מראות- איך הן משדרגות את כל האווירה בבית?

לא תמיד פשוט לשים את האצבע על אותו הדבר החמקמק שהופך את האווירה בבית לייחודית כל כך. לעיתים מדובר בריהוט שנבחר בקפידה, לעיתים זוהי דווקא התאורה המאפשרת להדגיש את יופיו של הבית ובמקרים אחרים אלו הם אביזרים משלימים שלוקטו בחוכמה ושולבו בעדינות. בין הפריטים הללו ניתן גם למצוא מראות ייחודיות שבעזרתן אפשר לשדרג את המראה של הבית. על תרומתן של המראות לעיצוב הבית – במאמר הבא.

יצירת מראה מרווח

מראות סקרנו את האדם מאז ומתמיד מכיוון שהן אפשרו לו לראות את דמותו משתקפת בהן; למעשה, המראות הראשונות נוצרו ככל הנראה אי שם בסביבות שנת 6000 לפני הספירה והן היו עשויות מזכוכית געשית – החומר שעמד לרשות האדם באותו הזמן. מאז כמובן היו כמה התפתחויות טכנולוגיות ששיפרו גם את איכותה של המראה, וכיום תהליך הייצור שלה מערב בדרך כלל זכוכית ומתכת. אך לאורך השנים דבר אחד מרכזי לא השתנה, והוא מטרתה של המראה – ליצור השתקפות. בזכות התכונה הייחודית הזאת שלה, למראה תפקיד מרכזי גם כשמדובר בעיצוב הבית. אחד היתרונות הידועים של השימוש במראות הוא האפשרות ליצור מראה מרווח יותר גם בבית קטן. המראה משקפת את החדר וכך מתרחבים הגבולות שלו והוא נראה גדול הרבה יותר ממה שהוא באמת. אין מדובר בהשתקפות של קירות החדר בלבד; במראה משתקף גם האור הטבעי וגם האור המלאכותי שקיים בבית, וכך החדרים הופכים להיות למוארים ולנעימים הרבה יותר.

טאץ' של יוקרה

בשל איכותן המיוחדת, את המראות ניתן היום לפגוש כחלק משמעותי בעיצוב של כל אחד מחדרי הבית. המראות קיימות לא רק בחדרי השירותים והאמבטיה אלא גם במקומות אחרים בבית כגון: חדרי שינה, חדרי סלון, חדר הילדים ואפילו במסדרונות ובמבואות. במקרים רבים המראה מאפשרת להוסיף נגיעה נוצצת ויוקרתית גם לאזורים פחות מרכזיים בבית. אם מעוניינים למשל להרכיב סלונים מעוצבים באופן אלגנטי ומלוטש, אפשר לבחור במראה בעלת מסגרת ייחודית שתהפוך להיות מוקד עניין בפני עצמה. כיום ניתן למשל לרכוש מסגרות עתיקות העשויות פיתוחים מורכבים ולשלב בהן מראה איכותית. זאת יכולה להיות מסגרת המעוטרת בעלי זהב או כסף, אך גם ניתן כמובן לבחור במסגרת עץ שיופיה הטבעי יודגש בעזרת המראה והאור המשתקף בה. כדאי כמובן רק לשים לב שבוחרים במסגרת המחמיאה לעיצוב הכללי של הבית והמשתלבת בו היטב.

מכניסים גיוון

השילוב המנצח בין מסגרת ייחודית לבין המשטח המשקף של המראה עשוי לסייע גם בהרכבת מראה ייחודי ומגוון לבית. משפחות רבות בוחרות לתלות על קירות הבית תמונות שונות ויצירות אומנות המספרות משהו על ההיסטוריה המשפחתית או על אופיים של בני הבית. אך כדי להדגיש את יופיין ואת חשיבות של התמונות האישיות או של יצירות האומנות המרשימות, ניתן להיעזר גם במראות שישקפו אותן ויצרו גיוון בעיצוב הכללי. ניתן לדוגמה להרכיב קיר שלם שעליו תלויות מראות במסגרות שונות בצבעים שונים. כך ניתן יהיה להכניס זריקה של צבע ובמקביל – להדגיש את איכותן של התמונות התלויות על הקיר הנגדי.