5 מוצרים שאתה חייב בחדר השינה שלך

בניגוד לשמו, חדר השינה אינו מיועד לשינה בלבד. במרבית המקרים חדר השינה הוא המקום שבו מתכוננים לקבל את פניו של יום חדש והוא המקום שבו מהרהרים ביום שהיה, משוחחים עם בן הזוג או נהנים מקריאה של עוד פרק מהספר שמונח ליד המיטה. בחדר זה גם יימצא בדרך כלל ארון הבגדים ואם יש מקום ישולב בחדר גם שולחן איפור או שידת אחסון. למעשה, רבים מבלים בחדר השינה שלהם שעות רבות ועל כן חשוב מאוד כי תשרור בו אווירה נעימה ומזמינה. לשם כך קובצו במאמר חמישה מוצרים שיסייעו להשיג את התחושה הרצויה בחדר השינה.

ארגז מצעים

בישראל מזג האוויר לרוב קבוע ואינו משתנה – בקיץ חם בחורף קר, ולכאורה ניתן להתאים בקלות יחסית את השימוש במצעים בהתאם לעונה. אלא שרבים מאתנו ישנים בקיץ עם מזגן ועושים שימוש בשמיכות שונות ובמצעים אלו ואחרים. במצב זה עלול להיווצר אי סדר בחדר השינה; על המיטה זרוקה שמיכת פוך ואיפשהו מתחתיה אפשר למצוא שמיכת קיץ דקה או כרבולית. במקום להיכנע לבלגן הזה אפשר להוסיף לחדר השינה ארגז מצעים שבו ניתן יהיה לאחסן שמיכות ומצעים שאינם בשימוש. כיום ניתן גם למצוא ארגזי מצעים מרופדים המשמשים כמעין ספסל ישיבה. כך, עבור המיטה אפשר לבחור כיסוי שיוסיף קצת צבע ואת כל השמיכות פשוט מאחסנים בקלות בארגז.

מיטה מרופדת

אי אפשר לתכנן כראוי חדרי שינה מבלי להתייחס לכוכבת הראשית – המיטה. ניתן כמובן להסתפק במיטה סטנדרטית, בבסיס ובמזרן איכותי, אך אפשר גם יותר. מיטות מרופדות הופכות את השינה לנוחה ולאיכותית הרבה יותר. כך, במקום לקום עם כאבי גב ולהשתרך כל היום מכיסא לכיסא, ניתן לקום בבוקר רעננים וגמישים. למיטה אפשר גם לצרף משענת גב מרופדת ונוחה – מצרך בסיסי עבור כל מי שאוהב לקרוא במיטה או אפילו לצפות בסרט לפני השינה.

דלתות הזזה לארון הבגדים

מרכיב חשוב נוסף בחדר השינה הוא כמובן ארון הבגדים. מכיוון שחדרי שינה רבים בארץ אינם מרווחים מאוד, ארון הבגדים עלול  לתפוס מקום רב, במיוחד כאשר הוא מצויד בדלתות נפתחות לפנים. כך לעיתים צריך לתמרן במקום הצר שנותר בין ארון הבגדים לבין המיטה, לדוגמה, ואם רוצים לפתוח דלת אחרת בארון נדרשת היערכות מחודשת. לעומת זאת כאשר בוחרים בארון בעל דלתות הזזה, ההתארגנות בבוקר הופכת לנעימה הרבה יותר. פתיחה קלה וחלקה של הדלתות מאפשרת מעבר נוח בין החלקים השונים של הארון וניתן למצוא את הפריטים המבוקשים במהירות ובקלות.

שולחן איפור

ההתארגנות בבוקר או ההכנות לקראת השינה הן עבור רבים עניין שאין להמעיט בערכו, ושלעיתים קרובות יש לבצע אותן במהירות וביעילות. בבתים שיש בהם חדר אמבטיה קטן אחד חשוב עוד יותר לוודא כי ישנה פינה נעימה ומסודרת שבה ניתן יהיה לשמור את מוצרי הקוסמטיקה השונים. פינה כזאת תאפשר להתארגן בנינוחות לקראת היום החדש, להוריד איפור בערב או אפילו לשבת לעיין בספר.

מראה

מלבד הרהיטים השונים, ישנו פריט מרכזי נוסף שהוא חלק בלתי נפרד מחדר השינה – המראה. מי שמתלבש בחדר השינה מומלץ שיבחר מראה גדולה שתאפשר גם מבט כללי, אך ניתן גם לבחור מראה קטנה בלבד או לתלות על הקיר מקבץ של מראות על מנת להוסיף לחדר השינה עניין. אם מדובר בחדר שינה קטן, המראה המתאימה תאפשר ליצור אשליה של מרחב נוסף והחדר ייראה מרווח הרבה יותר.  בכל מקרה, את המראה, כמו גם את הפריטים האחרים, יש לבחור בחוכמה בהתאם לסגנון שנבחר ולצרכים של בני הבית.