איך צובעים דירה מבלי להזיק לריהוט

חידוש הבית כולל צביעה של הקירות וארגון מחדש, כך שכל האפשרויות פתוחות בפניכם לעצב את הבית ולסדר אותו כך שיהיה נוח יותר. אבל ראשית, איך לצבוע נכון?

יש תקופות בשנה שבהן אנחנו רוצים לארגן את הבית מחדש כך שיהיה הרבה יותר נוח ומסודר אחרת, או שפשוט החלטנו לעשות סדר בכל התכולה ולהיפטר מהגודש של החפצים בבית. התוצאה היא יותר קירות חשופים ולכן הם גם חייבים להיות צבועים נכון ובצורה אסתטית, במיוחד כאשר אי אפשר לפנות את הריהוט מהבית ולצבוע כשהדירה מלאה תכולה. כדי לעשות זאת יש לצבוע נכון מבלי להזיק לרהיטים וכדי לא גרום לנזק בלתי הפיך. להלן כמה עצות שיעזרו לכם לצבוע את הדירה שלכם בצורה בטוחה.

מה חשוב לעשות בצביעת דירה?

  • ניקיון לפני כן היכן שאפשר – נכון שהלכלוך תוך כדי הצביעה גדול ויש לנקות גם לאחריה, אולם לניקיון לפני צביעת הדירה יש חשיבות גדולה. לכלוך שנדבק לפינות ולקירות אפשר אמנם לכסות בצבע אבל זה לא נכון להשאיר אותו, משום שהוא מורכב מאבק שמשנה את מרקם הצביעה ומשאיר גבשושיות. כמו כן, כל לכלוך שנשפכים עליו נוזלים הופך לגוש שקשה יותר להיפטר ממנו.
  • סדר וזריקת תכולה מיותרת – אם כבר אתם עושים ארגון מחדש ומחדשים את הדירה, למה לא להיפטר מהצבירה המיותרת של חפצים שאינכם זקוקים להם? ככל שתיפטרו מחפצים מיותרים כך יהיה יותר מקום לנוע בדירה מבלי להיתקל בהם. אחר כך, כשתסדרו את הדירה מחדש תוכלו להתרשם ממלוא הפוטנציאל של דירה מסודרת ומאורגנת ללא עומס בעיניים.
  • אחסון במקום אחר – אם זה אפשרי מבחינת התקציב, אחסנו את הרהיטים באחד המחסנים שבהם שוכרים חללי אחסון לתקופות שונות.
  • הרחקת רהיטים מהקירות – אם הרהיטים נשארים בבית, הרחקת הרהיטים מהקירות היא חובה לא רק בגלל הנגישות אליהם, אלא גם כדי לשמור עליהם מפני הלכלוך והנזק שבצבע שנשפך עליהם. אם העונה מאפשרת זאת, רצוי מאוד לרכז כמה שיותר רהיטים במרפסת או בחצר, או בחדר הגדול ביותר שיכול להכיל אותם, בדרך כלל זה הסלון. אם תצטרכו להשאיר אותם במקומם הזיזו אותם למרכז החדר ככל האפשר.
  • צמצום מקום – שימו לב שרהיטים כמו ספה, מיטות וכורסאות תצטרכו להציב בנפרד. כיסאות, כורסאות, כורסת טלוויזיה, שולחנות ושידות תוכלו לערום אחד על השני, כך שזה יחסוך לכם מקום. סדרו אותם בצורה יציבה כדי שלא יתמוטטו וכדי שלא יינזקו. אל תשכחו שלכורסאות יש ריפוד שצריך לשמור עליו שלם.
  • כיסוי הרהיטים – כיסוי הרהיטים חייב להיעשות בכל מקרה, גם אם ריכזתם אותם במרפסת, נגד שמש או לחות. אם הם במרפסת או בחצר כסו אותם בסדינים ישנים. אם הם מרוכזים בתוך הבית כסו אותם ביריעות פוליתילן או כל חומר שאינו חדיר.

המאמר באדיבות אתר תצבע לי: https://www.home-painting.co.il