צעדים למציאת הריהוט המושלם לחדר השינה

מכיוון שאין מדובר בחדר מרכזי בבית, את חדר השינה מעצבים פעמים רבות רק לאחר שדואגים להשלים את עיצובו של הסלון ושל המטבח. על כן, במקרים רבים הוא יהיה מרוהט בפריטים ישנים יחסית או בריהוט שליווה את המשפחה שנים ארוכות. אך גם אם חדר השינה אינו חדר אירוח, הוא אחד האזורים המשמעותיים ביותר בבית; כאן יכולים בני המשפחה לנוח ולהירגע לאחר יום ארוך, וכדי לאפשר זאת, חשוב ליצור את האווירה המתאימה. במאמר הבא יוצגו מספר צעדים שיסייעו לכל משפחה לבחור בריהוט המתאים ביותר לחדר זה.

תכנון מתאר החדר

ראשית, עוד לפני שמחליטים באיזה רהיטים לבחור ומהו סגנון העיצוב המועדף, יש לבחון את מתאר החדר הקיים. בכל בית, ישנם חדרי שינה רבים השונים בגודלם ובתכנון שלהם, ועל כן, לפני בחירת הרהיטים יש לבצע את כל המדידות הנדרשות. אין טעם לרכוש ריהוט ללא ביצוע מדידות אלו, שכן כך ייתכן מאוד שלאחר קבלת הרהיט שהוזמן, יתגלה כי הוא כלל אינו מתאים לגודלו של החדר. על מנת לוודא שאירועים מסוג זה לא יתרחשו מומלץ גם להותיר מרווח ביטחון, ולא כדאי להזמין רהיטים המתאימים בדיוק למידות שנמדדו. נוסף על כך, ללא מרווח הביטחון עלול להיווצר מראה צפוף, ולהקשות את התנועה בחדר.

קביעת התקציב

השלב השני בתכנון חדרי שינה בכלל ובבחירת מיטה זוגית בפרט, הוא קביעת התקציב העומד לרשות בני הבית. אל דאגה התקציב הזה לא חייב להיות חקוק באבן, וייתכן כי בסופו של דבר יוחלט לסטות ממנו מעט, אבל הוא מהווה נקודת ציון שתסייע לכוון את בני המשפחה לעבר האפשרויות הראליות. באופן זה ניתן יהיה לשלול רהיטים מסוימים החורגים הרבה מעבר לגבולות התקציב, ולהתמקד בריהוט המתאים. יחד עם זאת, על אף חשיבותו הרבה של התקציב, חשוב לזכור כי ריהוט לחדר השינה ילווה את בני המשפחה שנים ארוכות, ועל כן מומלץ לבחור בריהוט המורכב על ידי בעלי מקצוע מומחים ומחומרי גלם איכותיים.

בוחרים ברעיון מרכזי

עולם העיצוב הוא כיום מגוון מאוד, וקל מאוד "להתפזר" ולהתבלבל בין האפשרויות הרבות. על כן, כדאי קודם כל להחליט מהו הסגנון הכללי האהוב על בני הבית – מודרני, כפרי, תעשייתי, מינימליסטי וכיוצא בזה. מי שמעדיף למשל ריהוט מודרני בסגנון מינימליסטי יבחר אולי במיטה בעלת קווים ישרים ונקיים ובשידה תואמת, ללא עיטורים רבים. לעומת זאת, אם מעוניינים לעצב את חדר השינה בסגנון כפרי, ניתן לבחור במיטה מעץ מאסיבי יותר ובמראה גולמי.

הפרטים הקטנים

לאחר שנבחר הסגנון הכללי של החדר ונמצאו הרהיטים המתאימים, כל מה שנותר לעשות הוא לבחור ברעיון מרכזי או בקו מנחה שעל פיו יעוצב החדר. בני זוג האוהבים למשל לטייל, יכולים לשלב בחדר נישות מעץ ולהציג בהן את המזכרות השונות שהם ליקטו במהלך הטיולים השונים. כך באמצעות הקפדה על הפרטים הקטנים ועל טאצ' אישי, אפשר ליצור חדר שיהיה לא רק חדר שינה אלא חדר מרגיע שנעים להגיע אליו בסופו של יום מפרך.

בהצלחה!