צבעוניות בפינת האוכל

בבתים רבים, המטבח ופינת האוכל הם המקומות שבהם שורה האווירה השמחה ביותר. את ריח הבישולים מלווה לרוב שיחה ערה, ולעתים כל בני הבית מסייעים בהכנתה של פינת האוכל לקראת הארוחה, וכך נוצרת תחושה נינוחה של שותפות. פינת האוכל ממלאת תפקיד חשוב גם באירועים חגיגיים, והמארחים מנסים פעמים רבות להוסיף נגיעות של צבע בעזרת שימוש בכלים ייחודים, במפיות ובחפצי נוי אחרים. אך את הצבע אפשר לשלב בפינת האוכל כחלק קבוע.

בוחרים שולחן ייחודי

שולחן האוכל הוא כאמור מרכזה של פינת האוכל. בעבר היה נהוג לכסות את כל משטח השולחן במפה, מתוך כוונה לשמור היטב על השולחן ולמנוע את היווצרותם של פגמים. כיום, לעומת זאת, משטח השולחן מוסיף פעמים רבות למראה שלו, ולעתים נהוג להשאיר אותו חשוף כדי ליהנות מיופיו. כך למשל כאשר מדובר בשולחן העשוי עץ מגוונים מיוחדים, או כאשר מעוניינים שהאורחים יהנו מהמרקם הייחודי של פלטת השולחן. במקרים אחרים, יהיה השולחן עשוי מעץ מבוקע והעיצוב הייחודי שלו תורם ליצירת מראה צבעוני ויוצא דופן. לצד הבחירה בעץ טבעי, ניתן גם לבחור בדגמים העשויים אלון מושחר או בדגמים שבהם העץ עבר שטיפה מיוחדת המעניקה לעץ צבע אפור-כחלחל. בבתים רבים המעוצבים בסגנון מודרני, יש המעדיפים דווקא לבחור בשולחן בעל משטח בציפוי פורניר בטון, ויש הבוחרים בשולחן המשלב באופן הרמוני בין משטח מעץ לבין רגליים בחיפוי ניקל. כל הדרכים הללו מאפשרות להפוך את פינת האוכל לצבעונית מבלי לוותר על מראה מרשים המושך את העין.

מתאימים כיסאות

לאחר בחירת השולחן, יש לשלב סביבו את הכיסאות הנכונים. על מנת לוודא התאמה, מומלץ לבחור כסאות אוכל ושולחן באותו הזמן. בחנות אפשר לשוטט בין הדגמים השונים ולנסות לשדך בין הכיסאות לשולחן על מנת לאתר את הצירוף המתאים ביותר. בעבר היה נהוג לבחור בכיסאות בצבעים סטנדרטיים, כגון שחור, חום או קרם – אך כיום מגוון האפשרויות רחב הרבה יותר. על מנת ליצור פינת אוכל צבעונית יותר, ניתן לבחור בכיסאות המרופדים בצבעים שונים והעשויים חומרים שונים.  למשל לבחור בכיסאות המרופדים בבדים כחולים או ורודים, אפשר בהחלט ליהנות מכל הצירופים האפשריים – לפני שמבצעים את הרכישה כדאי לבדוק את ההתאמה בין הצבעים, ובעת הצורך להתייעץ גם עם אנשי הצוות של החנות שצברו ניסיון רב בהרכבת פינות אוכל.

תאורה משלימה

כדי לעצב את פינת האוכל המושלמת, וכדי להשיג מראה שלם התואם את ציפיות בני המשפחה, חשוב שלא להזניח גם את נושא התאורה. תאורה חדר האוכל צריכה להיות לא חזקה מדי, אך גם לא רכה מדי, שכן כך לא יהיה אפשר לראות את מה שמוגש לשולחן. הבחירה בגופי התאורה המתאימים יכולה אף היא לתרום לצבעוניות, והשנדליר הנכון עשוי לסייע ביצירת מראה ייחודי  ויוקרתי. את המראה הזה תוכלו להשלים באמצעות מראות ממוסגרות שאותן רצוי לתלות על הקיר על מנת ליצור תחושת מרחב רבה יותר.

בסיכומו של דבר, פינת האוכל היא אחד האזורים המרכזיים ביותר בבית. כדי ליצור אווירה ביתית המשלבת טאץ' של צבע במידה הנכונה, מומלץ לבחור בשילוב המתאים בין שולחן אוכל לבין כיסאות. בכל מקרה של התלבטות, כדאי להתייעץ עם גורם מקצועי בחנות, שיסייע לבנות את פינת האוכל האידיאלית.