמין, אין בהכרח צורך בבית רחב ידיים או יקר. נכון, יצירת מרחב נעים היא תנאי בסיסי לעיצוב הבית המושלם, אך אין מרחב זה לא חייב להיות גדול מאוד. לעיתים דווקא מרחב שהוא גדול מאוד עלול ליצור תחושה של ריחוק או חוסר אינטימיות. לכן, המיתוס הראשון שננפץ כאן הוא – כדי לעצב את הבית המושלם אין צורך במרחב גדול. עניין שני שיש להתייחס אליו הוא נושא המשאבים כספיים המושקעים בבית. נכון, כסף בהחלט עשוי לאפשר שימוש בחומרים מסוימים או ליצור תוכניות מפוארות עבור הבית, אך בית נעים אינו צריך להיות מפואר. את המראה היוקרתי והאלגנטי ניתן להשיג באמצעים שונים, כאשר הקו המנחה הוא להקדיש מעט תשומת הלב לכמה עניינים עיקריים.

מה עושה אותך שמח?

המפתח לעיצוב הבית המושלם נמצא בידי בני הבית. קודם כל, הדבר העיקרי שיש לדעת הוא – מה עושה אתכם שמחים? מה מסב לכם הנאה בחיים ומה אתם רוצים לראות מול העיניים כאשר אתם חוזרים הביתה מעוד יום ארוך? מנגד, חשוב לא פחות לבדוק מה בבית מפריע לכם; האם קיימים פריטים מיותרים שסתם מכבידים על המרחב הביתי? האם יש פריטים שמעוררים בכם זיכרונות שליליים, או שסתם יש איזו תמונה שקיבלתם בירושה והיא ממש לא יפה בעיניכם? רק אחרי הבדיקה הראשונית הזאת (שנוגעת לנושאים פנימיים ולא רק לעיצוב הבית), תוכלו להמשיך בתהליך. ההמלצה הכללית היא להיפטר מכל הפריטים או החפצים שאינם נחוצים או שפוגעים באווירה הנעימה בבית, ולשלב במקומם את כל אותם הדברים שגורמים לך להיות שמח.

כמה טיפים

לאחר הסדר הראשוני שנעשה בבית, הגיעה העת לחלק המרגש והמהנה באמת – תכנון הבית המושלם. לשם כך מרוכזים פה כמה טיפים:

  1. כאמור, אין בנמצא בית אידיאלי אחד, אלא הסוד הוא להתאים את הבית לצרכים של בני המשפחה ולאופי שלהם. לכן, אם אתם למשל נהנים מצפייה משותפת בסרטים, כדאי להשקיע ברכישה של ספות מעוצבות או של כורסאות עור איכותיות שיהפכו את השהייה בסלון לבילוי אמיתי.
  1. לא לפחד מצבע. אומנם הצבע הלבן הוא הבחירה הבטוחה, אך גם הוא עשוי להימאס עליכם. על כן, מומלץ מאוד לשלב צבעים נוספים שיכניסו "חיים" לבית. אין בהכרח צורך לצבוע קירות שלמים – מספיק להוסיף זריקות צבע על קיר אחד, או אפילו לשלב פסי צבע עדינים בכמה מקירות הבית.
  1. מלבד בחירת הריהוט המושלם, ומלבד שילוב של פריטים נאים וייחודיים, כדאי להקדיש גם תשומת לב לתאורה. התאורה צריכה להיות מצד אחד יעילה ומלאה, ומצד שני, צריכה להיות גם אפשרות לתאורה רכה יותר ופחות בוהקת. עד כמה שניתן, מומלץ לנצל את האור הטבעי ואת שעות השמש המרובות שיש לנו כאן בישראל.