פתרונות מתוחכמים לאחסון הנעליים שלך

לכל משפחה יש את הדרך שלה לעצב את הבית. יש משפחות שעוד בטרם כניסתן לבית דואגות לעצב אותו, ויש משפחות המעדיפות לבנות בהדרגה את המראה של הבית, ולהתאים אותו לתקופות השונות העוברות עליה. כמובן שאין דרך אחת שהיא הנכונה, וכל אדם או משפחה בוחרים במה שנכון עבורם, אך ישנו עניין אחד שפעמים רבות משותף לכל הבתים; בחלק גדול מהמקרים מושקעת מחשבה רבה בבחירת הספות לסלון ובעיצוב המטבח, אך פתרון אחסון לנעליים נדחק תמיד לשוליו של תהליך העיצוב. לעיתים דווקא במקרה זה ניתן לחשוב על רעיונות מתוחכמים ומקוריים, וזוהי בדיוק מטרתו של המאמר הבא.

מעצבים את הכניסה לבית

ההקפדה על מציאת פתרון אחסון מתאים לנעליים היא בעלת חשיבות עליונה, הרבה יותר ממה שנדמה בתחילה. במהלך כל היום הנעליים משמשות אותנו בחוץ, והם צוברות אבק, לכלוך ושאר דברים שלא נרצה להכניס לביתנו. גם כאשר ישנו שטיח בכניסה לבית, לא תמיד יש באפשרותו לנקות את הנעליים לגמרי, וכך נכניס לבית הנקי חול ולכלוך, במיוחד כאשר מתגוררים בו גם ילדים קטנים. על כן, רבים בוחרים לשלב את פתרון אחסון הנעליים בכניסה לבית, ורואים בכך הזדמנות מצוינת לעצב גם את אזור הכניסה לבית. במסגרת זו ניתן למשל ליצור נישה ייעודית מגבס שבה ניתן יהיה לסדר את הנעליים המשמשות את בני הבית בשגרת היום-יום. מי שאינו מעוניין שהנעליים יהיו חשופות בפני אורחים, יכול למתוח מעל הנישה וילון נאה שיוסיף מראה ייחודי ונגיעה של צבע. במידה שבוחרים בפתרון זה, כדאי לוודא שיהיה קל להסיר את הווילון ולנקות אותו בעת הצורך.

בניית ארון ייעודי

יצירה של מדפים או של נישה מגבס היא פתרון אחד, אך רבים מעדיפים מראה מלוטש יותר. על כן, כדי להגן על סלון הבית ועל ניקיונו, וכדי לשמור על מראה מסודר ואלגנטי, ניתן לבנות ארון נעליים שיותאם באופן אישי לצרכים של בני המשפחה ולמקום האחסון העומד לרשותם. מכיוון שמדובר ברהיט לכל דבר, מומלץ להשקיע מחשבה בבחירת העיצוב, והצבע ולבחור בדגם המשתלב היטב בסגנון העיצוב של הבית. אפשרות נוספת היא ליצור גומחה בקיר ולשלב בה ארון קיר שבו ניתן יהיה לאחסן גם את כלי הניקוי וכלי עבודה אחרים. ארון קיר הממוקם סמוך לכניסה לבית יכול לכלול גם מקום למעילים, מתלה למפתחות ואף כלי אחסון למטריות בעונת החורף. באופן זה אפשר ליצור אזור נגיש לכל הבגדים והחפצים המשמשים את בני הבית בעת היציאה ממנו. סדר מסוג זה יקל את ההתארגנות בשעות הבוקר, ויאפשר יציאה מהירה לעבודה, לבית הספר ולגן.

פינת אחסון בחדר הארונות

לצד אחסון הנעליים בכניסה לבית, יש הבוחרים בפתרונות אחרים. אם חדרי שינה של בני הבית מצוידים במקום מספק, ואם ישנו ארון בגדים גדול מספיק, ניתן ליצור בתוכו חלק המיועד לאחסון של נעליים. פתרון זה עשוי להיות אידיאלי למי שאוהב ליצור מראה שלם בבוקר ולהתאים בין הבגדים לבין הנעליים. עם זאת, אם בוחרים לאחסן את הנעליים בתוך ארון הבגדים, כדאי ליצור פינה זו במקום נפרד מן הבגדים ויש לוודא כי לארון מכניסים נעליים שעברו ניקוי במידה זו או אחרת.

בשורה התחתונה, גם כשמדובר בפריט המשמש אותנו מדי יום ביומו, אין סיבה להתפשר על פתרונות בלתי מספקים או לוותר עליהם. כיום, ישנם אמצעים יצירתיים רבים המסייעים לשמור על מראה הבית מבלי לוותר על הנוחות ועל הנגישות.