הטרנדים של 2018 לכיסאות ולשולחנות אוכל

פינת האוכל כבר מזמן אינה בעלת תפקיד פונקציונלי בלבד. גם כאשר בני הבית מתיישבים לסעוד ביחד, הרבה יותר נעים לעשות זאת סביב שולחן אוכל נאה ותוך ישיבה על כיסאות נוחים ויפים. עיצוב פינת האוכל צריך כמובן להתאים לסגנון הכולל של הבית, וגם השילוב הנכון שבין השולחן לבין הכיסאות של פינת האוכל חשוב לא פחות. מכיוון שמדובר בבחירה מורכבת ולא פשוטה, ועל מנת לסייע לכל המתלבטים, הרכבנו את הרשימה הבאה של הטרנדים החמים בעולם פינות האוכל.

חושבים בגדול?

אחד השיקולים המרכזיים בבחירה של שולחן אוכל הוא הגודל שלו. כאן חשוב לציין כי לא תמיד צריך בהכרח צורך לרכוש בשולחן הגדול ביותר, אלא יש לבחור את השולחן בהתאם לצורכי בני המשפחה. שולחן אוכל גדול ורחב יכול להתאים כאשר מדובר במשפחה גדולה, או במקרים שבהם בני המשפחה נהנים לארח לעיתים קרובות. אך שולחן אוכל קטן יחסית, או שולחן אוכל עגול, עשוי לסייע ביצירתה של אווירה אינטימית ונעימה הרבה יותר. קיימת גם אפשרות הביניים והיא שולחן שאותו תוכלו לפתוח ולהגדיל בעת הצורך. כך או כך, לא תמיד חייבים לחשוב בגדול ועל פי הטרנד החדש. העיקר שתבחרו בשולחן שסביבו  יהיה אפשר ליצור אווירה נעימה ומזמינה.

משלבים בין חומרים

שולחן אוכל הוא כאמור רהיט מרכזי בבית, ובאמצעותו ניתן ליצור סגנון רענן המושך את העין. זאת ניתן לעשות על ידי בחירה בשולחן המורכב מכמה חומרים שונים היוצרים ביחד מראה שלם. אחד השילובים המוצלחים ביותר הוא שילוב בין עץ למתכת, אשר עשוי להתאים גם במקרים שבהם בני הבית מעדיפים סגנון כפרי וגם אם ההעדפה היא לכיוון סגנון מודרני או תעשייתי. מי שמעוניין בסטייל נקי ומלוטש יכול גם לבחור בשולחן אוכל הכולל שילוב של פס ניקל המוסיף ברק יוקרתי לפינת האוכל. עבור מי שאוהב את הסגנון החדשני, קיימת אפשרות נוספת לשלב בין חומרים, וניתן להתאים כסאות אוכל מרופדים לשולחן המצופה בפורניר בטון.

מכניסים את הגינה לבית

יש משפחות שעבורן החצר היא חלק משמעותי בבית, וגם כאשר מגיפים את החלונות, מעוניינים לשמר משהו מן האווירה הכפרית של החוץ. משפחות אלו ישמחו לשמוע כי אחד הטרנדים המצליחים ביותר של השנה האחרונה היא בחירה בשולחן אוכל הכולל ספסל, במקום כסאות אוכל סטנדרטיים. במקרים אלו נבחר לרוב בשולחן ובספסל העשויים מעץ כדי להשיג את המראה הרצוי, וכדאי להתאים את גוון העץ לפלטת הצבעים הקיימת בבית. צריך לציין כי אפשר לבחור לא רק בעץ מלוטש למשעי, אלא קיימת גם אפשרות לבחור בפינת אוכל במראה בלתי גזום היוצר עניין רב ומראה ייחודי.

לבן וקלאסי

תחום העיצוב והריהוט מתחדשים ללא הרף, וקיימים סגנונות ודגמים רבים. במסגרת הטרנדים והסגנונות המתחלפים, אפשר לפגוש בצבעים רבים, כהים או בהירים יותר, ובסופו של דבר כל משפחה בוחרת על פי טעמה. יחד עם זאת, יש צבע אחד שלעולם אינו יוצא מן האופנה. הצבע הלבן והקלאסי יהיה נכון תמיד, ובמיוחד בבתים שבהם שולטים צבעים רבים, כדאי לשקול לבחור בצבע הלבן שיאזן את הגוונים ושיכניס לבית מעט רוגע.