להפוך את הבית למשרד – איזה ריהוט צריך?

אחד התחומים שבהם תרומת הקדמה הטכנולוגית ניכרת במיוחד, הוא שוק העבודה. עד לפני כמה שנים היו העובדים חייבים להתייצב במשרד של בית העסק ושם בלבד לבצע את מטלות היום-יום. מצב זה מגביל במידה רבה את אפשרויות הפרנסה, שכן האדם נאלץ לבחור במקום עבודה הקרוב לביתו, או שעליו להתפשר ולבלות זמן רב בדרכים. אך כיום, קיימים פתרונות תקשורת ופתרונות מחשוב המאפשרים עבודה מרחוק, וכמעט כל אחד יכול ליצור פינת עבודה בבית שלו. המאמר הבא יעסוק בהרכבת פינת העבודה הביתית וברהיטים הנחוצים לשם כך.

לפני שמתחילים…

ראשית, עוד לפני שמתלבטים באשר לריהוט הדרוש ובאשר לאופן הארגון שלו, חשוב קודם כל למצוא את הפינה המתאימה ביותר בבית. כאשר עובדים מהבית, חשוב לשים לב כי ישנן הסחות דעת רבות העלולות להפריע למהלך התקין של העבודה. כך למשל, הטלוויזיה עלולה למשוך את תשומת  הלב של האדם ולמנוע את השלמת המשימות שנקבעו לאותו היום. מלבד זאת, פינת עבודה הממוקמת בסמוך למטבח עלולה להקשות על האדם להתרכז במעשיו. לכן, מומלץ לאתר את הנישה הנכונה בבית שתאפשר אווירה רגועה ושקטה, פינה שבה יוכל האדם לבצע את עבודתו ללא הפרעות. אחרי שהחלטנו על הפינה המתאימה חשוב לבצע מדידות של השטח על מנת שניתן יהיה להתאים את הריהוט; רכישת שולחן כתיבה שאינו נכנס במקום המיועד לו, בוודאי אינה דבר רצוי.

שולחן כתיבה

לאחר שנמצא המקום המתאים להקמתה של פינת עבודה, מגיעה העת לבחור את שולחן הכתיבה המתאים. חשוב להדגיש כי לא  מומלץ לוותר על שולחן מסוג זה או אחר. מי שבוחר לעבוד מהמיטה כשהלפטופ מונח על רגליו יגלה מהר מאוד כי מדובר בשיטת עבודה לא נוחה שאף עלולה ליצור בעיות גב ואי נעימויות אחרות. את שולחן הכתיבה יש לבחור בהתאמה לצרכים האישיים, ואין שולחן אחד המתאים לכולם. על כן, לפני שמקבלים את ההחלטה הסופית, יש לשבת ליד השולחן ולוודא שאין דבר המפריע לרגליים או לידיים. עניין חשוב נוסף, אף שבוודאי יישמע טריוויאלי – בדיקה שהשולחן יציב ואינו מתנדנד; אם בחדר התצוגה של החנות השולחן אינו עומד כראוי במקומו, הרי אין טעם לצפות שבבית הוא ישמור על יציבותו. לאחר שבחרנו את השולחן המתאים, צריך כמובן לבחור בכיסא נוח, עדיף כיסא הניתן לכוונון ולהתאמה אישית. אפשר לשלב בפינת העבודה גם כורסאות עור שיאפשרו ליצור מעין פינת רגיעה ומנוחה קלה מהעבודה.

עושים סדר

אחד הקשיים ביצירת פינת עבודה מהבית הוא השמירה על פונקציונליות ועל סדר. ברוב המשרדים ניתן למצוא ארוניות וספריות המשמשות לאחסון, אך הן לעתים ישנות או שאינן מעוצבות ואינן נאות. מכיוון שפינת העבודה היא בכל זאת חלק מהבית, כאשר מתכננים אותה כדאי לבחור בספריות המתאימות לסגנון הכללי של הבית ולעיצובו. אפשר גם לבחור ספות מעוצבות שיסייעו להשלים את המראה ואולי אף יתחמו את פינת העבודה.

בשורה התחתונה, פינת עבודה ביתית צריכה להיות ממוקמת באזור שאינו מאפשר הסחות דעת ומומלץ ליצור מקום נוח שנעים לעבוד בו, מקום שיהיה גם נאה וגם פונקציונלי.