עיצוב חדר שינה

מומלץ מאוד שלא נמעיט בחשיבותו של חדר השינה שלנו, שינה טובה וערבה תהייה מאוד חשובה לתפקוד של כל אחד ואחד ולהרגשה הטובה והחיונית שלו במהלך היום. לשינה טובה יש השפעה על הבריאות שלנו ועל מצב הרוח שלנו. חלל חדר השינה שלנו הוא החלל שאליו אנחנו מגיעים מדי יום כדי להירגע, לנוח ולהתמלא במצברים ליום חדש.

בגלל שאנחנו מבלים שעות רבות בחדר השינה, חשוב שחדר זה יהיה מעוצב למשעי. שהעיצוב שלו יהיה יעיל, לא עמוס ובהתאם לטעמנו האישי. לכן תהיה גם משמעות לכל רהיט שנכנס לחדר השינה, לכל פריט יש השפעה מכרעת על הלוק הסופי של החדר ועל האיכות העיצובית שלו.

החדר האינטימי שלי

להבדיל מחלל הסלון או המטבח, שאלו חדרים ייצוגיים למדי שבהם אנחנו נוהגים לארח, חדר השינה המשלב ארונות הזזה הוא לגמרי חדרנו הפרטי ולכן העיצוב שלו יהיה מעוצב בהתאמה לאישיות ולהרגלים שלנו. בזמן שאנחנו מעצבים את חדר השינה מומלץ לעשות שימוש ברהיטים שהם נוחים ויעילים אך רצוי גם לשלב בתוך כל זה את הפריטים שיש בהם אמירה אישית שלנו. חשוב לשים דגש בהזמנת ארונות הזזה על הרמוניה וזרימה של אנרגיה בחלל חדר השינה, לאופן בהם כל פריט ורהיט ממוקמים, יש לכך השפעה גדולה. בנוסף, רצוי לשמור על פרופורציות בין כל רהיט מול הממדים של החדר.

חדר שינה מודרני

בשנים האחרונות נחשפנו לטרנד חדש שבו העיצוב של חדרי השינה הוא מעין חלל גדול שבתוכו יש אזור שינה, חדר רחצה, חדר ארונות  ופינת עבודה. כל הרעיון מאחורי עיצוב זה הוא חדר רב פונקציונאליות, חדר שמשרת את כל מי ששוהה בו בצורה מקסימלית ומעניק תחושה ואווירה של מקום אישי שמאפשר להתנתק מכל העולם במידה ונחפוץ בכך.

טיפים לעיצוב בחדר השינה

  1. לפני כל עיצוב כדאי שתמדדו ותתכננו בקפידה כל רהיט שאתם מתכוונים להכניס, בייחוד עם מדובר בחלל קטן. חשוב להתאים את מידות הרהוטים בהתאם למידות של החלל.
  2. תהיו יעילים בבחירות שלכם, ארון או שידה של מגרות יכולה בקלות להפוך גם לשולחן איפור או מדף פרקטי לספרים מלבד אחסון פריטים שונים.
  3. רצוי שארון בגדים בחדר השינה, על מנת שלא יתפוס מקום גדול , יהיה מהסוג של ארונות הזזה, יש לכך משמעות גדולה והוא מאפשר מרווח תנועה בחדר.
  4. מיטה זוגית צריכה להיות איכותית וכן המזרן. אלו נמצאים במרכז החדר, ועם כל הכבוד לכל עיצוב, לטיב שלהם יש השפעה מכרעת על איכות השינה שלכם.
  5. ניתן להוסיף מראה, אולי על אחד הדלתות של הארון, היא יכולה להוסיף עומק בחדר.
  6. בחדר שינה קטן רצוי לרכוש מיטה עם ארגז מצעים, שם תוכלו לאחסן עוד פריטים שלכם.