הטרנדים החדשים לסתיו 2018

בכל שנה מנסים מיטב המעצבים להיות אלו שיכתיבו את הטרנדים החדשים והלוהטים של הרגע. כך אנו עדים לשילובי צבעים ייחודיים, לשימוש בחומרים יוצאי דופן ולגישות חדשות בעולם העיצוב. גם רהיטי הבית זוכים בכל שנה לריענון, ובחנויות ניתן למצוא בדים במרקמים קצת שונים ורהיטים בעלי צורה השונה מן הרגיל. לעיתים קל ללכת שבי אחר הטרנדים הללו במיוחד בזכות הרוח הצעירה שלהם. עם זאת, חשוב לזכור כי בכל הנוגע לעיצוב הבית – חשוב למצוא את האיזון הנכון שבין הטרנדים החולפים לבין אופיים של בני הבית. המאמר הבא יציג כמה מן הטרנדים החמים של 2018, ומומלץ כי כל אחד יבחר את אלו המשתלבים היטב בסגנון המועדף עליו והמתאימים לאורח חייו.


כ
פתור ופרח

יש מי שיגיד שפרחים הן טרנד נשי חולף, אך למעשה מדובר בסגנון עיצובי קלאסי שמדי פעם מרים את ראשו ומבסס מחדש את מעמדו. גם בשנת 2018 משתלב הטרנד הפרחוני בבית, בין אם בעת בחירת הריפוד לספות ובין אם בעת בחירת טפטים לקירות הבית. אין בהכרח צורך לבחור בצבעים פסטלים ורכים, אלא ניתן לבחור בהדפסים נועזים ועזים שיוסיפו צבע ועניין לבית. כמו כל טרנד – אם משלבים אותו בבית במידה הנכונה, הוא יוסיף שמחה ורעננות, אך אם יעשו בו שימוש רב מדי, בני הבית עלולים להרגיש שהם חיים בתוך משתלה. המסקנה – בטרנד זה יש לעשות שימוש זהיר ומדוד.

כמה פשוט – ככה טוב

טרנד נוסף, שלמעשה כבר הפך לקלאסיקה, הוא הסגנון הטבעי והפשוט. כאשר בוחרים כורסא מעוצבת או סלונים פינתיים, רבים מעדיפים רהיטים המאפשרים ליצור מראה טבעי ונעים. המטרה היא כי מי שייכנס לבית לא ירגיש חלילה שהוא מהלך בתוך מוזיאון, אלא יידע מייד שהוא הגיע הביתה. על פי גישה עיצובית זו, הרהיטים צריכים להיות נוחים ועשויים מבד נעים, כזה שכיף לגעת בו. אם בוחרים בסגנון מסוג זה, חשוב לזכור שלעיתים מעט זה הרבה; אין צורך להעמיס חפצי נוי, תמונות ורהיטים מיותרים, אלא המטרה היא ליצור מרחב נעים וחופשי, ולא כזה המגביל את התנועה והגדוש בפריטים שונים. חשוב לציין כי אין זה אומר שחייבים לבחור בעיצוב מינימליסטי ונטול צבע; אפשר בהחלט לשלב בין צבעים שונים המשלימים זה את זה וליצור נישות שבהן יוצגו פריטים שונים המביאים לידי ביטוי את אופיים הייחודי של בני הבית.

הבחירה הטבעית

את הטרנד הפשוט והטבעי משלים טרנד נוסף והוא הבחירה בעץ. כיום ניתן לראות כיצד סגנון הרטרו כובש את הקהל הישראלי וגם את הקהל העולמי, כאשר הדגש הוא על בחירה ברהיטי עץ איכותיים. ניתן למשל למצוא רהיטים רבים המעוצבים בסגנון שנות ה-50 בקווים נקיים ופשוטים, ובגימור מושלם ליצירת מראה קלאסי. מי שמעוניין ברהיטי עץ במראה מיוחד, לא יתקשה היום למצוא רהיטי עץ שמאמצים משהו מן סגנון הרטרו, אך מעניקים לו פרשנות חדשה משלהם באמצעות צבעים או שדרוג של הידיות. כך או כך, רצוי לבחור ברהיטים המשתלבים היטב בסגנון הקיים והמתאימים לצרכים של בני הבית.