ממציאים את חדר השינה מחדש! רעיונות מקוריים

חדר השינה שלנו הוא אחד המקומות החשובים ביותר בבית. אומנם לא נהוג לארח בו, אך שם בדרך כלל מסיימים את היום הארוך, נחים בשעת הצהריים או קוראים ספר בנינוחות. בשל כך יש לבנות בחדר השינה אווירה מתאימה ונינוחה שתעודד הירגעות ושתאפשר לאדם לחדש את כוחותיו. כמובן שחשוב לא פחות לעצב את החדר באופן שישקף את האישיות של בעליו ושיהיה בו משהו מתמצית עולמו. לשם כך ניתן להיעזר ברעיונות שונים ומקוריים שבאמצעותם ניתן ליצור את חדר השינה המושלם. על כך – במאמר הבא.

שימוש בצבעים

שימוש בצבעים בחדר השינה עשוי להיות עניין מורכב. חדר השינה הוא כאמור המקום שבו אנו נרגעים ומעבדים את החוויות שעברו עלינו לאורך היום, ולכן רבים מעדיפים להימנע מצבעים חזקים וכהים העלולים להסיח את הדעת או להקשות את השינה. על כן פעמים רבות נבחר צבע אחיד ונטרלי יחסית כגון קרם, לוונדר או אוקרה, מה שיוצר לעתים מראה סטנדרטי (שלא לומר משעמם). אומנם יש היגיון בבחירה בגוונים "רגועים" לחדר השינה, אך ניתן לשלב ביניהם פה ושם גם נגיעות של צבע. יש מי שבוחר למשל לצבוע רק קיר אחד בצבע שונה ולבחור במצעים ובכיסויי מיטה המשלימים את הצבע שנבחר. אפשרות אחרת היא לעטר את קירות חדר השינה בפס של צבע או לבחור בצורה חוזרת ובעלת משמעות (עבור מי שישן בחדר), שאותה ניתן לצבוע בכוחות עצמו על ידי שימוש בשבלונות. האמיצים בוחרים לשלב בחדר השינה ציור קיר הנוצר בידי איש מקצוע, ובמקרים אלו מומלץ לבחון את תיק העבודות של הצייר ולהשתדל לבחור בעיצוב שיוכל ללוות את בני הבית שנים ארוכות.

הרכבת מראה כולל

לעיתים נדמה, כי על פי התפיסה המודרנית כל דבר וכל פריט בבית חייבים להיות ייחודיים ושונים זה מזה. אלא שישנם מצבים שבהם דווקא חדר שינה קומפלט ייצור את המראה המבוקש. כאשר בוחרים בנפרד כל פריט ופריט נוצר פעמים רבות מראה עמוס המעייף את העין. השידה בעיצוב קלאסי, שולחן האיפור מעוצב במראה מודרני וביניהם ממוקמת מיטה מרופדת שאינה תואמת לשאר הרהיטים. כל אלו יוצרים ביחד מראה "מבולגן" שאינו נעים ושאינו תורם לשלוות הנפש של בני הבית. על כן, אם נכנסים לחדר השינה וחשים אווירה של אי נוחות או של חוסר רוגע, זה הזמן להתייעץ עם איש מקצוע ולנסות אולי את הדרך השנייה – רכישה של סט שלם שתסייע ליצור מראה אחיד, אלגנטי ויוקרתי.

טאצ' יצירתי

כאמור, חדר השינה הוא מקום אישי ואינטימי וזה בדיוק המרחב שבו יכול האדם להביא לידי ביטוי את אישיותו הייחודית. אם הבית הוא מקום משכנם של אנשים יצירתיים, כדאי לשקול לשלב את יצירות האומנות גם בחדר השינה. מי שיש לו ילדים החוזרים מחוג מלאכה עמוסים בתשורות, ניתן למצוא ליצירות אלו מקום על גבי מדפים התלויים על הקיר או על גבי שידות וספריות. בחדר השינה אפשר גם להציג אוספים אישיים שונים כגון אוסף מיניאטורות, אוסף בובות ואפילו אוסף של ספרים עתיקים שלא נרצה בהכרח שיהיו זמינים לכל האורחים. בשורה התחתונה, המטרה היא ליצור את הפינה הרגועה שבה אדם יוכל לא רק לישון אלא גם לנוח, להרהר ולהכין את עצמו לקראת תחילתו של יום חדש.