עיצוב הסלון כחדר אורחים

אחד הדברים היותר משמחים הוא לארח בבית אנשים שאוהבים, ולא עבור רק כמה שעות, אלא עבור לילה שלם. עם זאת, לא לכולם יש מקום בבית עבור חדר אורחים ייעודי, ועל כן לא פעם הסלון משנה סטטוס זמני לחדר שינה. נשמע מסורבל? לא אם מראש מעצבים את הסלון לכזה שמיועד לקבל אורחים ללילה, ועל כן אספנו עבורכם שורת טיפים יעילים, שהם הן מעוצבים (כיאה למעמד הסלון) והן פרקטיים. נתחיל:

  • תחימה – אם מראש אנו רוצים שהסלון ישמש גם כחדר אורחים, מוטב לוותר על הקונספט של חלל אחד גדול, אלא לייצר תחימה עדינה, על מנת שהאורח יקבל פרטיות נעימה. לשם כך ניתן להציב כוננית ספרים אשר תוחמת את שני החללים, ניתן להציב מזנון מוארך (ולו עבור תחושת החלוקה) וכמובן שגם ניתן להרים חצי קיר – עניין של בחירה.
  • ספה כמיטה – אחד הנדבכים היותר חשובים בחדר אורחים הנו המיטה, ועל כן חשוב ביותר לבחור ספות שאינן רק נוחות עבור ישיבה, אלא גם נוחות עבור שכיבה. מכאן שיש לבחון את איכות ונוחות מצע הישיבה ויש לוודא שהשיפוע כלפי המסעד אינו חד מדי. בנוסף מוטב לבחון הדומים נשלפים אשר מציעים תמיכה לרגליים וספות בעלות משענות ראש מתכוונת, כאשר ספות נפתחות מהוות קלף מנצח. כמו כן, אם אין הרבה מקום מוטב לבחור באופציה של ספה בצורת "L" אשר מייצרת שני מקומות שינה ואף מוטב לצייד את הספה עם כריות בגודל מותאם, כך שבאמצעות תוספת של ציפית, כרית הנוי הופכת לכרית שינה ייעודית.
  • הצללה – רוב האנשים אוהבים לישון בחושך ועל כן מראש יש לוודא שישנה הצללה עבור חלונות הסלון.
  • מקום לחפצים אישיים – גם אם אורח מגיע רק ללילה, סביר להניח שיש לו תיק, כמה בגדים ואף מגבת. אי לכך יש לארגן עבורו מקום בו הוא יוכל להניח ביעילות כמה פריטים. להלן מספר חלופות:
  1. ניתן להציב הדום מרשים.
  2. ניתן להציב כיסא עץ עם משענת גבוהה, עליה ניתן לתלות מגבת רטובה.
  3. יש להשאיר בכוננית שבסלון מקום פנוי, אותו ניתן למלא בשגרה עם עציץ או עם כל פריט נוי אחר.
  4. יש להציב ליד הספה שולחן קטן, אשר ביום יום יאפשר להניח עליו אגרטל וכוס קפה ובעת האירוח יהפוך להיות שידת לילה.
  • הימנעות מעומס – יש לקחת בחשבון שאורח לא יחוש בנוח לישון בסלון עמוס, כי הוא ירגיש שהוא מהווה מעמסה. אי לכך מראש יש לשאוף לעיצוב מינימליסטי, כזה שכולל כורסת טלוויזיה מרשימה, שולחן יפה ואף הדום מזמין, אך יחד עם זאת אינו עמוס ביתר כריות ופריטים משלימים, כאשר אם רוצים להשלים את תחושת החמימות המזמינה, תמיד ניתן להוסיף כוננית עם ספרי קריאה.
  • דינמיות – חדר אורחים עשוי לארח אדם אחד ולמחרת משפחה שלמה. לכן מראש יש לבחור בריהוט דינמי אשר יתחבר לכדי יחידה שלמה ובעת הצורך להיפרד ולהוות שתי יחידות נפרדות – אם על מנת לייצר מקום, להתאים לסיטואציה ביתר קלות, או פשוט על מנת לגוון את הנראות. כמו כן, מומלץ לבחור בריהוט שאינו כבד, למשל שולחן סלון מלבני שאינו מאסיבי, כך שבעת הצורך ניתן יהיה להזיזו לצד החדר בקלות יתרה.